Jak zrobić poduszkę z kaszy gryczanej. Najlepszy przewodnik dwuetapowy

W dwóch krokach możesz nauczyć się w prosty sposób wykonać poduszkę z gryki. Chociaż na rynku można znaleźć poduszkę z gryki, samodzielne wykonanie poduszki jest stosunkowo proste. Możesz go uprościć w projektowaniu i wykonaniu skrzyni przed wypełnieniem jej łuskami gryki.

Zaletą samodzielnego wykonania poduszki gryczanej jest możliwość dostosowania jej do własnych potrzeb. Możesz wybrać najlepsze materiały na okładkę i wypełniać ją, aż będziesz zadowolony z jędrności. Możesz w pełni wykorzystać poduszkę z gryki, jeśli jest specjalnie dla Ciebie dostosowana.

Jak zrobić poduszkę z gryki

Krok 1. Projektowanie

Wykonanie poduszki z kaszy gryczanej jest proste, a dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu i zaplanowaniu można łatwo uniknąć wad. Ponieważ robisz swoją poduszkę z gryki, masz całkowitą kontrolę nad otrzymanym produktem. Zacznij od określenia pożądanego rozmiaru i wyboru materiału na okładkę.

Potrzebujesz tkaniny, która jest wystarczająco gruba, aby nie ścierała się ciężkim wypełnieniem kadłuba. Ale jednocześnie nie powinien być zbyt ciężki, ponieważ łuski gryki mają pewną wagę. Na koniec wybierz wysokiej jakości zamek błyskawiczny do otwarcia, aby zapewnić długowieczność podczas dostosowywania wypełnień w miarę upływu czasu.

Krok 2. Szycie

Drugim krokiem do wykonania poduszki gryczanej jest wykonanie samej poduszki. W tym momencie możesz użyć dowolnej metody, aby stworzyć pokrowiec i rozmiar, jaki chcesz dla poduszki gryczanej. Łatwym i szybkim sposobem wykonania jest przecięcie dwóch kawałków materiału, wykonanie szwu na zewnętrznych krawędziach, zszycie dolnej części, a następnie zszycie dwóch materiałów.

Nie zapomnij jednak o liczbie łusek gryki, których użyjesz jako poduszki. Pamiętaj, że są one dość ciężkie, więc powinieneś używać tylko zalecanych liczb. Na przykład ci, którzy szyją poduszkę o standardowym rozmiarze, mogą wypełnić ją co najmniej 7 funtami łusek gryki.

Zastanów się nad jakością samych łusek i tym, jak chcesz, aby czuła się twoja poduszka końcowa. Piękno poduszki gryczanej polega na tym, że z czasem można regulować wypełnienie, aby zapewnić komfort i wsparcie, którego potrzebujesz. Nie bój się eksperymentować z liczbą kadłubów podczas wypełniania.

Co wziąć pod uwagę podczas robienia poduszki z gryki

Materiały

Jak wspomniano wcześniej, zacznij od użycia wysokiej jakości materiałów na swoją poduszkę z gryki. Jest to ważne, aby zapewnić długotrwałą poduszkę. Pamiętaj, że jedną z zalet poduszek gryczanych w stosunku do innych poduszek jest ich długowieczność dzięki łuskom.

Następnym krokiem jest wybór zamka, który nie będzie się rozpinał, gdy położysz głowę na poduszce. Możesz również wybrać pokrowiec, który jest nie tylko wytrzymały, ale także wygodny dla Ciebie. Niektóre godne uwagi to bawełna i sztuczny jedwab bambusowy.

Struktura

Tworząc własną poduszkę z gryki masz pełną kontrolę nad jej strukturą. Zdecyduj, czy chcesz mieć poduszkę w rozmiarze king size, czy w standardowym rozmiarze, aby zapewnić wsparcie bez zajmowania zbyt dużej przestrzeni na łóżku. Dodatkowo nie zapominaj, że poduszki z gryki są na ogół twarde.

Jest to idealne rozwiązanie do kontrolowania postawy podczas snu, ale niektórzy śpiący mogą potrzebować amortyzacji, aby zmniejszyć nacisk. Możesz bawić się wypełnieniem na poduszce i mieszać łuski z innymi materiałami, aby zapewnić puszystość. Poduszka powinna pomóc Ci uniknąć bólu ciała ze względu na swoją jędrność, ale zawsze możesz dodać inne materiały, dzięki czemu Twoja głowa nadal będzie amortyzowana.

Komfort

Twardość i w pełni regulowany loft poduszek z gryki sprawiają, że jest to jedna z najwygodniejszych poduszek do spania. Jego forma pomogłaby tym, którzy śpią na boku lub na plecach i zachowali neutralny kręgosłup, ponieważ nie pogrąży głęboko głowy. Należy jednak pamiętać, że jakość łusek również odgrywa rolę w uzyskiwanej poduszce formowalności.

To, czego szukasz, to uczucie jędrnej pufy, która dopasowuje się do kształtu Twojego ciała. Jednocześnie pamiętaj o pokryciu i materiale, który dodasz do wypełnienia, ponieważ może to wpłynąć na oddychalność poduszki. Łuski gryki zapewniają odpowiedni przepływ powietrza i nie pochłaniają ciepła, ale inne materiały w twoim projekcie mogą na to wpływać.

Jak czyścić poduszkę z gryki

Czyszczenie poduszki gryczanej jest łatwe. Zacznij od wyjęcia łusek do pojemnika i umyj pokrywę zgodnie z jej materiałem. Pamiętaj, że nie wszystkie tkaniny można prać w pralce i tolerują niektóre detergenty.

Następnie całkowicie wysusz pokrowiec poprzez suszenie na powietrzu lub w suszarce, w zależności od rodzaju tkaniny. Należy położyć nacisk na to, aby nie myć kadłubów, ponieważ może to spowodować ich uszkodzenie. Łuski gryki i tak nie zachęcają do insektów i grzybów, więc nie trzeba ich myć.

Wniosek

Jeśli szukasz naturalnej, a jednocześnie regulowanej poduszki, poduszka gryczana jest dla Ciebie. Możesz nawet nauczyć się szybko zrobić poduszkę gryczaną w dwóch krokach. Zacznij od zaplanowania i zaprojektowania poduszki, a następnie uszyj poszewkę. Piękno tej poduszki polega na tym, że zawsze możesz dopasować wypełnienie do pożądanej struktury.

To sprawia, że ​​poduszka gryczana jest łatwym projektem dla tych, którzy chcą czegoś, co mogą z czasem dostosować. A co najważniejsze, możesz cieszyć się tą poduszką przez długi czas, o ile korzystasz z wysokiej jakości materiałów. Ogólnie rzecz biorąc, nie bój się wypróbować nowych materiałów na poduszki, które mogą zapewnić najlepsze wsparcie podczas snu.