Jak zrobić materac futon w 2 prostych krokach!

Jeśli chcesz wiedzieć, jak zrobić materac futon, poznasz to w dwóch krokach! To wszechstronne łóżko, które powstało w Japonii, jest projektem możliwym do wykonania w domu. Kontynuuj czytanie tego artykułu, aby rozpocząć!

Ale dlaczego futon? Jak wspomniano, rozmiar tego materaca jest uniwersalny i można go używać jako sofy w ciągu dnia i jako łóżka w nocy. Jeszcze bardziej zdziwisz się, jak łatwo jest je zrobić!

Jak zrobić materac futon w 2 prostych krokach!

Jak zrobić materac futon w domu

Krok 1. Wybierz i przygotuj materiały

Proces tworzenia materaca futon jest prosty i być może najtrudniejszą częścią jest pierwszy krok, czyli zebranie materiałów. Chcesz pamiętać, że materac futon jest dostępny w różnych rozmiarach, więc musisz odpowiednio dostosować wymiary materiału. Gdy już wiesz, jak duży ma być futon, możesz kupić materiały, takie jak pokrycie z tkaniny, pianka lub mrugnięcie.

Dobrą wiadomością jest to, że większość sklepów przycina dla Ciebie te materiały zgodnie z żądanymi wymiarami. Pamiętaj, że muszą zapewniać jędrność, wagę i elastyczność, które byłyby idealne dla Twojego futonu. Pokrowiec powinien również chronić Twój futon i powinien być łatwy do prania i zdejmowania w celu konserwacji.

Jak przeczytasz w następnym kroku, pierwsza okładka, którą wykonasz, posłuży jako podkładka lub farsz. Zaszyjesz go całkowicie, aby chronić wewnętrzne materiały. Używając tej samej techniki szycia, zrobisz podobną podszewkę z końcem zapinanym na zamek lub guzik, aby można ją było wyjąć do czyszczenia.

Krok 2. Zbuduj materac futon

W przypadku typowego materaca futon ułożysz kilka prześcieradeł lub piankowych wypełniaczy zgodnie z żądaną wysokością. Po zakończeniu przewiń stos, aby warstwy pozostały na swoim miejscu, używając igły i nici do tapicerki. Jeśli Twój futon jest gruby, możesz przeszyć kilka warstw na raz, a następnie przymocować sąsiednie warstwy w rogach.

Jak robisz okładkę? Wytnij dwa prostokątne kawałki tkaniny i zszyj ich prawe strony razem, pozostawiając jedną stronę otwartą, aby później wywinąć prawą stronę. Jakbyś robił poszewkę na poduszkę, złóż surowe krawędzie tej otwartej strony i rąbka.

Na koniec wypełnisz go warstwami, które wykonałeś, zapewniając brak nadmiaru miejsca na rogach. Następnie zszyj ślepo pozostały koniec tej wkładki, ponieważ będzie on działał jako zabezpieczenie wypełnienia. Jeśli chodzi o poszewkę zewnętrzną, możesz zakończyć jej otwarty koniec zamkiem błyskawicznym lub guzikami, dzięki czemu można je łatwo zdjąć do prania.

Czego mogę używać jako materaca futon?

Odbijanie

Być może najczęstszym materiałem używanym do produkcji futonów jest mrugnięcie. Powyższy przewodnik ma zastosowanie, jeśli chcesz użyć kilku warstw bawełny i zrobić 100% bawełniany materac futon. Powstałe łóżko będzie ciężkie, ale będzie miało dobrą elastyczność do składania.

Pianka

Oprócz waty bawełnianej można również użyć pianki bawełnianej. Nie będzie tak elastyczny, ale będzie miał lepszą sztywność w zależności od grubości i gęstości. Możesz również wybrać inne rodzaje pianki, takie jak lateks i pianka z pamięcią kształtu, jeśli chcesz mieć łóżko do konturowania.

Inne popularne materiały

Materace futon nie ograniczają się do bawełny, możesz nawet łączyć to, co robisz, z poliestrem lub wełną. Niektórzy użytkownicy wolą również materac ze 100% poliestru lub 100% wełny futon, aby zmniejszyć całkowitą wagę łóżka. Decydujący czynnik różni się dla każdej osoby, czy to budżet, czy idealne wyczucie snu.

Jak gruby powinien być materac futon?

Tworząc materac futon, masz pełną kontrolę nad jego ogólną konstrukcją. Warto jednak zauważyć, że chcesz osiągnąć określoną grubość, aby w pełni wykorzystać swój futon. Na przykład możesz zrobić swój futon o grubości około 8 cali, jeśli będziesz go używać na ramie składanej podwójnie.

Z drugiej strony chcesz czegoś cieńszego, około 6 cali, jeśli umieścisz futon na ramie składanej na trzy. Nie chcesz schodzić poniżej 5 cali na futon, aby mieć pewność, że będzie on łatwy do złożenia i wygodny w użyciu, niezależnie od tego.

Rozważania przy robieniu futonu

Jak krótko wspomniano wcześniej, chcesz uzyskać materiały, które zapewnią idealną jędrność, wagę i elastyczność futonu. Sztywność ma znaczenie, ponieważ decyduje o ogólnym odczuciu, podczas gdy waga może wpływać na substancję i trwałość materaca. Należy również wziąć pod uwagę elastyczność, ponieważ większość używa futonów również jako sof.

Jednak chcesz również sprawdzić, czy Twój futon będzie sztywny. Czy zachowa swój kształt i nie zostanie tak szybko dotknięty przez grawitację? Materac powinien być również wystarczająco gruby, aby podczas użytkowania nie czuć ramy pod spodem.

Wniosek

Możesz dobrze wykorzystać swoje umiejętności majsterkowania i zrobić futon w domu. Najlepsze w tym projekcie jest to, że nauka wykonania materaca futon to tylko dwa proste kroki. A co najważniejsze, od początku do końca nie będziesz potrzebować żadnych specjalnych narzędzi.

Szybkie przypomnienie powyższego przewodnika polega na ułożeniu kilku warstw pianki w celu uzyskania pożądanej wysokości materaca. Zszyj i zszyj je na miejscu, a następnie wepchnij je do wkładki. Zaszyj pokrywę, a na koniec wykonaj kolejną pokrywę z otworem do szybkiego zdejmowania i czyszczenia.