Jak zrobić poduszkę do koszuli bez szycia

Czy wiesz, że nauka wykonania poduszki koszulowej bez szycia to tylko dwa kroki? Oprócz ochraniaczy do poduszek z różnych materiałów, możesz użyć koszuli i uszyć samą poduszkę. A co najważniejsze, jest nawet bez szycia!

Możesz zrobić te koszulki poduszkowe pamiątki z Wielkiej Brytanii, aby upamiętnić swoje ulubione koszulki lub spersonalizowane prezenty dla przyjaciół. A jeśli nie masz doświadczenia w szyciu, możesz użyć poniższych technik bez użycia nici i igły. Czytaj dalej i zrób poduszkę koszulową już teraz!

Jak zrobić poduszkę do koszuli bez szycia

Jak zrobić poduszkę do koszuli bez szycia dla początkujących

Wykonanie poduszki koszulowej jest stosunkowo łatwe, o ile wiesz, jaki wygląd chcesz osiągnąć. Jeśli wcześniej zrobiłeś poduszkę pamięciową z koszuli, kroki są nieco podobne, z wyjątkiem części do szycia. Dlatego można się spodziewać, że poduszka bez szwów pod koszulę będzie prostsza.

Krok 1. Projekt

Jeśli używasz t-shirtu z grafiką, chcesz go wyciąć z wyrównanymi dwoma warstwami materiału. Łatwiej też będzie najpierw wpiąć koszulę na miejsce. Nie zapomnij przydzielić materiału wokół wzoru, aby pasował do rozmiaru poduszki, którą chcesz stworzyć.

Po wykonaniu projektu graficznego złóż tkaninę na cztery i wytnij kwadrat w prawym górnym rogu wszystkich warstw. Rozłóż koszulkę, a następnie wytnij więcej drobnych pasków w obu warstwach materiału. Wymiary będą zależeć od tego, jak duża ma być twoja poduszka na koszulę, ale większość ludzi często kieruje się wymiarami poduszki dekoracyjnej.

Kwadrat w rogach, które wycinasz, może mieć około 2 na 2 cale, a paski po bokach mogą mieć ¾ cala szerokości i 2 cale długości. Powinieneś otrzymać dwa kawałki materiału na poduszkę z frędzlami ze wszystkich stron i wyciętymi górnymi rogami.

Krok 2. Krawat i takie tam

Sekretem poduszki bez szycia są frędzle, które właśnie przycinasz. Każdą parę zawiążesz wokół dwóch kawałków materiału, aby wykonać wyściółkę poduszki. Pozostaw kilka par niezwiązanych, ponieważ będą służyć jako otwór do farszu.

Możesz użyć wybranego przez siebie wypełniacza lub wcześniej wykorzystać resztki materiału na koszulkę, aby uzyskać projekt bez bałaganu. Gdy będziesz zadowolony ze struktury poduszki, zawiąż pozostałe pary frędzli, aby zamknąć poduszkę koszulową. I to wszystko!

Poduszka koszulowa jest gotowa do użycia bez użycia innych materiałów poza koszulą, szpilkami, nożyczkami i farszem.

Jak zrobić poduszkę bez szycia

Oprócz starych t-shirtów możesz również uszyć poduszkę bez szycia z dowolnej tkaniny. Pamiętaj tylko o przygotowaniu formy poduszki, a materiał, którego używasz, może go owinąć trzy razy. Sekretem tego projektu jest wykorzystanie węzła do wykonania poduszki bez szycia i jest to doskonały pomysł na szybką poduszkę.

Krok 1. Miejsce docelowe

Zacznij od umieszczenia formy poduszki na tkaninie, stroną z nadrukiem do dołu. Z poduszką pośrodku złóż jedną stronę materiału do środka, a następnie złóż drugą stronę. Wsuń surową krawędź i złóż ją do połowy poduszki.

W tym momencie złożysz materiał z każdej strony w trójkąt. Skończysz z dwoma trójkątami, jakbyś pakował prezent. Powinieneś szybko przesunąć trójkąt na drugą stronę.

Krok 2. Węzeł

Mając taką ilość materiału, jaką masz, możesz zawiązać oba trójkąty w węzeł. Jeśli zauważysz nadmiar surowych krawędzi, możesz je schować, aby uzyskać schludniejszy wygląd. Możesz również zrobić drugi węzeł i dostosować w razie potrzeby.

Skończysz z atrakcyjną poduszką do rzucania bez szycia i nie musisz nawet angażować się w poszewkę na poduszkę. W zależności od aktualnego motywu zawsze możesz wymienić tkaninę i wykonać podobne czynności, aby uzyskać zupełnie nową poduszkę.

Czy możesz zrobić poszewkę na poduszkę bez szycia?

Na poduszce mogą gromadzić się patogeny i alergeny, a zastosowanie dobrze dopasowanego pokrowca jest cennym rozwiązaniem. Ale czy wiesz, że poszewkę na poduszkę można zrobić również bez szycia? Koncepcja jest podobna do wykonania koperty lub zamknięcia na zakładkę z tyłu okładki.

Musisz zmierzyć materiał zgodnie z poduszką i naddatkiem na szew. Połącz oba końce materiału topliwą wstęgą łączącą i umieść poduszkę na środku. Niech tkanina zachodzi na siebie i zdejmij poduszkę przed ponownym przyklejeniem otwartych końców.

Wniosek

Dobrze wykorzystaj swoją starą koszulkę i zrób poduszkę. Nie masz wymówki, aby odmówić, ponieważ możesz szybko nauczyć się robić poduszkę koszulową bez szycia. Dobrze to przeczytałeś; nawet ci, którzy gardzą posługiwaniem się igłą i nitką, mogą zrobić swoją poduszkę koszulową.

Wystarczy przeciąć koszulkę, aby uzyskać dwa kawałki materiału. Należy pamiętać o projekcie graficznym z naddatkiem tkaniny wokół niego. Złóż materiał na cztery części i odetnij górny róg, a następnie rozłóż i odetnij frędzle dookoła.

Zawiąż parę frędzli wokół poduszki, aby stworzyć etui, a następnie wepchnij je. Voila! Właśnie zrobiłeś poduszkę koszulową z samych szpilek, nożyczek, farszu i używanej koszuli.