Jak zrobić poduszkę chłodzącą. Najlepszy przewodnik dla majsterkowiczów

Jeśli chcesz wiedzieć, jak zrobić poduszkę chłodzącą, wystarczy napełnić i schłodzić osłonkę. Jednak w tym artykule omówimy również materiały, z których można wykonać inne rodzaje poduszek chłodzących. W ten sposób możesz dostosować go w sposób, który zapewni Ci wszystkie Twoje potrzeby i korzyści.

Zawsze możesz nauczyć się tajników utrzymywania chłodnej poduszki, ale dobrze byłoby wiedzieć, jak zrobić poduszkę chłodzącą bezpośrednio. Ale po co ci fajna poduszka? Szybka odpowiedź jest taka, że ​​temperatura wpływa na jakość naszego snu, a posiadanie chłodnej poduszki pomoże nam utrzymać idealne warunki.

Szybka poduszka chłodząca DIY

Procedurę wykonania poduszki chłodzącej można uprościć, wykorzystując wodę jako wypełnienie poduszki. Aby uniknąć bałaganu, należy użyć wodoodpornej osłony poduszki z zaworem i napełnić ją wodą za pomocą małego lejka. Jeśli masz problem z napełnieniem poduszki, możesz ścisnąć pod zaworem, ponieważ zapobiegnie to rozlaniu.

Po napełnieniu poduszki należy ją szczelnie zamknąć i schłodzić w lodówce. Po kilku godzinach możesz użyć poduszki, aby uwolnić się od upałów lub złagodzić ból głowy. Możesz również wypróbować podkładki chłodzące, takie jak Chillow i włożyć produkt do zwykłej poduszki, aby uzyskać podobne efekty, jeśli chcesz.

Co to jest poduszka chłodząca?

Generalnie nie można zdefiniować poduszki chłodzącej jako konkretnego produktu. Może dotyczyć każdej poduszki, która zapewnia chłód i zapobiega zatrzymywaniu ciepła. Jednak niektóre poduszki chłodzące zapewniają chłód bezpośrednio, podczas gdy tradycyjną poduszkę można zmienić w poduszkę chłodzącą, dodając podkładki chłodzące.

Poduszki chłodzące zapewniają ulgę dzięki chłodnej powierzchni, ale ich struktura również odprowadza ciepło z ciała. Mają też lepszy przepływ powietrza niż inne poduszki, dzięki czemu nie zatrzymują ciepła i są gorące niezależnie od pogody czy temperatury ciała. Sam pokrowiec jest nawet typowo oddychający i odprowadza wilgoć.

Należy jednak pamiętać, że każda poduszka chłodząca jest inna, a niektóre mogą, ale nie muszą, wymagać chłodzenia, aby zapewnić idealną temperaturę. Co więcej, nie zapominaj, że temperatura w pomieszczeniu również odgrywa rolę w samym środowisku snu. Niektórzy użytkownicy mogą nadal odczuwać ciepło, nawet gdy używają poduszki chłodzącej, ponieważ temperatura ciała zmienia się podczas snu.

Co składa się na poduszkę chłodzącą?

Samo zrobienie poduszki chłodzącej jest tak proste, jak poleganie na schłodzonej wodzie, aby zapewnić chłodną temperaturę. Pomogłoby to jednak również zrozumieć typowe elementy poduszki chłodzącej. Jak wspomniano wcześniej, materiały mają pomagać użytkownikowi rozpraszać ciepło, a nawet regulować temperaturę.

Oznacza to, że niektóre materiały same odprowadzają ciepło, podczas gdy inne rozpraszają je za pomocą przepływu powietrza. Poduszki chłodzące mają różne opcje wypełnienia i pokrycia. Mogą zawierać żel, lateks, piankę z pamięcią kształtu, kaszę gryczaną, bawełnę, bambus i materiał zmiennofazowy.

Zwróć uwagę, że ponieważ niektóre z tych materiałów wydzielają zapach, więc osoby wrażliwe na zapach będą miały ograniczenia co do tego, czego użyć. Niektóre materiały wydzielają gaz, który pozostawia chemiczny zapach na kilka dni, a nawet naturalne, takie jak gryka, mają naturalny zapach. Ogólnie rzecz biorąc, wybierz poduszkę chłodzącą, która jest wygodna ze względu na jej właściwości chłodzące i to, że jest dla Ciebie odpowiednia.

Wspólne wypełnienia

Powszechnym wypełnieniem większości poduszek chłodzących jest żel. Jest chłodny w dotyku i jako materiał przewodzący odprowadza ciepło z ciała. Z drugiej strony lateks i pianka o otwartych komórkach działają poprzez oddychanie, a kasza gryczana zapobiega zatrzymywaniu ciepła.

Wspólne okładki

Wszyscy wiemy, że bawełna jest popularną opcją na pokrycie, ponieważ odprowadza wilgoć i jest oddychająca. Bambus zwiększa również przepływ powietrza przez całą poduszkę, ale materiałem, który zwraca uwagę jako chłodząca poszewka poduszki, jest materiał zmiennofazowy. Zmienia się z płynnego na stały, aby pomóc regulować temperaturę ciała.

Czynniki, które pomagają zachować spokój podczas snu

Poza poduszką nie zaniedbuj środowiska do spania. Badania dowiodły już, jak ważne jest spanie w niskich temperaturach i jak upały wpływają na jakość snu. Dlatego oprócz korzystania z poduszki chłodzącej musisz utrzymywać temperaturę pokojową około 65°F.

Twój materac i pościel powinny również zapewniać chłodny sen. Używaj lekkich i oddychających materiałów, aby umożliwić przepływ powietrza, odprowadzać wilgoć i uniknąć zatrzymywania ciepła. I na koniec pamiętaj o tym, co nosisz do snu, ponieważ wpływa to również na regulację temperatury twojego ciała.

Wniosek

Dobry sen wymaga uczucia chłodu, a poduszka, której używamy, może to zapewnić. Możesz kupić sobie chłodziarkę lub dodać podkładkę chłodzącą do łóżka, ale możesz też nauczyć się robić poduszkę chłodzącą. Wykonanie poduszki chłodzącej jest tak proste, jak napełnienie osłonki wodą i umieszczenie jej w lodówce.

Pamiętaj jednak, że istnieje wiele rodzajów poduszek chłodzących. Możesz eksperymentować z różnymi materiałami na wypełnienia i pokrowce, aby osiągnąć najlepszy komfort snu. Poduszka chłodząca nie musi być czymś schłodzonym, ale może też regulować temperaturę i odciągać ciepło od ciała.