Jak znaleźć przeciek w materacu powietrznym. 3 najlepsze sposoby

Masz trzy najlepsze sposoby, aby dowiedzieć się, jak znaleźć przeciek w dmuchanym materacu. Znajomość tych metod pomoże Ci naprawić i utrzymać materac dmuchany w najlepszym stanie. A co najważniejsze, nie musisz płacić komuś za przetestowanie tego za Ciebie.

Być może uszkodzenie można łatwo naprawić, więc nie będziesz musiał wydawać dodatkowych pieniędzy na swój dmuchany materac. Poniższe techniki są nawet łatwe do wykonania samodzielnie i bez żadnych narzędzi. Więc bez zbędnych ceregieli znajdź przeciek i utrzymuj idealnie napompowany materac.

Jak znaleźć przeciek w materacu powietrznym. 3 najlepsze sposoby

Jak sprawdzić, czy materac dmuchany nie przecieka

Zanim zaczniesz, usuń prześcieradła i pościel z dmuchanego materaca, aby móc go dokładnie obejrzeć. Chcesz również przenieść go w miejsce przestronne i jasne, aby móc go obejść i sprawdzić każdą część.

Krok 1. Sprawdź zawory

Trzpień zaworu

Pierwszą częścią, którą możesz sprawdzić, aby ustalić, czy nie ma wycieku, jest zawór materaca. Doświadczeni użytkownicy zauważyli, że najczęstszym źródłem nieszczelności w materacu powietrznym jest zawór. Wszyscy wiemy, jak działa dmuchany materac, co oznacza, że ​​aby nie wypuszczać powietrza, trzpień zaworu powinien być całkowicie zatkany.

Wtyczka zaworu

Oczywiście niektóre produkty mają modyfikacje, jeśli chodzi o ich zawory. Jeśli w Twoim materacu powietrznym zastosowano podwójny zawór blokujący, przeciek może wynikać z tego, że trzpień zaworu nie jest idealnie dociśnięty do ogranicznika. Jeśli masz problemy z grzybem, możesz również włożyć cienki materiał, aby uszczelnić trzpień zaworu.

A co jeśli zawór jest uszkodzony? W takim przypadku nie będziesz mieć żadnej szybkiej naprawy, którą możesz zrobić, i najlepiej jest naprawić materac. Z drugiej strony sprawdzenie zaworu i niezauważenie żadnych problemów oznacza, że ​​możesz sprawdzić resztę materaca pod kątem innego źródła nieszczelności.

Krok 2. Kontrola ręczna

Wizualne

Podobnie jak w przypadku naszych poduszek, wypełnienie materaca odgrywa znaczącą rolę w jakości snu. W przypadku poduszek powietrznych należy je napompować bez przeciekania, aby zapewnić wsparcie i wygodę. Test, który możesz wykonać, aby znaleźć nieszczelność, to kontrola wzrokowa napompowanego materaca powietrznego pod kątem dziur i uszkodzeń.

Jak wspomniano wcześniej, należy dokonać oględzin w jasnym i przestronnym miejscu, aby dokładnie sprawdzić swój materac. Możesz zacząć od boków, następnie z przodu, a następnie z dołu. Przydatną wskazówką jest również sprawdzenie szwów, ponieważ te obszary w materacach powietrznych łatwo ulegają uszkodzeniu.

Dotykowy

Oprócz szukania dziur i rozdarć, chcesz również dotknąć materaca, aby upewnić się, że nie przegapisz żadnych problemów. Uszkodzenia dotykające również pomogą je ujawnić, ponieważ niektóre mogą być zbyt małe, aby można je było zauważyć wizualnie. Możesz nawet zwilżyć dłoń i sprawdzić, czy nie będzie ci chłodniej, bo uchodzące powietrze z materaca uszkodzi.

Audycja

Ostatnim sposobem na ręczne oczekiwanie na przeciekanie materaca powietrznego jest ich wysłuchanie. Podobnie jak inne napompowane przedmioty, powietrze uchodzące z materaca będzie wydawać dźwięki, gdy naciskasz na materac. Ten test jest korzystny w przypadku większych uszkodzeń i wycieków.

Po wykonaniu tych kontroli pamiętaj o zaznaczeniu przecieków kawałkiem taśmy, aby później móc je załatać. Jednak nigdy nie próbuj samodzielnie naprawiać materaca powietrznego, aby uniknąć jego dalszego uszkodzenia. Zamiast tego skontaktuj się z producentem, aby uzyskać dalsze instrukcje i potencjalną gwarancję.

Metoda bonusowa: sprawdź, czy nie ma bąbelków

Jeśli poprzednie kroki nie pomogły Ci znaleźć nieszczelności w dmuchanym materacu, możesz wykonać test bąbelkowy. Najpierw utwórz roztwór ciepłej wody z odrobiną mydła do naczyń. Możesz użyć gąbki lub sprayu, aby nałożyć wodę z mydłem na materac.

Zacznij od zaworu, aby sprawdzić, czy po napompowaniu materaca wokół jego obszaru tworzą się bąbelki. Następnie nałóż gąbkę z mydłem lub rozpyl bitwę na części wokół materaca. Możesz śledzić systematyczne sprawdzanie wcześniej lub zacząć od szwów.

Materac zostaje zamoczony, osuszamy go ręcznikiem, a następnie zaznaczamy nieszczelności markerem. Następnie wysusz materac przez godzinę, zanim go schowasz.

Dlaczego moje łóżko dmuchane opróżnia się w nocy?

Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę, dlaczego z materaca dmuchanego w nocy ulatnia się powietrze. Weźmy na przykład pod uwagę warunki panujące w pomieszczeniu i nacisk, jaki wywierasz na materac. Niska temperatura powoduje kondensację powietrza, a leżenie na materacu będzie miało wpływ na jego strukturę na dłuższy czas.

Wniosek

Podobnie jak poduszki, których używamy, musimy zachować formę naszego materaca, aby zapewnić, że obudzimy się bez bólu ciała. Dlatego musimy nauczyć się, jak znaleźć nieszczelność w dmuchanym materacu, ponieważ jakość tego materaca zależy od utrzymania jego napompowanej konstrukcji. Możesz zacząć od sprawdzenia zaworu pod kątem wycieków, a następnie ręcznie oczekuj całkowicie materaca.

Sprawdź, czy nie ma przecieków, szukając ich, dotykając materaca pod kątem przecieków powietrza i nasłuchując uciekającego powietrza. Jeśli te testy nie powiodły się, być może możesz systematycznie spryskiwać lub wycierać materac wodą z mydłem i sprawdzać, czy nie tworzą się pęcherzyki. Następnie zaznacz nieszczelności i skonsultuj się z producentem w sprawie naprawy materaca.