Jak zrobić patchworkową poduszkę w 5 prostych krokach

Ten sposób na zrobienie patchworkowego przewodnika po poduszce pomoże Ci w szyciu patchworkowych kwadratów lub prostokątów i tworzeniu granic, aby stworzyć charakterystyczną cechę Twojej gołej poduszki.

Bliższe spojrzenie na to, czym jest patchwork

Czy wiesz, że patchwork odnosi się do kawałka materiału lub materiału powstałego przez zszycie mniejszych kawałków materiału zwanych „łatami”? Innymi słowy, możesz po prostu zrobić patchwork, po prostu łącząc łaty o podobnym kształcie lub nawet identyczne w odcinkach, aby utworzyć jeden duży kawałek tkaniny.

Chociaż ten rodzaj łączenia materiałów jest zwykle nazywany patchworkiem, inni określają go również jako akord. Podczas gdy niektórzy pikarze i rzemieślnicy nadal wybierają szycie tych elementów ręcznie, jak w dawnych czasach, inni wolą używać maszyn do szycia.

Jakie są różne rodzaje patchworków?

Jeśli nie jesteś świadomy, patchwork występuje w różnych rodzajach, które są podzielone na różne kategorie. Kategorie te są oznaczone zgodnie z liczbą sztuk w każdym bloku pikowania lub szczegółami ogólnej struktury patchworku. Sprawdź niektóre z tych typów tutaj:

Jeden patch kołder

Często charakteryzują się powtarzaniem podobnych kształtów.

Cztery łatki do pikowania

Jak sama nazwa wskazuje, ten rodzaj patchworku składa się z czterech kawałków naszywek lub materiału ułożonych dwójkami w poprzek i dół. W niektórych przypadkach kształty w tym patchworku są podzielone na wiele segmentów.

Pięć bloków kołdry

Są one dostarczane z około 25 łatami ułożonymi z pięcioma łatami w poprzek i kolejnymi pięcioma w dół. Każdą łatkę można również podzielić.

Siedem bloków kołdry

Ten typ składa się z siedmiu różnych łat w poprzek iw dół. Każda sztuka może zmienić swój kształt. Jednak rzadko można znaleźć siedem bloków łatek, które są podzielone na wiele kształtów.

Twój przewodnik po robieniu patchworkowej poduszki

Wiele artykułów w Internecie sugeruje, że spróbujesz poszukać różnych wzorzystych tkanin, które można by zrobić na patchworkową poduszkę. Te różne tkaniny stworzą całą poduszkę, dzięki czemu będzie wyglądać ładnie i estetycznie.

Wskazane jest również używanie wzorów w stylu vintage, ponieważ są one modne. Aby zaoszczędzić czas i zasoby, możesz uszyć patchworkowe poduszki, które dokładnie pasują do Twojego rzeczywistego lub idealnego wystroju wnętrza, niż kupować je w centrum handlowym.

Krok 1: Przygotuj wszystkie potrzebne materiały

Potrzebne rzeczy to: centralny wzór do cięcia środkowego, zapasy wybranych tkanin, 18″ kwadratowe mrugnięcia, fastrygowanie natryskowe (opcjonalnie), marker Hera, nitka w kolorze pasującym lub neutralnym, tylna koperta 16″ x 13″ , oraz górna koperta 16″ x 8″.

Będziesz także musiał przygotować szeroką oprawę 70″ x 1 3⁄4″, kwadratową podkładkę 16″ i niezbędne materiały do ​​szycia, takie jak nożyczki, nóż obrotowy, linijka, mata, nici do maszyn do szycia itp.

Brak ustalonych proporcji, więc warto podzielić kawałki na podstawowe rozmiary. Jeśli więc twój środkowy krój ma na przykład 4 1⁄2 cala wysokości i 3 1/2 cala szerokości, to dodawane kawałki tkaniny muszą mieć rozmiar 41⁄2 cala.

Krok 2: Rozpoczęcie

Na początek złóż w połowie mrugnięcia i znajdź środkową część. Następnie weź centralny element swojego rozmytego cięcia i umieść go na górze. Możesz zmiksować ten pierwszy kawałek sprayem.

Aby narysować linię przez środek rozmytego motywu, użyj markera Hera. Możesz zastosować linię poziomą lub pionową. Ta pierwsza linia będzie odniesieniem dla następnej linii, dopóki wszystkie potrzebne linie nie zostaną narysowane.

Zszyj linie, aby uzyskać większą długość ściegu neutralną nicią. Ścieg po każdej stronie linii przed cięciem tkaniny. Możesz użyć długości ściegu 3,25 jako odniesienia dla następnych linii.

Krok 3: szycie innych tkanin

Możesz teraz dodać inny motyw z każdej strony utworu. Jeśli twój motyw ma długość 4,5 cala, wytnij inny kawałek materiału o długości 4,5 cala i określ, jak duży jest, najlepiej przez zastosowanie połówki lub całej liczby.

Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę naddatek szwu o ćwierć cala. Następnie umieść pierwszy segment na drugim kawałku po prawej stronie i wyrównaj końce materiału po swojej stronie. Ścieg z boku szwu na ćwierć cala.

Krok 4: Pracuj nad tylną częścią

Teraz nadszedł czas, aby zacząć od tylnej części poszewki na poduszkę. Wytnij inną wybraną tkaninę na plecy. Zostaw każdy dodatkowy cal na krawędziach i cały cal w dół.

Możesz obszyć krawędzie w dolnej części tła. To znowu jest próba zmniejszenia liczby niewykończonych końców poszewki na poduszkę. Możesz go wyprasować dwa razy i zszyć na ćwierć cala.

Krok 5: Zainstaluj zamek błyskawiczny

Teraz możesz mieć zainstalowany zamek błyskawiczny. Następnie zepnij końce razem z zamontowanym zamkiem błyskawicznym i tkaniną po prawej stronie. To początek francuskiej metody szycia.

Następnie odwróć okładkę na lewą stronę i zszyj brzegi. Możesz za każdym razem zszyć tę część dwukrotnie. Często do umieszczenia poduszek w pokrowcu potrzeba dużo wypełnienia, a rozerwanie szwu byłoby niewygodne.

Końcowe przemyślenia na temat tego, jak zrobić patchworkową poduszkę

Najważniejszym krokiem w szyciu patchworkowej poduszki jest wybór różnorodnych tkanin. Ponieważ te kawałki tkaniny są zszyte, zaleca się, aby miały podobne motywy i wzory. W przeciwnym razie poszewka na poduszkę wyglądałaby katastrofalnie.

Ten samouczek, jak zrobić patchworkową poduszkę, jest dość łatwy, jeśli dobrze rozumiesz ten proces. Zamiast szukać poszewek na poduszki w centrach handlowych, możesz z łatwością uszyć poszewkę idealną do Twojego domu.