Jak zrobić klinową poduszkę do łóżka w 2 prostych krokach

Ci, którzy chcą się nauczyć, jak zrobić poduszkę z klinem do łóżka, mogą to zrobić w dwóch krokach. Będzie to przydatna umiejętność, ponieważ możesz łatwo dostosować poduszkę klinową, która spełni wszystkie twoje pola. Podobnie jak poduszka do spania, te proste projekty poduszek w domu mogą znacząco wpłynąć na ogólny stan zdrowia.

Co to jest poduszka klinowa? Ta poduszka jest korzystna dla twojego ciała, ponieważ jej wysokość pomaga unieść określone obszary ciała. Przy odpowiednim umieszczeniu odczujesz lepsze krążenie, złagodzisz ból z ucisku, a nawet zareagujesz na chrapanie.

Łatwy przewodnik dotyczący robienia poduszki do łóżka

Krok 1. Przygotowanie

Wykonanie poduszki z klinem do łóżka jest łatwe, ale musisz przygotować wszystko, czego potrzebujesz, ponieważ proces ten jest nieco inny niż robienie innych poduszek. Na przykład, będziesz mieć wygodniejszy czas, jeśli masz elektryczny nóż do rzeźbienia i maszynę do szycia. Ale jeśli nie, zawsze możesz ćwiczyć i robić rzeczy ręcznie.

Będziesz wtedy potrzebował kawałka pianki o szerokości odpowiedniej dla twoich poduszek do łóżka. Wygodniej byłoby poprosić kogoś ze sklepu, aby przeciął piankę po przekątnej z wysokością, jaką chcesz mieć nachylenie. Gruba część będzie górną krawędzią poduszki, a cieńsza część będzie na spodzie.

Blok pianki może mieć grubość do 12 cali i szerokość 36 cali. Korzystne byłoby, gdybyś go przyciął w sklepie, aby uzyskać idealny kształt na poduszkę klinową. W ten sposób otrzymasz czystą trójkątną piankę na poduszkę.

Krok 2. Montaż

Po przygotowaniu będziesz gotowy do złożenia poduszki w kształcie klina łóżka. Przydałby się elektryczny nóż do rzeźbienia, ponieważ można szybko zaokrąglić krawędzie poduszki, aby uzyskać lepszy kształt. Następnie możesz wykonać podszewkę z wybranej przez siebie tkaniny.

Aby uzyskać idealne dopasowanie, umieść klin na wierzchu prześcieradła i wytnij wokół tkaniny z półcalowym naddatkiem na szew. Pamiętaj o tym naddatku ze wszystkich stron, a także na trójkątnym końcu i płaskiej tylnej powierzchni. Możesz szybko zszyć szwy, łącząc ze sobą trójkątne, górne i dolne części.

Na koniec złóż dwa prostokątne kawałki, aby móc przypiąć z tyłu zamek błyskawiczny do szycia. Zszyj szwy i odwróć wkładkę na prawą stronę i gotowe. Zawsze możesz zmodyfikować te kroki, w zależności od tego, co jest dla Ciebie wygodniejsze.

Co to jest poduszka klinowa do łóżka?

Poduszka klinowa to poduszka w kształcie trójkąta. Podobnie jak inne rodzaje poduszek, można je znaleźć w różnych materiałach i rozmiarach, ale najłatwiejszą do majsterkowania jest pianka. Ze względu na ukośny kształt, poduszka klinowa wygodnie unosi górną część ciała, zapewniając wygodę i łagodzenie problemów zdrowotnych.

Kto może używać poduszki do łóżka?

Każdy, kto podczas snu potrzebuje uniesienia na głowę i szyję, może skorzystać z poduszki do łóżka. Możesz również używać jej jako alternatywnej poduszki oparciowej podczas siedzenia w łóżku, ponieważ kształt wspiera ramiona i plecy. Jeśli potrzebujesz poprawić krążenie na nogach, możesz je również umieścić na tej poduszce.

Poduszkę klinową można nawet zaklasyfikować jako poduszkę ortopedyczną. Wreszcie, osoby z problemami zdrowotnymi, takimi jak refluks żołądkowy i osoby, które mają trudności z chrapaniem i bezdechem sennym, mogą złagodzić dyskomfort i niedrożność, leżąc na poduszce z klinem łóżka.

Jak wybrać poduszkę do łóżka

Kształt i waga

Chociaż wszystkie poduszki klinowe są trójkątne, ich kształt może się różnić i należy wybrać odpowiednią do zamierzonego zastosowania. Możesz znaleźć niektóre z konturami lub możesz preferować płaskie boki. Rodzaj materiału ma również wpływ na wagę poduszki, dlatego wcześniej sprawdź gęstość pianki.

Spójność

Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze poduszki na koturn do łóżka, jest potrzebna twardość. Pianka może być twarda lub średnio twarda, co może wpłynąć na wsparcie, jakie uzyskasz w pozycji do spania. Przydatną wskazówką jest wybór twardych poduszek klinowych, jeśli śpisz na plecach, natomiast średnio twarde poduszki są bardziej idealne do spania na boku.

Rozmiar i nachylenie

Na koniec wybierz rozmiar, który będzie dla Ciebie najbardziej komfortowy i wspierający. Chcesz mieć wystarczająco dużo miejsca na swoim łóżku, gdy już włożysz poduszkę z klinem i powinna być na odpowiedniej wysokości, aby uniknąć bólu ciała. Jeśli używasz poduszki klinowej do siedzenia, idealne byłoby wysokie nachylenie, ale ci, którzy chcą podnieść nogi lub złagodzić bezdech senny i refluks senny, mogą dobrze sobie poradzić z niskim i średnim poziomem nachylenia.

Wniosek

Poduszka na koturnie może sprawić, że spanie stanie się wygodniejsze, ponieważ unosi górną część ciała. Ale czy wiesz, że możesz się nauczyć, jak zrobić poduszkę z klinem w dwóch krokach? W sklepie można dostać piankę przyciętą ukośnie i powinieneś być gotowy do złożenia wszystkiego.

Zaokrąglij brzegi bloku, aby uzyskać ładniejszy kształt, a następnie przygotuj materiał podkładowy. Przydziel pół cala naddatku na szew na wszystkich częściach poduszki przed przypięciem kawałków, aby ułatwić szycie. Przyszyj zamek błyskawiczny do prostokątnych kawałków i gotowe.