Jak zrobić poduszkę z kołnierzem w 3 krokach

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zrobić poduszkę z kołnierzami, wystarczą tylko trzy kroki. Nie bój się dodawać detali, takich jak kołnierze na poduszce. Z poniższym przewodnikiem nawet ci, którzy nie mają dużego doświadczenia w szyciu, mogą ukończyć ten projekt!

Wszyscy wiemy, że ozdobną osłoną poduszki jest podróbka. Po co więc zawracać sobie głowę dodawaniem kołnierzy? Ich dodanie na krawędzi fikcyjnej jest szybkim i pewnym sposobem na urozmaicenie poduszek.

Jak zrobić poduszkę z kołnierzem w 3 krokach

Jak zrobić poszewkę na poduszkę z kołnierzami

Krok 1. Projekt

Aby uniknąć wad, należy odpowiednio zmierzyć i przyciąć materiały. Wybierz rozmiar poduszki i przydziel zasiłek na fikcję. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie poduszki do łóżka o długości 20 cali powinny mieć kawałek tkaniny o długości 27 cali.

Jeśli chodzi o szerokość tkaniny, to również będzie zależeć od szerokości poduszki. Na przykład poduszka o standardowym rozmiarze może być wykonana z tkaniny o szerokości 72 cali, podczas gdy większa poduszka w rozmiarze queen powinna mieć tkaninę o szerokości 80 cali, a poduszka king size ma szerokość 92 cali. Te wymiary tkaniny mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia wystarczającej ilości materiału, zwłaszcza na kołnierz wokół poduszki.

Inną łatwą techniką jest wycięcie jednego kawałka tkaniny na przód poduszki i dwóch kawałków tkaniny na tył. Ponownie, wymiary będą zależeć od rozmiaru poduszki, ale ogólnie poduszka o standardowym rozmiarze powinna mieć przednią część o wymiarach 28 na 32 cale i dwa kawałki tkaniny o wymiarach 28 na 20 cali. Zachęcamy do dokonania niezbędnych zmian wymiarów materiałów, zwłaszcza jeśli robisz poduszkę do rzucania z kołnierzem.

Krok 2. Dół

Gdy masz już kawałek tkaniny, musisz wykonać rąbek, składając na niewłaściwą stronę ¼ cala dwa razy na obu wąskich końcach. Zszyj je ręcznie lub za pomocą maszyny do szycia, a następnie złóż materiał zgodnie z rozmiarem poduszki. Oznacza to zmierzenie każdej obszytej krawędzi i złożenie 20 cali w przypadku poduszki o standardowym rozmiarze, 22 cale w przypadku poduszki typu queen-size i 25 cali w przypadku poduszki typu king-size.

Po złożeniu upewnij się, że prawe boki materiału są razem, a ich surowe krawędzie są wyrównane, tworząc zakładkę z tyłu. Przypnij materiał, aby ułatwić szycie, i zszyj szwy brzegowe z półcalowym naddatkiem na szew. Następnie możesz odwrócić swoje pozory na prawą stronę i dokończyć.

Jeśli zdecydujesz się wyciąć trzy kawałki materiału, obszyjesz dwa tylne kawałki materiału i ułożysz je na przednim kawałku materiału, prawą stroną do siebie. Ich obszyte krawędzie powinny zachodzić na siebie na środku, a następnie przyszyj je do przedniej części materiału z półcalowym naddatkiem szwu.

Krok 3. Szyć

Ostatnim krokiem jest zszycie kołnierza, a jeśli wolisz, możesz użyć maszyny do szycia. W ten sposób możesz mieć pewność, że otrzymasz krawędź z kołnierzem o wymiarach 3 cale. Przypnij zachodzące na siebie klapki z tyłu i zszyj je od krawędzi w odległości 3 cali i skończysz.

Innym sposobem dodania kołnierza jest odwrócenie pozorowanej prawej strony i przypięcie zewnętrznych krawędzi. Następnie obszyj poduszkę z naddatkiem na 3 cale. Pomocną wskazówką jest rozpoczęcie i zakończenie na środku dolnej krawędzi imitacji, aby ukryć szwy.

Ponieważ wykonałeś nakładający się otwór, możesz szybko usunąć lub wymienić kołnierz poduszki. Jest to zawsze idealny sposób zamykania poduszek z kołnierzem, ponieważ klapki są chowane z tyłu. Co więcej, Twoja poduszka jest dobrze chroniona, ponieważ kawałki tkaniny zachodzą na siebie.

Rodzaje materiałów do poduszek

Ucząc się, jak zrobić poduszkę z kołnierzami, chcesz wybrać najlepszy materiał do swojego projektu. Wybór materiału na swoją fikcję będzie zależeć od rodzaju poduszki, którą robisz. Na przykład poduszki do rzucania powinny mieć odpowiedni wzór, wzór lub kolor do pokoju, łóżka lub kanapy.

Z drugiej strony poduszki do łóżka powinny mieć ozdoby, które są łatwe do prania i wygodne w kontakcie ze skórą. Masz dwa podstawowe materiały, którymi są tkaniny naturalne i tkaniny syntetyczne. Te pierwsze to bawełna, wełna, jedwab i len, podczas gdy te drugie to poliester i nylon.

Ile materiału potrzebujesz na fikcję?

Przydzielenie potrzebnej ilości materiału ma kluczowe znaczenie, aby mieć pewność, że wystarczy na swoje oszustwo. Aby wyjaśnić czytelnikom więcej na ten temat, fikcja z ostrzem noża użyje półtora metra materiału, podczas gdy fałszywa euro potrzebuje dwóch metrów. Posiadanie detali, takich jak kołnierze, będzie wymagało dwóch jardów, podczas gdy marszczone i sznurowane fiszbiny będą wymagały dodatkowego półtora jarda na falbany i pół jarda na sznurki, oprócz kwoty za szminkę z ostrzem noża.

Wniosek

Kołnierze to doskonały sposób na dodanie detali do poduszek do łóżka i poduszek do rzucania. Dlatego zawsze warto nauczyć się, jak wykonać poduszkę z kołnierzami, aby móc eksperymentować z różnymi materiałami na okładkę z kołnierzem. Możesz wykonać ten projekt ręcznie, ale niektórzy uważają, że szycie kołnierza jest łatwiejsze za pomocą maszyny do szycia, aby uzyskać idealny 3-calowy wygląd kołnierza.

Zacznij od przycięcia kawałka lub kawałków tkaniny zgodnie z rozmiarem poduszki. Następnie chcesz obszyć krawędzie, zwłaszcza zachodzące na siebie kawałki materiału z tyłu. Na koniec przyszyj kołnierz wybraną metodą i to wszystko!