Jak zrobić poduszkę w rozmiarze king size z kołnierzem: przewodnik krok po kroku

Ten samouczek pomoże Ci dowiedzieć się, jak wykonać poduszkę w rozmiarze king size z kołnierzem. Dla każdego pokoju w Twoim domu jest to podstawowa dekoracja, która urozmaici to miejsce.

Co to jest podszewka na poduszkę z kołnierzem?

Kołnierz odnosi się do ozdobnego paska materiału, który często jest umieszczany na krawędzi lub krawędzi poduszek lub poszewek na poduszki, a czasem na poszewkach na kołdry i płaskich prześcieradłach. Krawędź z kołnierzem jest klasycznym akcentem w poduszkach i jest zwykle dodawana na wszystkich czterech bokach poduszek.

Jak zrobić poduszkę w rozmiarze king size z kołnierzem: przewodnik krok po kroku

Jeden do trzech cali naddatku ze wszystkich stron tworzy iluzję większej poduszki, oferując jednocześnie elegancki i ponadczasowy design. Czasami producenci poduszek używają kilku kawałków tkaniny, aby stworzyć piękny kołnierz.

Poduszka z kołnierzem jest bardziej dekoracyjna w porównaniu do standardowych poduszek i jest stosunkowo łatwiejsza do uszycia! Aby uszyć poduszkę w rozmiarze king size z kołnierzem, będziesz potrzebować tylko podstawowych umiejętności szycia, a cały proces nie powinien zająć więcej niż jeden dzień. Tworzone przez Ciebie poduszki z kołnierzem będą pięknym kontrastem, gdy ułożysz je razem z innymi poduszkami.

Poradnik, jak zrobić poduszkę w rozmiarze king-size z kołnierzem

Kołnierz dotyczy dodatkowego materiału na końcach poduszki. Sprawia, że ​​poduszka wydaje się szersza zarówno przy użyciu podobnej, jak i kontrastowej tkaniny. Możesz wykorzystać bawełnę, prześcieradła lub tekstylia dekoracyjne.

Do każdego zestawu pościeli, który posiadasz, potrzebujesz pary doskonałych poduszek. Te ostre, szyte na miarę poszewki na poduszki z kołnierzami są tradycyjne i niezwykle łatwe do uszycia.

Większość ludzi woli, aby ich wypełnienie było wkładane i wyjmowane szybko w celu wyczyszczenia, ze szczelinami w kształcie koperty z tyłu. Ten artykuł poprowadzi Cię również w szyciu otworu koperty na poduszkę z kołnierzem.

Krok 1: Umyj tkaninę, która ma być użyta

Większość poduszek typu king-size z kołnierzem ma zwykle 28 cali długości i 40 cali szerokości. Będziesz także potrzebować pasującej nici, maszyny do szycia, igły, prostownicy i innych niezbędnych akcesoriów do szycia.

Często prać wstępnie materiał, jeśli zamierzasz prać w szczególności fałszywe poszewki na poduszki. Wiele tkanin dekoracyjnych jest czyszczonych chemicznie, ale głębokie pranie przyniesie korzyści w utrzymaniu tkanin bawełnianych.

Krok 2: Wytnij materiał

Oprócz standardowych wymiarów możesz mieć również poduszkę king-size o wymiarach 20×36 cali. Ta poduszka może mieć kołnierz mierzony od co najmniej pół cala do trzech cali.

Zaleca się również, aby poszewka na poduszkę była o jeden lub dwa cale mniejsza od samej poduszki, aby poduszka wydawała się pełniejsza. W przypadku naddatku na szew warto zastosować dodatkowy cal lub dwa.

Wytnij kawałek kołnierzy tkaniny o cal krócej. Ten krok jest opcjonalny, ale nie powoduje, że rogi wyglądają na dyskietki. W przypadku kołnierzy o większych rozmiarach jest to głównie właściwy krok.

Krok 3: Utwórz kopertę

Tylna część ma dwie zachodzące na siebie sekcje, aby utworzyć otwór na kopertę, w którą wkładana jest poduszka. Do koperty możesz użyć podobnej lub kontrastującej tkaniny. Wytnij kawałek z tylnej części, który ma osiem cali długości.

Zgodnie z tymi samymi wymiarami, powinno to być 35×23″. Następnie narysuj i wytnij linię na środku, aby uzyskać dwa kawałki tego samego rozmiaru. Prasuj kawałki, aby przymocować tył poszewki do przedniej części.

Krok 4: Zszyj elementy

Złóż koniec pół cala i wyprasuj każdą z tylnych części. Złóż ponownie kolejne pół cala i ostrożnie wyprasuj. Sprawdź, czy składasz i prasujesz na zachodzących na siebie końcach.

Przyszyć w pobliżu wewnętrznego zagięcia brzegów. Następnie ułóż tylne części przednią stroną do góry. Przypnij materiał na miejscu. Całość zszywać na początku pół cala, a na końcu stebnówką.

Obróć poszewkę na poduszkę na lewą stronę i wygładzić rogi. Dociśnij boki za pomocą prostownicy. Prasowanie elementów zapewnia, że ​​rogi poduszki są idealnie dopasowane.

Aby utworzyć kołnierz, należy przypiąć wzdłuż zewnętrznych granic sham, aby tkanina nie przesuwała się podczas szycia. Użyj linijki na stole do szycia w swojej maszynie do szycia, aby przesuwać poduszkę poduszkową.

Następnie zszyj boki poszewki na poduszkę z naddatkiem na 3 cale. Jeśli chcesz, możesz użyć kawałka taśmy do zaznaczenia wymiarów i zszycia wzdłuż nich ze szwami po bokach poduszki.

Możesz rozpocząć szycie na środku dolnej strony poduszki, aby uniknąć szwów wstecznych, gdy tylko zostaną ułożone fiszbiny. Włóż poduszkę przez kopertę i gotowe.

Ostatnie przemyślenia na temat tego, jak zrobić poszewkę na poduszkę w rozmiarze king-size z kołnierzem

Ten prosty samouczek krok po kroku, jak zrobić poduszkę w rozmiarze king-size z kołnierzem, pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze, ponieważ kosztuje około połowę tego, co w sklepach. Dodatkową tkaninę, którą posiadasz po wykonaniu projektu, możesz wykorzystać również do przyszłych przedsięwzięć.