Jak zrobić pikowane poszewki na poduszki. Najlepszy 3-stopniowy przewodnik

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wykonać pikowane poduszeczki do poduszek, ucieszy cię, że to tylko trzy kroki. Poszewki na poduszki z pewnością ulepszają każdą poduszkę, ale dlaczego nie wzmocnić ich i zrobić pikowane odmiany? Nie zniechęcaj się do wypróbowania tej techniki, ponieważ jest stosunkowo łatwa!

Po co robić pozory pikowanej poduszki? Odmiana pikowana wymaga więcej technik niż robienie zwykłej fikcji. Jednak tkanina ma tak dużą swobodę, że efekt jest bardziej miękki i przytulny.

Jak zrobić pikowane poszewki na poduszki. Najlepszy 3-stopniowy przewodnik

Jak zrobić poszewkę na pikowaną poduszkę

Krok 1. Przygotuj

Jak w przypadku każdego projektu, chcesz przygotować materiały wcześniej. Oznacza to cięcie wielu kawałków materiału, ponieważ robisz kołdrę. Przygotuj 48 kawałków tkaniny o wymiarach 3,5 na 3,5 cala w wybranym przez siebie kolorze, a także dwa prostokąty z tkaniny o wymiarach 19 na 21,5 cala, aby stać się zamknięciem klapy z tyłu. Potrzebujesz również trzech pasków o wymiarach 2 i 14 cali do wiązania i czterech prostokątnych kawałków tkaniny.

Dwa z nich powinny mierzyć dwa na 18,5 cala, podczas gdy druga połowa ma około 2 na 27,5 cala, aby wykonać brzeg poduszki. I na koniec, twoje mrugnięcie i muślin będą miały odpowiednio 27 na 33 cale. Pamiętaj, że zawsze możesz zmodyfikować te wymiary, aby uzyskać preferowany rozmiar poduszki.

Krok 2. Rozmieść

Po zmierzeniu i wycięciu materiałów powinieneś być gotowy do ułożenia pikowanej fikuśnej skóry. Zacznij od uporządkowania swoich kwadratów w sześć rzędów, pamiętając o wzorach i kolorach. Następnie przymocuj je na miejscu i zszyj rzędy razem przed dodaniem pasków tkaniny brzegowej.

Większy z dwóch będzie na górze i na dole, podczas gdy mniejszy pasek będzie na lewą i prawą stronę twojej fikuśnej. Następnie możesz zacząć układać swoje materiały, zaczynając od muślinu, a następnie mrugając, sztuczną tkaninę wierzchnią i kołdrę. Spraw, aby wykończenie było ładniejsze, przycinając krawędzie swojego imitacji, a także zszywając dłuższe krawędzie prostokątów tkaniny, które staną się twoją klapą z tyłu.

Krok 3. Konstruuj

Ostatnim krokiem jest skonstruowanie pikowanej poduszki z przednią prawą stroną skierowaną w dół na powierzchni. Umieść niedokończoną stronę jednego z tylnych kawałków i upewnij się, że klapki pozoranta zostaną umieszczone prawą stroną do góry. Dodaj drugą część tylną prawą stroną do góry na wierzchu pierwszego kawałka, aby utworzyć zachodzący na siebie płat z tyłu.

Ponieważ klapka z tyłu stanie się Twoim otwarciem, nie musisz szyć zamka błyskawicznego ani zostawiać rozpiętego końca na pikowanej poduszce. Klapka schowa poduszkę do środka, a zdejmowanie fiszbiny będzie wygodniejsze. W tym momencie wystarczy przypiąć brzegi ściegu i zszyć przodem do góry, zszyć, dodać wkładkę poduszkową i gotowe!

Co to jest pikowanie?

Pikowanie nie ogranicza się tylko do prześcieradeł, ponieważ proces ten ma zastosowanie nawet do poduszek. Odnosi się do nakładania razem górnej części, mrugnięcia i dolnej części tkaniny. W dzisiejszych czasach popularne są pikowane fiszbiny, ponieważ można łączyć wiele wzorów, a wewnętrzne falbanki dodają poduszce miękkości i przytulności.

Dzięki powyższemu projektowi możesz puścić wodze swojej kreatywności, łącząc różne kawałki tkanin. Niektórzy preferują odcienie monochromatyczne, ale można też łączyć wzory i kolory. Możesz również wybrać rodzaj tkaniny zgodnie z Twoim zdaniem, która będzie najlepiej pasować do Twojego pokoju, kanapy lub łóżka.

Rodzaje poduszek

Zawsze możesz sklasyfikować podróbki według ich rozmiarów, aby pomieścić wiele rodzajów poduszek. Jednak innym sposobem na odróżnienie tych osłon jest ich ogólny wygląd. Należą do nich odmiany nożowe, pikowane i kołnierzowe.

Poduszki pikowane

Projekt, którego się przed chwilą poznałeś, to pikowana poduszeczka, a jej warstwy i przeszycia sprawiają, że jest to jedna z najlepszych podróbek na poduszki dekoracyjne. Co więcej, warstwa ta dodaje poduszce miękkości i wymiaru, dzięki czemu uzyskujesz pluszowe wykończenie, które kusi oczy i w dotyku. Możesz pikować warstwy ręcznie lub maszynowo, a wzór może być równoległy i abstrakcyjny lub siatkowy i powtarzalny.

Standardowe poduszeczki do poduszek

Standardowe poszewki na poduszki to tradycyjne rodzaje, ale zawsze możesz je bardziej ozdobić, używając wzorzystej tkaniny lub czegoś o innej fakturze. Jeśli wykończenie jest zbyt proste, zawsze możesz wyhaftować imitację lub dodać wstążki i koronki. Standardowe shams są również znane jako shams z otworami od klapy do zamka błyskawicznego.

Poduszki z kołnierzem

Inną typową poduszką jest wersja z kołnierzem. Wygląda jak standardowa fikcja, z wyjątkiem tego, że ma kołnierz lub dodatkowy materiał wokół granic. Możesz również wypchać kołnierz, potargać go lub dodać ozdobny sznurek, aby jeszcze bardziej uwydatnić wykończenie.

Wniosek

Jeśli jesteś fanem łączenia wzorów i kolorów, pikowanie to najlepszy projekt dla Ciebie. Możesz nawet podnieść poduszki i nauczyć się robić pikowane poduszeczki. Jak już przeczytałeś, proces jest stosunkowo łatwy i trwa tylko trzy kroki.

Kluczem do płynnego, bezstresowego doświadczenia jest uprzednie zmierzenie i cięcie materiałów. Następnie ułóż je na miejscu i zszyj. Dzięki temu przewodnikowi robisz klapkę z tyłu, dzięki czemu można nawet wygodnie zdjąć fikcję w celu wyczyszczenia lub wymiany poduszki.