Jak zrobić poduszkę do rzucania z lamówką

Jak zrobić poduszkę do rzucania z lamówką po bokach to przyjemny sposób na wydobycie wszystkich kolorów z tkaniny lub stworzenie pożądanego odcienia. Zanim jednak za bardzo wyprzedzimy siebie, być może już wiesz, że poduszki do rzucania to jedne z najważniejszych akcesoriów, które możesz mieć w swoim domu. Oto kilka powodów, dla których tak jest.

Nie są drogie

Jeśli chcesz dodać odrobinę koloru, aby zmienić wystrój domu bez wydawania fortuny, wystarczy poduszka do rzucania. Poza tym poduszki do rzucania mogą bez wysiłku nadać Twoim wewnętrznym przestrzeniom życiowym luksusu i tekstury, o których zawsze marzyłeś.

Możesz je zmienić w mgnieniu oka

Ponieważ wykonanie tych uniwersalnych, ale funkcjonalnych akcesoriów dekoracyjnych nie kosztuje dużo, możesz je łatwo zmieniać zgodnie z najnowszymi trendami, a także porami roku. Pamiętaj, że jeśli chodzi o kreatywność, nie ma żadnych zasad. Jeśli chcesz mieć dużo miejsca na swoją kreatywność, a jednocześnie mieć pewność, że Twoje poduszki nadal będą dobrze wyglądać, rozważ zakup sof w zwykłych białych lub neutralnych kolorach.

Pozwalają wyrazić swoją artystyczną stronę

Nic dziwnego, że każdy element dekoracyjny, który masz w domu, jest odzwierciedleniem Twojej własnej osobowości. Chociaż kanapy, stoły i inne większe przedmioty zwykle wystarczają na kilka lat, możesz łatwo zmienić ozdobne poduszki do rzucania w mgnieniu oka. Dzięki temu możesz nie obawiać się podejmowania ryzyka, jeśli chodzi o wybór określonych kolorów i ciekawych wzorów, aby wyrazić swoją artystyczną stronę.

Gotowy na zrobienie własnej poduszki do rzucania z lamówką?

Potrzebne materiały eksploatacyjne to ściereczka docięta na wymiar poduszki. Jeśli poduszka ma powierzchnię 18 cali, to przednia część materiału musi mieć podobny rozmiar.

Tylna część musi mieć rozmiar 18 cali, jeśli robisz poszewkę na poduszkę, ale powinna być o dwa cale szersza, jeśli chcesz zrobić zamki kopertowe. Będziesz także potrzebował sznurka, który przyszyjesz poduszkę w wybranym przez Ciebie rozmiarze.

Nie zapominaj, że twoja lamówka to taśma w odcieniu, który lubisz. Taśma musi być wystarczająco szeroka, aby sięgała wokół sznurka i jest łączona na 1/2 cala. Musisz również mieć sznurek i wkładaną poduszkę o dopasowanym tonie tak szerokiej, jak wybrałeś. Do zamknięcia brzegów można użyć alternatywnego suwaka.

Jak zrobić poduszkę z lamówką: co musisz wiedzieć

Złóż gobelin nici. Pamiętaj, że zdecydujesz się zakryć sznurek i pozostawić dodatkowy 1/5 cala, jeśli końce taśmy są kompatybilne ze sznurkami. Zdejmij przednią poszewkę poduszki i połóż prawą stronę przed sobą.

Umieść surową granicę taśmy od środka dolnej krawędzi tkaniny. Możesz zrównoważyć wszystkie trzy surowe krawędzie. Podczas cięcia możesz zdecydować się na zainwestowanie w matę w połączeniu z nożem rotacyjnym, aby tworzyć gładkie i wymierzone linie.

Następnie przypnij materiał 2 cm od brzegu tkaniny. Powinieneś użyć maszyny do szycia, aby zrobić sznurek w pobliżu stopki zamka. Po przypięciu go na miejscu, załóż kawałek i zmniejsz stopkę do zamka błyskawicznego.

Na 2-3 cm chcesz pozostawić lamówkę bez szwów. Następnie kontynuuj szycie prawym ściegiem wzdłuż boków materiału. Można zaobserwować wybrzuszenie, jakie tworzy sznurek na pasie nachylenia.

Kiedy jesteś blisko jednego lub dwóch cali od surowej krawędzi, trzymaj igłę w ręczniku i użyj nożyczek, aby z grubsza zatrzasnąć 3-5 na czubku. Bez wkręcania nici obróć róg.

Powtarzanie kroków

Kontynuuj delikatnie i kontynuuj pracę. Trzymaj igłę na materiale, podnieś stopkę, przesuń materiał i ustaw rurkę na prawą stronę, aż znajdzie się około 1/2 cala od surowej krawędzi. Następnie opuść stopę i przejdź do następnego.

Powtórzysz tę metodę dla każdego rogu. Przestań szyć na ostatniej stronie około 2-3 cali, aż wrócisz do początku. Wyrównaj końce liny i przetnij na każdym końcu.

Chcesz wziąć taśmę z powrotem i złożyć ją na sznurku na tym etapie. Weź krawędź i złóż ją, aby usunąć surową stronę. Następnie wsuń go ponownie wewnętrzną stroną sznurka. Powinieneś zauważyć, że na powierzchni zaczyna tworzyć się orurowanie.

Włóż materiał do maszyny do szycia i wznów ścieg od sekcji, którą zatrzymałeś wcześniej. Kontynuuj szycie prawego ściegu. Wreszcie masz lamówkę przed poszewką na poduszkę.

Dodatkowe wskazówki

Bez względu na rodzaj poszewki na poduszkę, upewnij się, że maleńka część taśmy leży płasko na powierzchni podczas zszywania tylnej części. Ma to na celu uniknięcie niepożądanej masy na poszewce na poduszkę.

Jeśli nie, taśma pojawi się na środku ukończonego projektu, a nie na rogach. Jeśli dodasz zamek błyskawiczny, upewnij się, że nie zszyłeś lamówki. Upewnij się, że upuściłeś stopę i wzmocnij materiał, aby sprawdzić pod spodem, czy rury nie są obciążone.

Ostateczne myśli

Tego rodzaju projekt wymaga cierpliwości i wytrwałości, dlatego ważne jest, aby od czasu do czasu zatrzymać się i sprawdzić postępy. Te proste kroki z pewnością pomogą Ci dowiedzieć się, jak zrobić poduszkę do rzucania z lamówką.