Jak zrobić poszewkę na poduszkę w 2 krokach

Ci, którzy muszą nauczyć się, jak wykonać poszewkę na poduszkę, mogą uprościć ten proces do dwóch kroków. Nie musisz się bać, gdy wykonasz poszewkę na poduszkę na poduszkę, ponieważ cylindryczny kształt jest nadal łatwy do uszycia. Co więcej, samodzielne wykonanie pokrowca pozwala wybrać tkaninę i wzór, aby uzyskać najbardziej spersonalizowaną poduszkę.

Ale najpierw, czym jest poduszka wzmacniająca? Poduszka wzmacniająca to poduszka w kształcie zrolowanej. Musisz wiedzieć, jak zrobić dla niego pokrowiec, aby służył dłużej i był czysty.

Jak zrobić poszewkę na poduszkę na poduszkę?

Krok 1. Projektowanie

Aby stworzyć idealne pokrycie poduszki na poduszkę, musisz zaprojektować ją z prawidłowymi wymiarami. Pamiętaj, że poduszki mogą mieć różne rozmiary, ponieważ możesz ich używać w różnych obszarach ciała, takich jak szyja, nogi lub plecy. Prawidłowe wymiary pokrowca można uzyskać, biorąc pod uwagę obwód poduszki zagłówka.

Gdy masz już liczby, dodaj dwa cale, aby uzyskać szerokość tkaniny. Użyj tego pomiaru minus jeden cal i podziel przez 3,14, aby wyciąć jedno koło na tkaninie. Jeśli chodzi o długość pokrowca na poduszkę, zdobądź długość poduszki i dodaj 5 cali.

Na koniec chcesz złożyć jedną krawędź o szerokości 3 cali z ich niewłaściwymi stronami razem. Następnie obróć jeszcze 3 cale i złóż materiał. Otwórz go i wyrównaj krawędzie długości poszewki z niewłaściwymi bokami.

Krok 2. Szycie

Ostatnim krokiem w szyciu poszewki na poduszkę jest szycie i można zacząć od szycia ćwierć cala na szew. Przytnij go do ⅛ cala i obróć okładkę niewłaściwą stroną na zewnątrz i zszyj szew z taką samą ćwiartką naddatku szwu. Możesz również wygodniej przyszyć kółko, dopasowując krawędzie na końcu etui z ich prawymi stronami do siebie.

Przypnij wzdłuż krawędzi koła i zszyj z półcalowym naddatkiem szwu. Następnie odwróć poszewkę na prawą stronę i złóż pozostały koniec wzdłuż linii, które wcześniej nacisnąłeś. Dodaj szpilki, aby szycie było wygodniejsze od drugiej zakładki.

Ten końcowy szew, który skończyłeś, będzie twarzą poszewki na poduszkę i utworzy zakładkę na otwartym końcu. Pamiętaj, że ten pokrowiec na poduszkę jest otwarty, aby wymiana poduszki była wygodna, ale zawsze możesz zmodyfikować niektóre metody, aby ułatwić szycie lub stworzyć inny wzór. Jednak często zdarza się, że poduszki wzmacniające używają otwartej poszewki na poduszkę.

Rodzaje zamknięć poszewek na poduszki

Poszewki na poduszki są ważne, ponieważ chronią nasze poduszki przed codziennym zużyciem i gromadzeniem się wilgoci, brudu, kurzu i innych potencjalnych patogenów i alergenów. Pamiętaj, że nie zawsze możemy często prać niektóre poduszki, a aby utrzymać higienę łóżka, musimy używać poszewek na poduszki, które możemy częściej prać. Jednak zamknięcie naszych poszewek na poduszki ma również wpływ na to, jak skutecznie mogą one wykonywać swoją pracę.

Zamek błyskawiczny

Jeśli szukasz bezpiecznego sposobu na zamknięcie poszewki na poduszkę, nie ma wątpliwości, że najlepszym wyborem będzie zamek błyskawiczny. Nie pozostawia otworu, w którym drobinki i inne zabrudzenia dostają się do poduszki, a te, które dużo się poruszają, nie zdejmą pokrowca z poduszki. Musisz jednak rozważyć, czy chcesz, aby zamek był odsłonięty, czy ukryty, ponieważ może być niewygodny i wpływać na ogólny wygląd pokrowca.

Koperta

Innym powszechnym sposobem na zamknięcie poszewki na poduszkę jest użycie dwóch paneli z tkaniny, które utworzą zamknięcie przypominające kopertę. Tył okładki ma zachodzące na siebie kawałki tkaniny, aby zapobiec otwartemu końcu. Możesz nawet dodać krawaty lub guziki, aby jeszcze bardziej zabezpieczyć te panele, ale nadal szybko zdejmować etui.

Sznurek

Poszewki na poduszki Bolster mogą mieć otwarty koniec, taki jak ten, którego właśnie nauczyłeś się wcześniej, lub zapięcie na sznurek. Ci, którzy chcą zabezpieczyć pokrycie w swoich rolowanych poduszkach, mogą dodać zapięcie na sznurek na końcu, aby zapobiec jego odklejaniu. Możesz użyć tej samej techniki szycia, dodając zapięcie sznurkowe do toreb i spodni do poszewki na poduszkę.

Otwarty koniec

Być może najbardziej nieskomplikowanym zamknięciem poszewek na poduszki jest pozostawienie ich otwartych. To zamknięcie może nadal być bezpieczne i zapobiegać odklejaniu się pokrowca, jeśli przeznaczysz wystarczająco dużo miejsca, aby wewnętrzna poduszka była nadal osłonięta. W końcu posiadanie naddatku tkaniny jest sekretem z otwartymi poszewkami na poduszki, aby nie odsłaniały poduszki niezależnie od użycia.

Ukryta klapa

Możesz również dodać kolejną klapkę na otwartym końcu poszewki na poduszkę. Ideą tego jest to, abyś mógł użyć tego elementu, aby włożyć poduszkę do środka i zapobiec jej odsłonięciu. Jest to bardzo podobne do zamknięć kopert.

Wniosek

Wszystkie rodzaje poduszek wymagają dobrze dopasowanego pokrowca dla ochrony i higieny. Dlatego tak ważne jest, aby nauczyć się, jak wykonać poszewkę na poduszkę, aby przedłużyć jej żywotność i zapewnić jej czystość poprzez regularne pranie poszewki. Możesz łatwo wykonać otwartą poszewkę na poduszkę rolowaną w dwóch krokach.

Zacznij od zaprojektowania i wycięcia dobrze odmierzonych elementów na kawałku materiału. Gdy masz już części, możesz zacząć szyć. Użyj szpilek, aby szycie było wygodniejsze i przydziel pół cala naddatku na szew.