Jak zrobić poduszkę z lamówką i zamkiem błyskawicznym?

Osoby zainteresowane nauczeniem się, jak zrobić poduszkę z lamówką i zamkiem błyskawicznym, wystarczą tylko trzy kroki. Możesz zrobić poduszkę ze sznurkiem i niewidocznym zamkiem błyskawicznym, ale poniższa technika jest prostszym sposobem na dodanie definicji do poduszek do rzucania. Nie sugeruj się szczegółami, ponieważ nawet ci, którzy nie mają żadnego doświadczenia w szyciu poduszek, mogą stworzyć przyciągającą wzrok poduszkę do rzucania.

Ale po co zawracać sobie głowę orurowaniem? Dodanie tego zgrabnego detalu nada Twojej poduszce więcej wyrazistości. Ten przewodnik nauczy Cię również, jak dodać zamek błyskawiczny, aby uzyskać wygodniejszy styl zamykania.

Jak zrobić poduszkę z lamówką i zamkiem błyskawicznym?

Jak zrobić zapinaną na zamek poduszkę z lamówką

Krok 1. Zrób poduszkę

Pierwszym krokiem jest skonstruowanie poduszki według pożądanego rozmiaru. Ponieważ najlepiej będzie wyglądać puszysto na typowej poduszce dekoracyjnej, możesz przyciąć tkaninę zgodnie z dokładnymi wymiarami poduszki. Z drugiej strony możesz wyciąć kawałki tkaniny o cal większe niż wymiary poduszki, jeśli nie chcesz, aby wykończenie było zbyt miękkie.

W porównaniu z całkowicie zamkniętą poduszką bez zamka błyskawicznego, chcesz przyciąć tylny kawałek materiału, aby był o cal dłuższy z jednej strony na zamek błyskawiczny. Gdy masz już kawałki tkaniny do zbudowania poduszki, chcesz zszyć ich krawędzie przed włożeniem zamka. Na koniec ułóż dwa kawałki tkaniny w miejscu, w którym mniejsze są prawą stroną do dołu, ich dłuższe boki są wyrównane, a prawe boki skierowane w dół.

Krok 2. Dodaj zamek błyskawiczny

Jakiego rozmiaru zamka należy użyć? Chcesz mieć nieco krótszy zamek błyskawiczny niż gotowa poduszka, a następnie wyśrodkuj go na krawędzi tkaniny. Aby poprowadzić się podczas szycia, zaznacz linię od krawędzi zamka do krawędzi materiału w odległości pół cala od górnej krawędzi z każdej strony zamka.

Możesz szyć ręcznie lub użyć maszyny wzdłuż linii ściegiem prostym i wykonać ściegi fastrygujące u góry między dwiema wykonanymi liniami. Otwórz szew i wyprasuj go, a następnie przypnij zamek przodem do dołu i zszyj jego boki ściegiem prostym. Następnie możesz rozerwać ściegi fastrygujące za pomocą rozpruwacza, aby można było rozpiąć zamek błyskawiczny pod spodem do połowy.

Krok 3. Umieść orurowanie

Po ukończeniu zapinanej poduszki można przypiąć lamówkę wokół krawędzi przodu poduszki lamówką skierowaną prawą stroną w dół. Zaokrąglij rogi, przycinając ich krawędzie i wyrównaj sznurki tak, aby się spotkały przed fastrygowaniem. Odwróć poduszkę prawą stroną do góry i przypnij przednią stronę, aby łatwiej było zobaczyć, gdzie fastrygowałeś.

Zszyj obie strony razem i przytnij brzegi, aby wykończyć poduszkę. Możesz odwrócić go na lewą stronę i sprawdzić, czy nie ma punktów, które mogą się strzępić. Dodaj trochę kleju do tkanin do tych obszarów i gotowe!

Jak zrobić kopertową poduszkę z lamówką

Być może wolisz poduszkę z zamknięciem kopertowym zamiast na zamek błyskawiczny dla szybszego wyjmowania. W przypadku tego typu poduszek można również łatwo dodać lamówkę, aby wykończenie wyglądało bardziej profesjonalnie. Zacznij od wycięcia przodu i dwóch części z tyłu na materiale.

Krok 1. Przygotuj kawałki tkaniny

Pamiętaj, że tylne części staną się zamknięciem koperty poprzez ich zachodzenie na siebie. Ich wymiary mają taką samą szerokość jak forma poduszki, a ich wysokość będzie wynosić ¾ wysokości poduszki. Jeśli chodzi o przedni kawałek materiału, to powinien on mieć dokładne wymiary poduszki.

Krok 2. Wykonaj orurowanie

A co z tkaniną na lamówki? Szerokość pasków będzie równa szerokości kordu plus naddatek na szew pomnożony dwukrotnie. Z drugiej strony długość powinna wystarczyć, aby obejść poduszkę.

Umieść kordonek na środku paska materiału i złóż go na pół przed zszyciem całej jego długości. Proszę przymocować go do dolnego panelu przedniej poduszki i wykonać ścieg dwa cale od końca lamówki. Szyj po łuku i dopasowuj materiał w miarę postępu, aż będziesz blisko od początku.

Krok 3. Zbuduj poduszkę

Poczekaj, aż końce kordu zbiegną się, aby zakończyć szycie i powinieneś być gotowy do wykonania samej poduszki kopertowej. Przypnij tył do przodu i zszyj z ½ cala naddatku szwu. Przytnij rogi i odwróć poduszkę na prawą stronę, aby zakończyć.

Po co dodawać lamówkę do poduszki?

Jak już przeczytałeś, dodanie lamówki do zapinanych na zamek i kopertowych poduszek jest stosunkowo proste. Ale dlaczego miałbyś zawracać sobie głowę dołączaniem tego szczegółu? Szybka odpowiedź jest taka, że ​​ten prosty dodatek zwiększa wyrazistość i styl do wykończenia.

Twoje poduszki ozdobne będą wyglądać bardziej wytwornie dzięki dodatkowemu korpusowi ze sznurka pokrytego tkaniną. Proces i tak jest dość prosty i możesz eksperymentować z dodanymi kolorami i wzorami tkanin. Kluczem jest opanowanie sposobu, w jaki końce sznurka spotykają się gładko.

Wniosek

Uszycie poduszki jest stosunkowo łatwe, więc dlaczego nie dodać więcej detali i jeszcze bardziej ją ulepszyć? Jeśli jesteś zainteresowany, możesz szybko nauczyć się robić poduszkę z lamówką i zamkiem błyskawicznym. Zamek błyskawiczny ułatwia wymianę pokrowca, a lamówka podnosi walory poduszki, szczególnie w celach dekoracyjnych.

Powyższy przewodnik uczy, jak zrobić poduszkę zapinaną na zamek i jak później dodać lamówkę. Możesz szyć maszyną lub ręcznie, aby wykonać ściegi proste i ściegi fastrygujące. I zanim się zorientujesz, właśnie zrobiłeś zapinaną na zamek poduszkę z lamówką!