Jak zrobić poduszkę oparcia w 2 prostych krokach

Czy wiesz, że w zaledwie dwóch krokach możesz się nauczyć, jak zrobić poduszkę oparciową? Posiadanie własnej poduszki oparciowej zawsze się przyda, ponieważ może zapewnić wsparcie pleców, a nawet karku, gdy leżysz w łóżku. Jeśli skończyłeś spać, powinno to również pomóc ci utrzymać postawę w ryzach i uniknąć bólu ciała.

Niektórzy ludzie zamieniają oparcie z poduszkami do leżenia, ponieważ wyglądają podobnie i oferują te same zastosowania. Jednak poduszka oparciowa zapewnia wsparcie, które może sięgnąć również szyi. Tak czy inaczej, nauczenie się, jak zrobić jedno krzesło, powinno zapoznać cię z drugim.

Jak zrobić własną poduszkę oparcia

Jak wspomniano wcześniej, zrobisz własną poduszkę oparciową, jeśli wcześniej zrobiłeś również poduszkę do spania. Procedura jest bardzo podobna, ale kształt może się nieco różnić, ponieważ niektóre poduszki oparciowe mają dodatkowe podparcie szyi. Pamiętaj, że dobra postawa to coś, czego nigdy nie można przeoczyć, nawet jeśli siedzisz, więc nigdy nie pomijaj tej części.

Krok nr 1. Projektowanie i przygotowanie

Aby procedura była jak najbardziej płynna, chcesz być przygotowany z materiałów i projektu. Na przykład zaplanuj rozmiar swojej poduszki zgodnie z tym, co byłoby dla Ciebie wygodne. Następnie wybierz materiał, wytnij dwa kawałki z naddatkiem na szew i przygotuj prostokątną piankę.

Krok 2. Szycie

Następnie uformujesz poduszkę, spinając ze sobą kawałki materiału i szyjąc wzdłuż linii szpilek, zanim odetniesz nadmiar w pobliżu szwu. Na koniec możesz wywrócić pokrowiec na lewą stronę i włożyć farsz piankowy. Wsuń szew do środka i zszyj, aby zamknąć poduszkę.

Ta metoda uczy podstawowej koncepcji wykonania poduszki oparciowej. Jednak zawsze możesz poeksperymentować z kształtem poduszki i sposobem, w jaki chcesz, aby podtrzymywała ramiona i plecy. Możesz również nałożyć na nią poduszkę na szyję, aby odciążyć szyję.

Jaka jest najlepsza poduszka oparcia?

Najlepsza poduszka oparciowa zawsze będzie inna dla każdego użytkownika. Poniżej przedstawiamy kilka cech, które należy sprawdzić, abyś mógł stworzyć kryteria, które będą odpowiadać Twoim potrzebom i wymaganiom. Na początek upewnij się, że poduszka oparcia zakryje całe plecy, aby w pełni Cię wspierać.

Po wybraniu odpowiedniego rozmiaru i wysokości poduszki możesz również zastanowić się, jak bardzo chcesz ją dostosować. Jedną z funkcji, którą możesz regulować, jest wypełnienie, co oznacza, że ​​masz kontrolę nad twardością poduszki. Ponownie, ten czynnik będzie różny dla każdego użytkownika, w zależności od tego, co chce osiągnąć dzięki poduszce oparciowej.

Na koniec rozważ formę poduszki oparciowej. Robiąc własną lub znajdując ją na rynku, poduszka oparciowa może również wspierać inne obszary ciała poza plecami. Możesz dodać kilka poduszek lub dostosować niektóre części szyi, ramion i dolnej części pleców, aby zapewnić prawidłowe siedzenie do snu i inne rzeczy.

Co to jest poduszka dla męża?

Aby uniknąć nieporozumień, poduszka męża to także inne określenie na poduszkę oparciową. Dlatego jest to poduszka, która pozostaje podparta dzięki swoim łokciom. Jest również idealny do podpierania Cię w pozycji pionowej podczas siedzenia i może służyć jako przenośny zamiennik krzesła, ponieważ ma wyższe oparcie niż poduszka do leżenia w łóżku.

Poduszka oparcia a poduszki klinowe

Kolejną poduszką, którą można pomylić z poduszkami oparciowymi, jest poduszka klinowa. Można ją jednak odróżnić od poduszki oparciowej, ponieważ ma taki sam kształt jak odbojnik. W porównaniu z poduszką oparciową nie utrzyma Cię w pozycji pionowej, podobnie jak krzesło.

Poduszki klinowe zwiększają wysokość, aby pomóc osobom z problemami z oddychaniem, refluksem żołądkowym lub chrapaniem. Niektórzy użytkownicy używają go również jako poduszki do czytania, ponieważ podnosi nieco głowę, aby czytanie było wygodniejsze. Może to być odpowiedni zamiennik poduszki oparciowej, jeśli nie masz nic przeciwko utracie oparcia i podłokietnika.

O czym należy pamiętać podczas spania w pozycji pionowej

Spanie w pozycji pionowej nie zaszkodzi, zwłaszcza gdy masz podparcie pleców i szyi dzięki poduszce oparciowej. Mnisi buddyjscy nawet ćwiczą spanie w pozycji pionowej przez mniej niż pięć godzin, co oznacza, że ​​powinniśmy dobrze drzemać w poduszce oparcia. Pamiętaj jednak, że siedzenie nadal nie jest preferowaną pozycją do spania.

Ludzie nie są w stanie utrzymać dobrej postawy i będą mieli trudności z utrzymaniem pozycji wyprostowanej podczas snu REM. Dlatego nie rób spania podczas siedzenia na co dzień. Świetnym zapasem będzie poduszka oparciowa, jeśli wykonujesz zadania, tylko jeśli potrzebujesz szybkiej drzemki.

Wniosek

Chociaż spanie w pozycji siedzącej nie jest dobrym codziennym nawykiem, to i tak lepiej jest leżeć w poduszce oparcia, jeśli zasypiasz. Umiejętność wykonania poduszki oparciowej również przyda się, ponieważ możesz jej używać do innych zadań podczas siedzenia. Ta poduszka pomoże Ci utrzymać prawidłową postawę, aby uniknąć bólu ciała i problemów.

Technika jest stosunkowo prosta, ale zawsze możesz zmodyfikować projekt poszewki na poduszkę i to, co użyjesz jako wypełnienie. Możesz nawet dodać wsparcie dla szyi i ramion obok niezbędnej poduszki pod plecy. Najważniejsze jest to, że możesz dostosować poduszkę do swojego ciała i potrzeb.