Jak zrobić poduszkę z piór. Najlepszy przewodnik dwuetapowy

Szybko nauczysz się robić poduszkę z pierza w dwóch prostych krokach. Trend tworzenia własnych poduszek rośnie w dzisiejszych czasach, ponieważ daje to pełną swobodę w dostosowywaniu. A wiedza o tym, jak mieć własną poduszkę z pierza, pozwala cieszyć się tą przytulną poduszką, nie wydając zbyt wiele.

Jeśli jesteś zaznajomiony z robieniem innych poduszek, takich jak poduszki z obciążeniem, zauważysz, że metoda dla wszystkich poduszek jest dość podobna. Zacznij od wykonania etui, napełnienia go wybranym wypełnieniem i zaszycia poduszki. W tym artykule znajdziesz również dodatkowe informacje na temat poduszek z pierza, które mogą Cię zainteresować.

Przewodnik dla początkujących dotyczący robienia poduszki z piór

Krok 1. Szycie

Jeśli znasz jakiś podstawowy wzór poduszki, możesz łatwo zrobić poduszkę z pierza. Pierwszym krokiem jest uszycie samej poduszki, a Ty masz pełną kontrolę nad jej kształtem i rozmiarem. Najprostsza to poduszka prostokątna, więc z wybranej tkaniny należy wyciąć dwa prostokąty.

Ułóż kawałki prawymi stronami razem i zszyj cztery boki z pół cala naddatku. Dla dodatkowego bezpieczeństwa zszyj drugi szew poza pierwszym szwem. Jest to niezbędne przy robieniu poduszki z pierza, ponieważ często pióra przeciekają przez boki.

Po szyciu chcesz przyciąć naddatek na szwy wszystkich rogów, a następnie wywrócić go na lewą stronę w celu wypełnienia. Jest to najbardziej podstawowy sposób na stworzenie poduszki do wypełnienia z pierza, ale zawsze możesz użyć wymiarów poduszki, które są potrzebne, aby mieć idealny rozmiar poduszki. Co więcej, nigdy nie zapomnij o drugim szwie, aby Twoja poduszka była trwała i zachowała pióra w środku.

Krok 2. Farsz

Wypełnianie poduszki piórami jest łatwe, ale możesz zaoszczędzić sobie sprzątania, umieszczając pojemnik na pióra w dużej plastikowej torbie, aby złapać muchy. Weź garść piór i włóż ją do poduszki lub wlej pojemnik do poduszki, aby szybciej się napełnić. Od czasu do czasu potrząśnij poduszką, aby upewnić się, że w środku nie ma pustych przestrzeni i czy rozkład piór jest zadowalający.

Możesz wypełnić tyle, ile chcesz, aby uzyskać pożądany loft i wypełnienie lub przetestować poduszkę, kładąc się na niej przed zaszyciem otworu. Po usatysfakcjonowaniu farszu zszyj szczelinę dwoma ściegami górnymi i przytnij luźne nitki. Podobnie jak w przypadku samej poduszki, chcesz zabezpieczyć szwy, aby poduszka nie zgubiła piór.

Poduszka z pierza kontra puch

Częstą rzeczą, z którą mylą się śpiący, jest różnica między poduszką z pierza a puchem, a same wypełnienia można łatwo odróżnić. Na przykład pióra są większe niż puch, a sama poduszka kosztuje mniej. Z drugiej strony puch jest mniejszy, ale droższy, ponieważ w tym wypełnieniu nie ma kolców, które mogą wpływać na komfort poduszki.

Puch może również pochodzić z kaczki i gęsi, przy czym te pierwsze są łatwiejsze do zdobycia. Często zdarza się również, że niektórzy producenci stosują mieszankę pierza i puchu do swoich poduszek, aby obniżyć koszty, ale nadal mają miękką i wygodną poduszkę. W przeciwnym razie możesz użyć grubszej poszewki na poduszkę z pierza, aby uchronić się przed szturchaniem piór.

Dlaczego warto wybrać pióra jako wypełnienie poduszki

Jeśli zależy Ci na czystości piór, nie musisz się o nic martwić, ponieważ są one odkażane i przetwarzane na pościel. Możesz mieć pewność, że są wolne od bakterii, brudu i oleju, co zapewnia bezpieczeństwo i jakość. A co z wrażeniami z używania poduszek z pierza?

W porównaniu z innymi materiałami poduszka jest bardziej miękka i lżejsza, co jest idealne do przytulania. Produkują również bardziej naturalne i przyjazne dla środowiska nadzienia dla tych, którzy chcą zrównoważonych, ale użytecznych artykułów gospodarstwa domowego. Wreszcie poduszki z pierza są chłodne, nadają się do formowania, oddychają, ale przy odpowiedniej pielęgnacji są wystarczająco trwałe nawet przez trzy lata.

Oznacza to, że jeśli poduszki z pierza nie są używane, należy je przechowywać w przewiewnym miejscu, aby zachować ich jakość. Temperatury nie powinny się wahać ani być bardzo gorące, ponieważ mogą wysuszać naturalne olejki. Co więcej, unikaj wystawiania poduszek z pierza na działanie wilgoci, ponieważ może to uszkodzić i zbić farsz.

Wniosek

Poduszki z piór są uważane za jedne z najbardziej luksusowych poduszek do spania ze względu na ich wyjątkową miękkość i przytulność. Ale czy wiesz, że możesz nauczyć się robić poduszkę z pierza w dwóch prostych krokach? Zacznij od uszycia wyściółki w wybranym przez siebie rozmiarze i kształcie na poduszkę z pierza.

Należy położyć nacisk na posiadanie dwóch szwów, aby zapewnić, że pióra nie będą wysypywać się z poduszki. Po zakończeniu możesz wypełnić swoją poduszkę tyle pierza, ile potrzebujesz, aby uzyskać pożądaną miękkość i puszystość. Zabezpiecz otwór dwoma szwami dla dodatkowego zabezpieczenia i twoja poduszka z pierza jest gotowa.

Przy odpowiedniej pielęgnacji możesz oczekiwać, że twoja poduszka z pierza wytrzyma trzy lata. Wiąże się to z przechowywaniem go w dobrze wentylowanym miejscu i trzymaniem go przed wilgocią. Nie musisz się jednak martwić o brud i bakterie na piórach, ponieważ są one zdezynfekowane do użytku w pościeli.