Jak zrobić jutowe owijki na poduszkę w 4 prostych krokach

Jeśli szukasz najłatwiejszego sposobu na udekorowanie swoich poduszek, z szyciem lub bez, przeczytaj o tym, jak wykonać owijki z juty.

Jeśli chodzi o dodanie rustykalnych akcentów do wystroju wnętrz, zawsze niezbędne są grube i gładkie tkaniny jutowe. W końcu daje atmosferę surowości dzięki naturalnemu bladożółtoszarym kolorze i szorstkiej fakturze.

Tkaniny jutowe są również używane jako owijki na poduszki, aby uzyskać klimat wiejski i dobrze komponują się zarówno z motywami vintage, jak i nowoczesnymi. Projekt można dostosować w zależności od Twoich umiejętności szycia i można to zrobić nawet, jeśli nie znasz się na szwach.

Czym dokładnie jest tkanina z juty?

Przede wszystkim dowiedzmy się, czym są tkaniny jutowe. Możesz być zaskoczony tym, że ten rodzaj tkaniny jest tkany ze skór roślinnych, które zawierają najtwardsze włókna używane do produkcji dywanów, rolek tkanin i lin. Ze względu na swoją wytrzymałość tkaniny jutowe są idealnym materiałem workowym na ziemniaki, kawę, a nawet ryż.

Ponieważ coraz więcej osób staje się bardziej świadomych ekologicznie, tkaniny jutowe zyskały na popularności. Teraz widzimy ten ekologiczny materiał jako mile widziany dodatek do artykułów dekoracyjnych do domów i ogrodów.

W ogrodzie te tkaniny z juty oferują wiele wspaniałych korzyści, w tym ochronę upraw i sadzonek przed dziką przyrodą i pogodą. Zapewniają również cień dla delikatnych roślin przed wiatrem i ciepłem słońca. Co więcej, płótno można również wykorzystać do kontrolowania erozji.

Jeśli planujesz wykorzystać tkaniny jutowe do dekoracji projektów, które nadałyby Twojemu domowi więcej stylu, z przyjemnością dowiesz się, że juta jest doskonałym materiałem na draperie ścienne, różnego rodzaju robótki ręczne i rękodzieło. Nawiasem mówiąc, możesz również użyć materiału z juty do robienia owinięć na poduszki.

Przewodnik krok po kroku, jak zrobić jutowe owijki na poduszki

Krok 1: Wybierz tkaninę z juty lub wstążkę

Aby rozpocząć ten projekt, najpierw potrzebujesz głównego elementu, którym będzie oczywiście tkanina z juty. Aby było ci łatwiej, możesz kupić wstążkę o szerokości około pięciu cali lub przynajmniej wystarczającą do okrycia poduszki.

Są sprzedawane na rolkę i powinieneś być w stanie je kupić w prawie każdym sklepie, który sprzedaje artykuły dekoracyjne i rzemieślnicze. Jeśli nie ma dostępnych wstążek lub są zbyt wąskie, aby można je było owinąć poduszką, możesz zamiast tego kupić tkaninę.

Istnieją różne rodzaje tkanin jutowych, dlatego należy poszukać odpowiedniego rodzaju na owijkę na poduszkę. Wybieraj spośród tych o bardziej wyrafinowanej fakturze, a jeśli zależy Ci na prostym wyglądzie, wybierz tkaniny niebarwione. W przeciwnym razie wybierz preferowany kolor.

Przed przycięciem tkaniny do pożądanego rozmiaru zaznacz miejsce, w którym ma się kończyć chusta i usuń tam pasmo. Dopiero potem należy przeciąć tkaninę. Ta metoda zapewni czyste i proste wykończenie.

Krok 2: Przygotuj zapasy

Materiały wymagane do tego projektu zależą od tego, w jaki sposób chcesz przymocować końce. To znaczy, jeśli wolisz haftować, przygotuj maszynę do szycia oraz igłę i nić. W przeciwnym razie wystarczy również klej na gorąco lub kleje do butów.

Powinieneś także mieć swoje narzędzia tnące, takie jak przecinak lub nożyczki, oraz przyrządy do znakowania, takie jak kreda lub marker. Na koniec nie zapomnij o formie poduszki, która będzie podstawą Twojej chusty.

Krok 3: Zmierz ilość potrzebnego płótna

Chwyć poduszkę, która będzie nosić chustę i umieść wokół niej wstążkę lub przyciętą tkaninę. Możesz zacisnąć płótno na poduszce lub pokrowcu na taką długość, aby pasowało do ciała – jak wolisz. Zrób znak po dodatkowym calu przeznaczonym do mocowania końcówek.

Następnie odetnij płótno na zaznaczonej części. Jeśli chcesz zminimalizować strzępienie na brzegach wstążki, złóż około pół cala od końców i przyszyj lub nałóż klej, aby była trwała. Jest to jednak tylko opcjonalne, choć bardzo zalecane.

Krok 4: Jak zrobić jutowe owijki na poduszki

Pozostało już tylko stworzyć samą chustę, doczepiając przeciwległe końce jutowej wstążki. Jeśli będziesz używać kleju, nałóż wybrany mocny klej na jeden koniec, a drugą stronę. Pozostaw okład do wyschnięcia na około 20 minut lub dłużej.

Z drugiej strony, jeśli obawiasz się, że klej nie wytrzyma długo, zwłaszcza po wypraniu chusty, możesz zamiast tego zszyć końce. Użyj owerlokowej maszyny do szycia lub ściegu zygzakowego, jeśli szyjesz ręcznie, aby uniknąć zbytniego strzępienia się.

Jeśli używasz maszyny, ustaw ją na krótką długość ściegu, aby uzyskać mocniejszy szew, i użyj szerokiej stopki lub stopki, aby uzyskać proste wykończenie. Jeśli zamierzasz szyć ręcznie, użyj wytrzymałych igieł w rozmiarach około 5-7.

W tym momencie okład jest prawie gotowy. Jeśli jednak chcesz dodać do niego ozdoby, takie jak koronki, wstążki czy nadruki, możesz to zrobić. Podobnie możesz przykleić ozdoby za pomocą kleju lub przyszyć je na tkaninie i włożyć poduszkę.

Ostatnim krokiem, który należy wykonać w przewodniku dotyczącym robienia owinięć z juty, jest włożenie poduszki.

Wniosek

Magia zaczyna się od tego, że podążasz za krokami, jak zrobić owijki na poduszki z juty. Jeśli chcesz wyczyścić tkaninę lub wstążkę, którejkolwiek użyłeś, usuń ją i postępuj zgodnie z wytycznymi dotyczącymi czyszczenia tkaniny jutowej, dobrze jest iść.