Jak zrobić dwustronny kocyk Minky

Wykonanie dwustronnego kocyka Minky można wykonać w kilku prostych krokach. Wystarczy przygotować materiały, uszyć i skleić obie tkaniny Minky. Poniżej szczegółowo opisano procedurę wykonania dwustronnego kocyka Minky.

Co to jest dwustronny Minky?

Dwustronny Minky to miękka i jedwabista tkanina z wypukłym włosiem. Nie mechaci się i pozostaje miękki nawet po umyciu.

Jak zrobić dwustronny kocyk Minky

Nazywa się ją dwustronną, ponieważ w przeciwieństwie do zwykłego Minky, ma miękkie włosie Minky po obu stronach materiału. Więc nie ma płaskiej tkanej strony materiału.

Mimo to jego stosy nie są takie same. Runo Minky na przedniej stronie materiału jest krótsze niż tył materiału.

Jest to rodzaj tkaniny, który idealnie nadaje się na koce, poszewki na poduszki, szlafroki, a nawet miękkie przytulanki.

Jak zrobić dwustronny kocyk Minky?

Krok 1: Przygotowanie materiałów

Materiały, których będziesz potrzebować, to maszyna do szycia, tkanina Minky, proste szpilki i nożyczki do tkanin. Aby być kreatywnym, możesz użyć różnych kolorów tkaniny Minky po obu stronach. W takim przypadku wybierz jasny kolor nici. Biały będzie idealnie pasował.

Krok 2: Przygotowanie tkaniny Minky

Zacznij od ułożenia tkaniny Minky przodem do góry. Możesz zacząć od półtora metra na koc. Następnie nałóż na niego drugi materiał, zwrócony w niewłaściwą stronę. Dzięki temu wytnij tkaninę nawet w pożądanym rozmiarze i kształcie. Jest to konieczne, więc oba Twoje materiały mają ten sam kształt i rozmiar.

Następnie przymocuj szpilki do krawędzi tkaniny. Dzięki temu materiał nie będzie przemieszczał się w różnych kierunkach. Ten krok jest niezbędny, więc obie tkaniny są dobrze wyrównane.

Dobrą wskazówką jest wykorzystanie kropek na tkaninie Minky. Pomoże Ci w skoordynowanym pomiarze i rozmieszczeniu szpilek.

Ponieważ tkanina jest skierowana w niewłaściwych kierunkach, musisz obrócić krawędzie we właściwy sposób. Upewnij się, że zostawiasz materiały między dwoma szpilkami, w których wieszasz tkaninę we właściwym kierunku.

Krok 3: Zszycie tkaniny razem

Rozpocznij szycie brzegów tkanin Minky. Możesz zrobić około cala podczas szycia. Pamiętaj, że szyjesz razem tkaniny, więc lepiej uważaj na swoje materiały. Nie chciałbyś, żeby jeden z nich się zgniótł.

Szyj wokół brzegów, ale pamiętaj o ogromnej szczelinie, którą zostawiliśmy na założenie. Po napotkaniu szpilek odwróć materiał na prawą stronę. Pamiętaj, aby przyciąć rogi, aby nie wyglądały na nieporęczne po obróceniu na prawą stronę.

Krok 4: Zamykanie luki

Zablokuj otwór. Pamiętaj, aby złożyć go tak, aby pasował do boków. Następnie wykonaj górny szew na wszystkich krawędziach koca. To zamknie otwór. Wykonaj ćwierć i pół cala górny szew wokół tkaniny. Ten krok jest końcowym szlifem całościowego dwustronnego koca Minky.

A co, jeśli chcesz połączyć obie tkaniny?

Ponieważ wszyliśmy tylko brzegi obu tkanin Minky, nadal można je rozdzielić na środku. Aby tego uniknąć, możesz pikować środkową część koca ruchem poprzecznym. Utrzyma obie tkaniny razem, unikając luki pomiędzy nimi.

Co jest takiego szczególnego w kocach Minky?

Kocyki Minky są bardziej miękkie niż typowe tkaniny. Jego miękkość utrzymuje się również dłużej, nawet po kilku praniach. Jest to stuprocentowy poliester, dzięki czemu jest grubszy i bardziej miękki niż polar, co stanowi większość koców. Jest również bardziej wytrzymały niż zwykłe koce. Pozostaje miękki i utrzymuje ciepło przez dłuższy czas.

Tylko prosta wskazówka dotycząca prania kocyków Minky: unikaj prania za jednym razem. Tkanina minky ma tendencję do zrzucania. Podczas prania tkaniny Minky najlepiej używać tradycyjnego detergentu do prania i unikać detergentu w kapsułkach. Dzięki temu kocyki Minky dłużej wytrzymają.

Czy koce Minky są bezpieczne dla niemowląt?

Ze względu na jego miękkość i ciepło wiele osób chciało założyć ten kocyk Minky swoim maluchom. Ale pytanie brzmi, czy używanie ich jest dla nich bezpieczne? Na szczęście tak! Tkanina minky jest idealna dla niemowląt. Ten koc nie tylko zapewnia im ciepło i wygodę, ale są też hipoalergiczne koce Minky.

A co jeśli straci swoją miękkość?

Płyn do zmiękczania tkanin może spowodować utratę miękkości tkaniny. Kiedy tak się stanie, postaraj się go przywrócić, prając tkaninę w zimnej wodzie i occie, nie dodawaj detergentu.

Wniosek

Wykonanie dwustronnego koca Minky nie jest tak trudne, jak się wydaje. Wymaga tylko prostych materiałów, takich jak sama tkanina Minky, maszyna do szycia, nożyczki i kilka szpilek. Cały proces zajmie Ci około godziny, w zależności od rozmiaru Twojego koca. Skoro już wiesz, jak zrobić dwustronny kocyk Minky, zrób go już dziś dla siebie i swoich bliskich!