Jak zrobić poduszkę podróżną. Najlepszy przewodnik w dwóch krokach

Czy wiesz, że w trzech krokach możesz się nauczyć, jak zrobić poduszkę podróżną? Przed wyjazdem na wakacje, dlaczego nie kupić materiału, igły i nici i zrobić spersonalizowaną poduszkę podróżną? Nie musisz nawet być ekspertem od krawca, aby zacząć!

Osoby, które doświadczyły ręcznego szycia poduszki, mogą zastosować podobną koncepcję do wykonania poduszki podróżnej. Jedyna różnica polega na tym, że zamiast tradycyjnej prostokątnej poduszki do łóżka robisz poduszkę podróżną w kształcie litery U. Nie pozwól jednak, aby ta odmiana projektu Cię zniechęciła, ponieważ możesz zacząć od razu poniżej.

Jak zrobić poduszkę podróżną. Najlepszy przewodnik w dwóch krokach

Poradnik dla majsterkowiczów, jak zrobić poduszkę podróżną

Za każdym razem, gdy podróżujemy, zwykle zaniedbujemy sen. Już nie, jeśli zrobisz poduszkę podróżną w dwóch prostych krokach! W końcu każdy musi rozważyć poduszkę podróżną jako niezbędny dodatek podczas każdej podróży i lotu.

Chociaż poduszki podróżne mogą mieć różne kształty, najbardziej efektywną formą będzie kształt litery U. W ten sposób jest wszechstronny do wielu zastosowań i może wspierać Twoją głowę i szyję, gdy śpisz w pozycji pionowej. Będzie również wygodniej nosić go w porównaniu z poduszkami podróżnymi podobnymi do poduszek do łóżka.

Krok 1. Projekt

Podobnie jak inne rodzaje poduszek, pierwszym i najważniejszym krokiem w tworzeniu poduszki podróżnej jest przygotowanie wszystkiego. Możesz użyć dowolnej tkaniny, o ile jest wygodna i wytrzymała. Pamiętaj jednak o projekcie tkaniny, gdy przycinasz potrzebne kawałki.

Powinieneś dostać dwa kawałki materiału w kształcie litery U, zgodnie z wymiarami, które będą pasować do twojego typu sylwetki. Ponadto pamiętaj, że robisz poduszkę podróżną, więc zachowaj odpowiedni rozmiar, aby ułatwić przenoszenie. Możesz również mieć łatwiejszy czas na krojenie kawałków, jeśli użyjesz wycięcia.

Krok 2. Budowa

Drugim i ostatnim krokiem przed ukończeniem poduszki podróżnej jest jej zbudowanie. Możesz szyć ręcznie lub użyć maszyny do szycia w zależności od tego, co jest bardziej znajome. Następnie przypnij dwa kawałki materiału lewą stroną do góry i prawymi stronami, aby ułatwić szycie.

Szycie

Możesz obszyć poduszkę, pamiętając o zapasie szwów. W przypadku tej poduszki podróżnej w kształcie litery U możesz przydzielić ¼ cala naddatku na szew, aby uzyskać czysty wygląd. Kolejną pomocną wskazówką, aby zapewnić trwałe wykończenie, jest szycie wsteczne na około ¼ cala za każdym razem, gdy zaczynasz i kończysz.

Nadzienie

Obchodząc poduszkę podróżną, pozostaw dwa cale otwarte na obracanie i wypchanie. Odwróć wkładkę na prawą stronę, aż wszystkie krawędzie zostaną wypchnięte, i zacznij wypełniać wybranym materiałem, aby uzyskać pożądaną jędrność i kształt. Na koniec złóż szew szczeliny i zamknij poduszkę ściegiem drabinkowym dla optymalnego bezpieczeństwa.

Wykończenie

Aby wykonać ścieg drabinkowy, przeciągnij igłę od tyłu do przodu jednego ze szwów. W ten sposób zawiązany koniec nici jest schowany wewnątrz poduszki. Następnie popchnij igłę do wewnątrz i do tyłu przeciwnego zagięcia, dokładnie naprzeciw miejsca zszycia, aż całkowicie zamkniesz szczelinę.

Później pomogłoby, gdybyś skończył ze ściegiem przypominającym drabinę ze względu na poziome linie dwóch tkanin. Następnie możesz chwycić igłą niewielką ilość materiału po przeciwnej stronie. Na koniec przełóż igłę na powstałą pętlę nici, aby utworzyć węzeł.

Rodzaje poduszek podróżnych

Teraz, gdy znasz podstawowy sposób na zrobienie poduszki podróżnej, możesz zastosować metody tworzenia innych odmian poduszek podróżnych.

W kształcie litery U

Powyższa próbka to tradycyjna poduszka podróżna w kształcie litery U. Ten kształt jest doskonały do ​​kontrolowania postawy podczas spania w pozycji pionowej. Założysz go na szyję, tak aby wszystkie boki były podparte i możesz uniknąć odchyleń w kręgosłupie.

W kształcie litery J

Inną opcją poduszki podróżnej jest typ w kształcie litery J. Przewieszasz go przez jedno ramię, aby móc oprzeć głowę na poduszce. Jednak ten wariant nie jest tak powszechny, a poduszki w kształcie litery J są zwykle sprzedawane jako poduszki do ciała.

Prostokątny

W przypadku dłuższych podróży, być może będzie ci wygodniej z prostokątną poduszką. Przypominając typową poduszkę do łóżka, prostokątne poduszki podróżne są bardziej przenośne. Są mniejsze i lżejsze, ale zapewniają lepszy komfort dla tych, którzy biwakują i podróżują z plecakiem, którzy będą leżeć.

Zawijanie

Jeśli uważasz, że poduszki podróżne w kształcie litery U są nieporęczne, rozważ owijki podróżne. Wyglądają bardziej jak szaliki z wbudowanym podparciem głowy podczas przechylania. Jednak niektórzy ludzie mogą preferować coś bardziej puszystego.

Klepsydra

Na dłuższe przejażdżki mogą Ci się spodobać poduszki podróżne z klepsydrą. Możesz ich używać do podparcia szyi, ale ze względu na ich kształt możesz je również stosować do podparcia pleców i kolan. Jedynym minusem tego kształtu jest to, że nie oferuje wielokierunkowego podparcia szyi, jak poduszki w kształcie litery U.

Wniosek

Dawno minęły czasy, kiedy trzeba było poświęcać sen podczas podróży. W zaledwie dwóch krokach możesz szybko nauczyć się robić poduszkę podróżną i być bardziej gotowym na przejażdżki i loty. Na początek wytnij dwa kawałki w kształcie litery U na wybranej tkaninie.

Połóż je prawymi stronami razem i zszyj dookoła, pozostawiając miejsce na odwrócenie i wypchanie. Po obróceniu wkładki nadziewaj ją wybranym nadzieniem, aż uzyskasz idealną jędrność. Na koniec zabezpiecz szczelinę ściegiem drabinkowym.