Jak zrobić obciążoną poduszkę w 2 szybkich krokach

Wystarczą tylko dwa kroki, aby wiedzieć, jak zrobić poduszkę z obciążeniem. Może się to okazać przydatne, ponieważ możesz wybrać swój własny rozmiar i kształt. Podobnie jak kołdra obciążeniowa, poduszka z obciążeniem ma wiele zalet.

Poduszkę obciążoną możesz wykorzystać nie tylko do spania, ale także podczas wykonywania innych zadań, aby zapewnić komfort. W tym artykule dowiesz się, jak zrobić jeden i jakie korzyści możesz uzyskać. W końcu poduszek nigdy za dużo.

Kompletny przewodnik dotyczący tworzenia obciążonej poduszki

Krok 1. Szycie etui

Pierwszym krokiem do wykonania obciążonej poduszki jest uszycie do niej etui. Możesz użyć dowolnego wzoru i rozmiaru z dowolnym materiałem, o ile będzie on pasował do Twojego celu. Na przykład chcesz, aby rozmiar był wygodny w nocy, więc pokrowiec powinien być delikatny dla skóry, tak jak tkaniny bawełniane.

Do typowej poduszki możesz uszyć kwadratową lub prostokątną. Wytnij dwa kawałki tkaniny z półcalowym naddatkiem na szew. Możesz zmienić rozmiar w zależności od poduszki, którą chcesz mieć, ale dobrą wskazówką jest przycięcie tego samego rozmiaru do zamierzonej poduszki, jeśli chcesz mieć wygodną poduszkę z obciążeniem.

Zszyj dwa kawałki materiału po prawej stronie i użyj szpilek, aby w razie potrzeby zabezpieczyć je na miejscu. Następnie odwróć poduszkę na prawą stronę i wypchnij rogi, aby ułatwić wkładanie. Jak zauważyłeś, ta podstawowa technika poszewki na poduszkę byłaby przydatna nawet przy wykonywaniu innych rodzajów, takich jak poduszki oparciowe.

Krok 2. Farsz

W tej części robienie obciążonej poduszki jest podobne do robienia innych poduszek i ich wypychania; byłoby tak, jakbyś wypełniał poduszki wypełniaczem i innymi materiałami. Jednak użyjesz plastikowych granulek jako wypełnienia, aby zważyć poduszkę na około 10% masy ciała.

Liczba granulek, których użyjesz, zależy od tego, jak ciężka będzie twoja obciążona poduszka. Gdy skończysz wypchać, możesz zszyć go ręcznie ściegiem ślepym. Zabezpiecz mocno koniec i zszyj na obu końcach jako dodatkowe zamki.

Oprócz samodzielnego wykonania pokrowca, możesz zmodyfikować inne poduszki i zamiast tego wypełnić je granulkami. Delikatnie rozerwij szwy poduszki i wypełnij ją, aż będziesz zadowolony z wagi. Możesz nawet poeksperymentować z tym, jak chcesz wypełnić poduszkę.

Dlaczego warto używać obciążonej poduszki

Każdy zna kołdry obciążeniowe, ale czy wiesz, że dodanie poduszki z obciążeniem do wieczornej rutyny również przynosi korzyści. Możesz stworzyć różne obciążone poduszki, które będą idealnie do Ciebie pasować, ponieważ możesz wykonać dowolne etui i samodzielnie je wypełnić. Na przykład niektórzy użytkownicy wolą spać z obciążoną poduszką na ciało, ponieważ daje ona taki sam kojący efekt jak przytulenie.

Możesz użyć plastikowych granulek, aby zwiększyć wagę, lub mieszanki polyfill i szklanych koralików, aby uzyskać inny efekt. Spanie z poduszką z obciążeniem pomaga uwolnić serotoninę i dopaminę, które są zasadniczo hormonami dobrego samopoczucia. Dzięki temu poczujesz się mniej poruszony i uwolniony od stresu i niepokoju.

Możesz również zrobić obciążoną poduszkę na szyję lub poduszkę na kolana, jeśli chcesz przenosić. Badania wykazały, że używanie ważonych przedmiotów może być terapeutyczne, nawet dla dzieci. Więc oprócz spania, możesz również nosić poduszkę z obciążeniem na kolanach podczas wykonywania innych prac domowych lub użyć poduszki z obciążeniem ze szklanymi koralikami, aby złagodzić napięcie szyi i ramion.

Jak uspokoić umysł, by lepiej spać

Oprócz używania obciążonych poduszek i koców możesz również wykonywać inne praktyki, aby złagodzić stres i lepiej spać. W nocy ćwicz spowalnianie umysłu poprzez delikatne oddychanie. Wdychaj głęboko i powoli wydychaj, aby rozluźnić ciało. Powinnaś poczuć, że bicie Twojego serca zwalnia, co pomoże Ci uspokoić umysł na relaksującą noc.

Ale oprócz myśli powinieneś zachęcać swoje ciało do relaksu. Używanie poduszek może pomóc rozładować napięcie, ale należy również rozluźnić mięśnie. Możesz to zrobić, pozwalając swojemu ciału zwiotczać podczas głębokiego oddychania.

Ściśnij i uwolnij każdy obszar ciała, zaczynając od palców u nóg po czoło. Niektórzy nawet korzystają z tej okazji, aby medytować i skupiać swój umysł na oddychaniu. Jeśli trudno się nie rozproszyć i zrelaksować, spróbuj wyciszyć myśli, powtarzając mantrę.

Wniosek

Dociążanie poduszek i koców może być terapeutyczne. Ale czy wiesz, że możesz nauczyć się samodzielnie zrobić poduszkę z obciążeniem? Możesz zrobić podstawowe etui i napełnić je czymś, np. plastikowymi granulkami, aby zwiększyć wagę.

Możesz jednak również usunąć wypełnienie starej poduszki i wypełnić ją mieszanką granulek i innych materiałów, takich jak poliester, aby uzyskać inne odczucie. Możesz nawet zrobić poduszki na kolana i poduszki na szyję z obciążeniem, wykonując te same proste kroki. Przytulanie lub używanie obciążonej poduszki pomaga nam uwolnić hormony szczęścia i złagodzić stres podczas snu.

Nie zapomnij jednak o praktykach relaksujących umysł i ciało. Ważne jest, aby lepiej zasnąć i mieć dobry sen, więc nie zapomnij o rozluźnieniu mięśni i medytacji. Poduszki obciążone mogą pomóc Ci poczuć się dobrze, ale zawsze ćwicz spokój i relaks w nocy jako dodatek.