Jak zrobić poduszkę pamięciową z koszuli w 3 krokach

Jeśli chcesz wiedzieć, jak zrobić poduszkę pamięciową z koszuli, wystarczą tylko trzy kroki. Ale po co samemu robić poduszkę pamięciową? Już sama nazwa, poduszka pamięciowa to pamiątki wykonane z koszuli o wartości sentymentalnej.

Możesz zrobić ją jako prezent dla przyjaciół z Wielkiej Brytanii, podobnie jak poduszkę dla przyszłej mamy, lub wykorzystać ją jako sposób na zbliżenie się do pamięci koszuli. Jeśli tęsknisz za współmałżonkiem, przyjacielem lub członkiem rodziny, zamienienie ich koszuli w poduszkę może nadrobić dystans. W końcu spanie z poduszką pobudza hormony szczęścia, więc dlaczego nie pójść o krok dalej?

Jak zrobić poduszkę pamięciową z koszuli w 3 krokach

Jak uszyć poduszkę pamięciową z koszuli

Krok 1. Projektowanie

Wartość sentymentalna odgrywa znaczącą rolę w jakości naszego życia. Dlaczego więc nie przekształcić niezapomnianej koszuli w dosłowną poduszkę pamięciową? Zacznij od pocięcia koszuli na dwie części, stosując wymiary, które lubisz.

Na przykład, jeśli chcesz, aby twoja poduszka mierzyła 20 na 20 cali, przytnij każdy kawałek koszuli na 20 cali długości i 20 cali szerokości. Pamiętaj, że Twoja poduszka nie musi mieć równych wymiarów i możesz zrobić bardziej prostokątną poduszkę. Podczas krojenia należy również pamiętać o konstrukcji poduszki.

Na przykład niektóre koszule mają przednią kieszeń, więc pamiętaj, aby je przeciąć, jeśli chcesz, aby stanowiły główny wzór Twojej poduszki. Możesz również użyć topliwego interfejsu, aby przyciski były zapięte na obu kawałkach koszuli. Dociśnij topliwy interfejs po niewłaściwej stronie do góry, a następnie umieść kawałki tkaniny prawymi stronami na sobie.

Krok 2. Szycie

Połącz kawałki koszuli, przypnij je, aby ułatwić szycie. Pamiętaj jednak, aby zostawić otwór z jednej strony, aby później móc obrócić poduszkę. Możesz zacząć zszywać obwód zewnętrzny, a następnie wyciąć wszystkie cztery rogi.

Następnie odwróć poduszkę na prawą stronę. Popchnij wszystkie rogi, aby w kolejnym kroku dokładnie wypełnić poduszkę. W razie potrzeby można również doszyć poduszkę jako wzmocnienie.

Krok 3. Nadziewanie i wykańczanie

Użyj dowolnego wypełnienia, które Ci się podoba i wypełnij poduszkę tyle, ile potrzebujesz, aby uzyskać pożądaną jędrność i loft. Typowym wypełnieniem jest Polyfill, ale możesz użyć innych materiałów. Pamiętaj tylko, aby wypchnąć farsz we wszystkich rogach, aby Twoja poduszka nie miała w środku przestrzeni.

Po zakończeniu zszyj otwór zamknięty ściegiem drabinkowym. Pomocną sztuczką jest podwójne nawleczenie igły, aby stworzyć trwalszy ścieg. Zawiąż nić bezpiecznie i gotowe.

Czego można użyć do poduszek DIY?

Poduszki zrób to sam to fantastyczny pomysł na prezent dla przyjaciół, rodziny, a nawet dla Ciebie. Możesz zmienić swoje ulubione koszule i swetry o sentymentalnych znaczeniach w poduszki, którymi możesz się przytulić. Może to stara koszula twojego współmałżonka, a ci jej brakowało?

Ale oprócz koszulek możesz użyć starych pluszowych zabawek i ulubionych skrawków tkanin jako poduszek. Postępuj zgodnie z podobnym przewodnikiem powyżej, a powinieneś szybko skończyć z poduszką do wypchania. W przeciwnym razie możesz przeprojektować swoje poduszki za pomocą ostrych elementów, starych serwetek, pom-posów, falban i różnych wzorów ze sklepów rzemieślniczych.

Poduszki do majsterkowania są nie tylko estetyczne, ale są również zabawną rzeczą, która może być przeżyciem nawiązywania więzi z przyjaciółmi, rodziną lub jako proste hobby łagodzące stres.

Co zrobić ze starą poduszką

Możesz znowu zrobić pomocną starą poduszkę. Zawsze dobrze jest wiedzieć, jak poddać recyklingowi nasze używane rzeczy, aby zminimalizować ilość odpadów, a nawet zaoszczędzić pieniądze. Życie bez odpadów jest przydatne nie tylko dla środowiska, ale także dla nas.

Łóżka dla zwierząt

Nasze stare poduszki mogą już nie być dla nas pomocne, ale nasze zwierzęta nadal mogą się nimi cieszyć. Poduszka może zamienić się w prowizoryczne legowisko dla zwierząt, które zapewni naszym kumplom wygodne miejsce do drzemki lub zabawy. Jeśli masz chomika, możesz nawet użyć wypełnienia poduszki do wyściełania jego klatki.

Dywany i maty

Jeśli wyściółka nie nadaje się już na poduszki, możesz ją pociąć i użyć tkaniny jako szmat. Niektóre materiały byłyby doskonałe do czyszczenia. W przeciwnym razie możesz wziąć kilka kawałków tkaniny i zszyć je, aby uzyskać niepowtarzalnie wyglądające maty.

Izolacja

Innym sposobem na wzbogacenie domu starą poduszką jest użycie jej jako izolacji. Farsz może trafić na strych, zbiornik lub rury. Być może nie będziesz potrzebować grzejnika tak bardzo, jak myślałeś.

Opakowanie i ochrona

Wreszcie stara poduszka może pomóc w przeprowadzce i podróży. Użyj go, aby przykryć delikatny przedmiot lub wypchaj pudełko zużytą poduszką, aby delikatna paczka nie pękła. Poduszkę można umieścić między meblami podczas przenoszenia, aby zapobiec zadrapaniom i zarysowaniom podczas transportu.

Wniosek

Czy masz koszulę, która ma wartość sentymentalną w Wielkiej Brytanii? Możesz dowiedzieć się, jak zrobić poduszkę pamięciową z koszuli i przytulić się do tej koszuli w łóżku. Zacznij od pocięcia koszuli na dwie części o wymiarach potrzebnych na poduszkę.

Następnie obszyj kawałki, ale zostaw przerwę na toczenie. Możesz również dodać topliwy interfejs do kawałków tkaniny, aby przyciski były zamknięte. Następnie wypchaj poduszkę tak, jak chcesz, zanim zamkniesz otwór.