Jak zrobić poduszkę z fasoli w 4 prostych krokach

Czy wiesz, że nauczenie się, jak zrobić poduszkę z fasoli, może pozwolić Ci cieszyć się korzyściami płynącymi z sofy za znacznie niższą cenę? Stworzenie od podstaw własnej poduszki z pufy może dać Ci głębsze poczucie osobistej satysfakcji, a także docenienie tego pięknego dodatku do Twojego domu.

Jakie są korzyści z tworzenia własnej torebki fasoli?

Dla innych jednak nie chodzi tylko o koszty. Kanapy zajmują dużo miejsca, czasem ciężko je dopasować do wnętrza, a ich przestawienie lub przemieszczenie może być nie lada wyzwaniem. Jeśli jest coś, co może rozwiązać te problemy, to jest to worek fasoli.

Następną przeszkodą byłaby wtedy wiedza, jaki rodzaj kupić. Znalezienie na rynku takiego o dobrej jakości i niskiej cenie do rozruchu byłoby dość trudne. Najlepszym sposobem na uzyskanie tego, czego chcesz, nie wydając dużo, jest zrobienie tego samemu.

Korzyść nr 1: jest przenośny

To, co sprawia, że ​​to akcesorium jest świetnym dodatkiem do twoich codziennych pomieszczeń, to fakt, że są bardzo przenośne. Nie będziesz musiał się męczyć, przeciągając go z jednego rogu pokoju do drugiego. W przeciwieństwie do innych mebli, które mogą potencjalnie porysować Twoje nieskazitelne drewniane płytki podczas ich transportu, worek z fasolą nie spowoduje uszkodzenia podłóg.

Korzyść nr 2: Możesz łatwo dopasować ją do swojego schematu kolorów

Oprócz dodania odrobiny zabawy w pomieszczeniach mieszkalnych lub na zewnątrz, worek fasoli może również dodać odrobinę koloru do ogólnego projektu. Jeśli chcesz zmienić jego wygląd, możesz po prostu zmienić jego obudowę. Dodatkowo, nie będziesz miał problemu ze znalezieniem dla niego idealnego miejsca w dowolnym pomieszczeniu, ponieważ może on łatwo przybrać dowolny kształt lub formę, o ile mieści się w jego granicach.

Korzyść nr 3: jest łatwy w utrzymaniu

Jedną z najlepszych rzeczy w torebce z fasolą jest fakt, że jest niezwykle łatwa w czyszczeniu i utrzymaniu. Wystarczy rozpiąć pokrowiec i wyprać. Następnie po prostu wytrzyj worek fasoli i gotowe. Proces wymiany i uzupełniania „fasoli” również nie jest skomplikowany.

Przewodnik po tworzeniu DIY poduszki z pufy

Zanim przejdziesz dalej, powinieneś wiedzieć, że istnieją różne rodzaje torebek z fasolą, chociaż zwykle dotyczy to krzeseł cylindrycznych. I odwrotnie, poduszki z fasoli to w zasadzie prostokątne poduszki, tylko większe i wygodniejsze w użyciu.

Jakie są materiały używane do produkcji poduszek z fasoli?

Zanim zrobisz poduszkę z fasoli, powinieneś oczywiście wcześniej zaopatrzyć się we wszystko, czego potrzebujesz. Jeśli chodzi o specyfikacje, takie jak kolor i tekstura, zależy to od Twojego gustu. Ale zdecydowanie potrzebujesz następujących rzeczy.

Potrzebne będą dwie prostokątne tkaniny tego samego rozmiaru na okrycie lub tułów, w zależności od tego, jak dużą poduszkę z fasoli zamierzasz stworzyć. Jeśli nie jesteś zdecydowany co do rozmiaru, spróbuj wybrać tkaninę o wymiarach 50 na 70 cali.

Jeśli chodzi o rodzaj tkaniny, to również zależy od Twojego wyboru. Zaleca się jednak używanie bawełny o średniej gramaturze, ponieważ jest miękka, ale nie lekka. Jeśli chcesz użyć czegoś innego, wybierz wytrzymałą tkaninę, która nie jest zbyt sztywna i szorstka.

Aby uzyskać ten sam pomiar, co pozostałe dwie wymienione tkaniny, przygotuj kolejną parę materiału o takim samym rozmiarze na wewnętrzną torbę. Tym razem wybierz lekki materiał, który nie będzie się łatwo rozciągał, np. muślin.

Kup sobie zapięcie na rzep, powszechnie nazywane rzepem od popularnej nazwy marki tego rodzaju, o takim samym rozmiarze, jak wybrana przez Ciebie szerokość. W przypadku zalecanego rozmiaru jest to 50 cali dla obu stron lub przeciwległych powierzchni.

Przygotuj również zestaw do haftu lub szycia, w szczególności maszynę do szycia, igłę i nić oraz szpilkę do obrębiania lub fastrygowania. Innym ważnym materiałem na tę sesję rzemieślniczą będą granulki lub alternatywne wypełniacze do poduszki w kształcie pufy.

Uwagi o tym, jak zrobić poduszkę z fasoli

Krok 1: Nałóż warstwy i zszyj trzy boki

W przypadku pierwszego worka ułóż tkaniny warstwami zewnętrzną stroną do siebie. Upewnij się, że krawędzie są wyrównane przed połączeniem ich ze sobą. Pół cala od granicy tkaniny przeszyj trzy strony lub 70 x 50 x 70, aby uzyskać zalecany rozmiar.

Krok 2: Zrób wewnętrzną torbę i zszyj wszystkie boki

Na pozostałej stronie zszyj zatrzaski, a następnie przystąp do wykonania torby wewnętrznej. Dopasuj i przypnij drugą parę tkanin przed tymczasowym ich zapięciem. W przeciwieństwie do pierwszych, zszyj wszystkie boki i pozostaw około pięciu cali otwartych na wypełniacze.

Krok 3: Dodaj wypełnienie i wypełnij je „fasolą”

Odwróć zewnętrzną stronę tkaniny i dodaj wyściółkę. Aby uniknąć rozsypania pelletu, możesz skorzystać z lejka lub innej alternatywy. Wypełnij ją tak dużą ilością farszu, jak uważasz, że będzie ci najwygodniej, a następnie przyszyj poduszkę.

Krok 4: Zamknij go za pomocą igły i nici

Zamiast maszyny do szycia, igła i nić byłyby idealne do jej zamknięcia, zwłaszcza jeśli otwór jest za mały. Twoja poduszka worek fasoli jest w zasadzie gotowa w tym momencie. Wystarczy włożyć worek wewnętrzny w materiał wierzchni i zapiąć go rzepem.

Na wynos

Po przeczytaniu, jak zrobić poduszkę z fasoli, możesz teraz spróbować zrobić i wykorzystać ją dla siebie. W przeciwieństwie do innych tego typu odmian, jego szeroka powierzchnia i prostokątny kształt zapewniają więcej miejsca i można na nim położyć się bez zmian lub usiąść okrakiem, obracając go na bok.