Jak zrobić koc, który składa się w poduszkę?

W tym artykule opisano, jak zrobić koc, który składa się w poduszkę. Ten produkt jest czasami nazywany „kołdą”, ponieważ jest sam w sobie złożony.

Czym dokładnie jest kołdra?

Każdy, kto miał szczęście spotkać swoją babcię, prawdopodobnie wiedziałby, czym jest kołdra. W większości przypadków babcie przechowują jedną lub więcej z tych rzeczy w swoich samochodach, na wypadek gdyby ich wnuki chciały ich użyć podczas długich podróży. Jak wcześniej wspomniano, kołdra to sprytny wynalazek, który jest zarówno poduszką, jak i kołdrą.

Zasadniczo jest to dobra, staromodna kołdra z woreczkiem przyszytym do materiału podkładowego. Zaraz po złożeniu kołdry możesz od razu zamienić ją we własną sakiewkę i – voila! Masz poduszkę.

Kroki, które musisz wykonać, aby zrobić własny koc, który składa się w poduszkę

Wszystko czego potrzebujesz to niezbędne umiejętności szycia, czas wolny i surowce. Quillows są idealne do wykorzystania podczas wszelkiego rodzaju aktywności, takich jak pikniki, wakacje w domu lub imprezy sportowe.

Jest to wygodne, ponieważ nie tylko zapewni Ci ciepło, ale również łatwo przekształci się w poduszkę. Świetnie nadaje się do przytulania, podróżowania, spania na kanapie, biwakowania i wielu innych.

Krok 1: Przygotowanie wszystkich materiałów

Pierwszym krokiem do wykonania kołdry jest przygotowanie wszystkich niezbędnych materiałów. Zapasy obejmują taśmę mierniczą, nożyczki, dwa metry zadrukowanej tkaniny, dwa metry flaneli, pasującą nić i maszynę do szycia.

Przy wyborze tkaniny należy wziąć pod uwagę ludzi, którzy będą używać kołdry. Wzór tkaniny różni się w zależności od preferencji użytkownika. Entuzjasta sportu może preferować projekt z piłkami lub kijami, a miłośnik kotów może zdecydować się na słodkie wzory kotów.

Należy również uważać przy wyborze wyściółki lub izolacji wklejanej między górną a dolną częścią tkaniny. Niezbędne jest zakupienie wysokiej jakości wyściółki, która bezpiecznie utrzyma elementy po złożeniu koca.

Krok 2: Szycie koca

Aby wykonać koc, najpierw odetnij brzegi materiału. Następnie odetnij końce każdej tkaniny na długość około 16 cali. Zmierz i wytnij dwa 16-calowe kwadratowe kawałki tych 16-calowych pasków.

Powinna mieć około 40 do 42 cali wysokości i 56 cali długości dla pozostałej tkaniny. Umieść tkaninę jedną sekcją na górze i połącz dwa materiały po prawej stronie. Prawa strona jest nakładana na stronę materiału, która ma być pokazana.

Krok 3: Nakładanie warstwy wyściółki

Następnie ułóż wyściółkę na wierzchu tkaniny i przypnij końce trzech kawałków do siebie. Następnie zszyj trzy sekcje szwem 0,5 cala. Obróć materiał prawą stroną do wewnątrz i zszyj 0,25-calowy szew wokół końcówek, aby zamknąć otwór.

Krok 4: Tworzenie kieszeni na poduszkę

Aby wykonać kieszeń na poduszkę, użyj kwadratów do przyszycia tkaniny z naddatkiem na szew 0,25 cala. Upewnij się, że masz otwór na kieszeń. Następnie złóż 0,5-metrowy materiał na pół

Zszyj długie rogi kwadratów ściegiem 1,3 cm na pół, prawymi stronami naprzeciw siebie. Do czasu szycia sprawdź, czy boki są wyrównane i przypięte. Uważaj, aby nie zaszyć wokół kieszeni.

Krok 5: Montaż części

Aby złożyć kołdrę, połóż większy koc na płaskiej powierzchni i umieść kieszeń na poduszkę na środku górnej części. Bok szerokiego koca powinien pasować do krawędzi kieszeni wszytej na szwie pół cala. Następnie zainstaluj kieszeń.

Użyj szwu 0,6 cm, aby przyszyć trzy zewnętrzne rogi kieszeni na poduszkę do pokrowca. Nie zszywaj strony kieszeni łatanej krawędzią okładki. W przeciwnym razie nie będziesz miał miejsca, na którym możesz położyć koc.

Krok 6: Składanie koca

Teraz, aby złożyć koc w poduszkę, na dole pokrowca umieść kieszeń na poduszkę po wzorzystej stronie zadrukowanej krawędzi. Następnie zszyj kieszeń z kocem z trzech stron, pozostawiając ją odsłoniętą z przodu. Najbliższa strona jest otwarta do środka.

Nad kocem odwróć prawą stronę. Włóż rękę do kieszeni poduszki i zawieś na boku przyszytym do tkaniny. Przytrzymaj drugą stronę do krawędzi kieszeni na poduszkę.

Do tego czasu koc należy załadować w proporcjach pod poduszkę. Wyciągnij kieszeń na poduszkę na zewnątrz, przeciągając lub przechylając jednocześnie końcówki i złożoną szmatkę.

Aby zrobić koc, który składa się w poduszkę, rozłóż go płasko wzorem po prawej stronie w dół. Złóż jedną krawędź, a następnie drugą. Wreszcie masz koc, który można zmienić w poduszkę.

Końcowe przemyślenia na temat tego, jak zrobić koc, który składa się w poduszkę

Kołdra prawdopodobnie zabrałaby cię w podróż do alei wspomnień, gdy miałaś jedną z tych zabawnych noclegów w domu babci. Nie trzeba dodawać, że uczenie się, jak zrobić koc, który składa się w poduszkę, jest zawsze dobrym pomysłem, ponieważ zarówno kołdra, jak i poduszka są pocieszające.