Jak zrobić pokrowiec na poduszkę do łóżka: 3-stopniowy przewodnik

Przy zakupie nie wszystkie poduszki klinowe są dostarczane z bezpłatnym pokrowcem, więc jeśli chcesz zachować czystość, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, jak zrobić poszewkę na poduszkę klinową.

Co to jest poduszka klinowa do łóżka?

Bezdech senny, ciśnienie zatokowe i refluks żołądkowy mogą wpływać na jakość Twojego snu. Idealnym rozwiązaniem jest poduszka na koturę, która unosi górną lub dolną część ciała. Może to poprawić krążenie, złagodzić ucisk, ból i dyskomfort oraz zmniejszyć chrapanie.

Jak zrobić pokrowiec na poduszkę do łóżka: 3-stopniowy przewodnik

Poduszki klinowe do łóżka są często wykonane z pianki z pamięcią kształtu lub pianki. Ma trójkątny kształt, a wysokiej jakości poduszki klinowe są trwalsze niż standardowe poduszki i dłużej zachowują kształt. Kąt nachylenia poduszki zależy od wzrostu i konkretnych warunków, które chcesz rozwiązać. Poduszki klinowe są również powszechnie używane przez kobiety w ciąży, aby złagodzić ból i dyskomfort towarzyszący ciąży. Można go również używać do wygodnego siedzenia podczas czytania książki lub oglądania telewizji w łóżku.

Jak zrobić pokrowiec na poduszkę do łóżka

Większość poduszek jest zwykle czworoboczna, więc to, co odsuwa poduszki klinowe na bok, to ich trójkątny kształt. Występują w różnych rozmiarach i zostały zaprojektowane tak, aby pochylić połowę ciała użytkownika i zapewnić maksymalny komfort.

Jednak wraz z jego wyjątkowym kształtem jest trudność w szukaniu poszewek na poduszki specjalnie dla nich. Są też znacznie większe, więc uniwersalne pokrowce też by na nie nie pasowały. Jeśli potrzebujesz poszewki na poduszkę, uszyj ją samodzielnie.

Krok 1: Sprawdź wymiary swojej poduszki klinowej

Poduszki klinowe są dostępne w różnych rozmiarach. Dzieje się tak, ponieważ ma wiele korzyści dla zdrowia ludzi, w szczególności jakości ich snu. Dlatego czasami są one dostosowywane, a ich wymiary różnią się w zależności od osoby.

Rozmiary można również dobierać w zależności od budowy ciała użytkownika, a konkretnie jego wzrostu i wagi. Jego nachylenie jest również dostosowywane w zależności od docelowego stanu chorobowego, takiego jak między innymi bóle ciała, problemy z zatokami i refluks żołądkowy.

Poza tym istnieje również standardowy rozmiar, od 20 do 25 cali zarówno na długości, jak i szerokości. Określenie wymiarów poduszki ma kluczowe znaczenie przy oszacowaniu ilości materiału, z którego będziesz korzystać w tym projekcie DIY poszewki na poduszkę.

Krok 2: Przygotuj wymagany sprzęt i materiały

Jeśli chodzi o materiał na okładkę, do wyboru są różne rodzaje. Nie wybieraj naturalnych tkanin, takich jak bawełna, ponieważ są bardzo chłonne, co prowadzi do gromadzenia się oleju i potu. Możesz jednak użyć tych, które są zmieszane z włóknami syntetycznymi.

Do czynności zostanie użyty papier pakowy, najlepiej sprzedawany w rolkach, ponieważ są one szersze. Przygotuj również zamek błyskawiczny, który powinien być co najmniej tak długi, jak spód poduszki na koturnie.

Do tego projektu możesz użyć maszyny do szycia, chociaż nie jest to konieczne. Jeśli jej nie masz, możesz zszyć poszewkę ręcznie, ale zajmie to więcej czasu. Jeśli zdecydujesz się na to drugie, przygotuj igłę i nić.

Nie trzeba dodawać, że będziesz potrzebować również narzędzia do znakowania, takiego jak ołówek lub marker, oraz przyrządu do cięcia, takiego jak nożyczki lub przecinak. Linijka lub jakiekolwiek urządzenie pomiarowe, które posiadasz, oraz proste szpilki są również wymagane do wyrównania.

Krok 3: Jak zrobić pokrowiec na poduszkę do łóżka

Zanim przejdziesz do tkaniny, weź papier pakowy i najpierw prześledź rozmiar i kształt poduszki klinowej. Najpierw zwróć uwagę na płaską trójkątną powierzchnię, a następnie obróć się na boki. Na wszystkich krawędziach musi być naddatek około pół cala.

Musisz prześledzić wszystkie lica poduszki, czyli przód i tył, oraz trzy boki, które określają głębokość poduszki klinowej. Następnie wytnij wzór papieru pakowego i przejdź do następnego kroku.

Połóż wzory płasko na tkaninie, a nawet tymczasowo przymocuj je za pomocą prostych szpilek, aby wyeliminować błędy. Po wyrównaniu papieru i tkaniny możesz rozpocząć cięcie materiału, aby dopasować go do kształtu wzoru.

Jeśli wzór jest już na tkaninie, przymocuj różne powierzchnie za pomocą szpilek w taki sposób, aby po uszyciu poszewka była nienaruszona. Jednak wcześniej upewnij się, że osłona jest odwrócona na niewłaściwą stronę.

Pamiętaj też, aby zostawić otwór na dolnej krawędzi tylnej części klina na zamek błyskawiczny. Następnie zszyj wszystkie części razem z wyłączeniem boków na otwartą część.

Nie odwracaj jeszcze pokrowca na lewą stronę i przypnij zamek błyskawiczny na otworze. Zaleca się również zamknięcie go przed przyszyciem do tkaniny. Pozostało tylko otworzyć zamek, odwrócić poszewkę na prawą stronę i włożyć poduszkę w kształcie klina.

Końcowe przemyślenia na temat tego, jak zrobić pokrowiec na poduszkę do łóżka

Umiejętność wykonania pokrowca na poduszkę do łóżka jest kluczowa, jeśli ją posiadasz. Etui może pomóc w przedłużeniu żywotności poduszki i ochroni ją przed kurzem i plamami. Jeśli twoja poduszka klinowa się zabrudzi, wystarczy tylko wyprać poszewkę.