Jak zmierzyć rozmiar poduszki w 2 prostych krokach

Każdy musi wiedzieć, jak zmierzyć rozmiar poduszki w dwóch krokach, ponieważ przyda się to zarówno przy zakupie, jak i robieniu własnych poduszek. Chociaż istnieją wspólne wymiary, których można się spodziewać w rozmiarach poduszek, takich jak standardowe, zawsze można zmodyfikować wymiary, aby pasowały do ​​ich wymagań i potrzeb. Dlatego musisz upewnić się, że dobrze znasz wymiary swojej poduszki.

Z tego artykułu dowiesz się, jak prawidłowo zmierzyć poduszkę w dwóch prostych krokach. W ten sposób nie ryzykujesz problemów z wypełnieniem lub osłoną, gdy będziesz musiał je wykonać lub wymienić. Co więcej, łatwiej będzie porównać różne rodzaje poduszek, które będą dla Ciebie najlepsze.

Poradnik dla początkujących dotyczący pomiaru rozmiaru poduszki

Krok 1. Przygotowanie

Zacznij od przygotowania narzędzi, których będziesz potrzebować do pomiaru poduszki. Pamiętaj, że wadliwy sprzęt spowoduje również niedokładne wyniki, co prowadzi do problemów z wykonaniem lub zakupem poduszki. Chcesz uzyskać prawidłowe wymiary, aby nie napotkać problemów podczas wyszukiwania rozmiaru poduszki, wypełnienia lub pokrowca, a nawet podczas szycia własnej poduszki.

Użyj miarki stolarskiej

Wybierz solidną miarkę, taką jak ta, której używa stolarz, ponieważ nie składa się jak miara krawiecka. Możesz mieć pewność, że otrzymujesz rzeczywiste liczby, jeśli taśma miernicza się nie wygina. Mówiąc o liczbach, możesz przybliżyć najbliższą wartość, aby uniknąć błędów i przydzielić tolerancję dla materiałów i producenta.

Krok 2. Czytanie

Ostatni krok jest łatwy i jest to sam odczyt pomiaru. Nie daj się zastraszyć czytając taśmę mierniczą, ponieważ jest to proste. Zacznij od rozciągnięcia poduszki, aby upewnić się, że otrzymasz prawidłowe liczby.

Kolejną przydatną wskazówką, o której należy pamiętać, jest wyjęcie wkładek z poduszki przed pomiarem, aby uzyskać odpowiedni rozmiar poduszki. Jeśli nie możesz tego zrobić, ściśnij górne rogi poduszki i mocno pociągnij górny szew, aby go wyprostować i ułatwić pomiar. W przeciwnym razie możesz dodać pół cala naddatku, jeśli kształt poduszki jest trudny do wyprostowania.

Mierz tylko od końca do końca

Połóż miarkę stolarską na stole i połóż na niej poduszkę, aby uzyskać wymiary. Nacisk nigdy nie jest mierzony od środka, poprzecznie lub ukośnie, ponieważ te położenia nie zapewniają prawidłowej wartości. Zamiast tego zacznij od jednej strony, aby dotrzeć do drugiej, aby uzyskać wysokość i szerokość poduszki.

Jak wybrać rozmiar poduszki

Wybierając rozmiar poduszki, należy wziąć pod uwagę swoje łóżko oraz nawyki i potrzeby związane ze snem. Należy również pamiętać o materiałach, z których wykonana jest poduszka, ponieważ może to mieć wpływ na jej rozmiar.

Na łóżku

Pierwszą kwestią przy wyborze rozmiaru poduszki jest ilość miejsca w łóżku. Najbezpieczniejszym rozmiarem jest poduszka o standardowym rozmiarze, ponieważ jest gdzieś pomiędzy tym, że nie jest za duża lub za mała. Można go z łatwością dopasować do większości rozmiarów łóżek i mieć wiele poduszek.

Jeśli chcesz mieć coś większego i mieć trochę miejsca w łóżku, możesz wypróbować poduszki typu queen-size lub king-size. Ten ostatni to największy rozmiar, który również wymaga dużego łóżka. Ci, którzy chcą nieco większego rozmiaru od poduszki o standardowym rozmiarze, znów dobrze sobie poradzą z poduszkami typu queen-size, a Ty możesz zmieścić wiele z nich w swoim łóżku.

Na podstawie podkładu

Drugim czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze rozmiaru poduszki, jest to, jaki jesteś typem śpiącego. Istnieją różne pozycje i nawyki do spania, co również wymaga określonych rozmiarów poduszek. Na przykład, chcesz czegoś dużego, jeśli dużo się poruszasz w nocy, aby mieć pewność, że zawsze będziesz dobrze wspierany.

Z drugiej strony coś małego i niskiego jest idealne dla tych, którzy śpią w brzuchu, aby głowa nie była zbyt uniesiona. Osoby śpiące mogą również używać poduszki z określonych powodów, takich jak potrzeba poduszki typu king-size do podparcia całego ciała lub mniejszej poduszki rolowanej do umieszczenia pod szyją, plecami lub nogami. Dostosuj odpowiednio i w razie potrzeby umieść wiele poduszek w łóżku.

Poduszki specjalne

Na rynku znajdziesz również inne rodzaje poduszek, w tym poduszki podróżne, poduszki Euro i poduszki ortopedyczne. Jak można przypuszczać, poduszki ortopedyczne będą miały różne wymiary, ponieważ są przeznaczone do stosowania w różnych obszarach ciała. Z drugiej strony poduszki podróżne są małe o wymiarach 12 na 16 cali, co zapewnia przenośność, podczas gdy poduszki Euro to dekoracyjne poduszki kwadratowe, zwykle o wymiarach 26 na 26 cali.

Niektórzy producenci będą mieli inne rozmiary, a nawet odstępstwa od tak zwanych rozmiarów standardowych, królewskich i królowych. Pamiętaj o tych wymiarach podczas pomiaru poduszki, aby uniknąć problemów przy zakupie pokrowca lub wypełnienia.

Wniosek

Czy jesteś pewien co do wymiarów swojej poduszki? Niezbędne jest, aby wiedzieć, jak dokładnie zmierzyć rozmiar poduszki, aby nie mieć problemów z zakupem lub szyciem własnej poduszki. Z biegiem czasu będziesz musiał wymienić poszewkę lub wypełnienie, albo być może będziesz musiał kupić nową poduszkę. I chociaż można oczekiwać standardowych wymiarów dla różnych rozmiarów poduszek, materiały i producenci mogą powodować pewne odchylenia od tych wartości.

Połóż miarkę stolarską na powierzchni i połóż na niej poduszkę. Odczytuj pomiar od jednego końca do drugiego, ale nigdy od środka lub w poprzek. Dzięki tej technice powinieneś być w stanie uzyskać prawidłową wysokość i szerokość poduszki.