Jak zmierzyć materac: najlepszy przewodnik w dwóch krokach!

W dwóch szybkich krokach dowiesz się, jak mierzyć materac! Ten przewodnik nauczy Cię, jak najlepiej to zrobić, aby proces przebiegał szybko i bezproblemowo. Ale po co zawracać sobie głowę mierzeniem łóżka?

Zawsze dobrze jest znać dokładne wymiary łóżka, kupując do niego akcesoria. Być może zmieniasz ramę łóżka lub kupujesz nowe prześcieradła. Oprócz poduszek wyrób sobie nawyk znajomości wymiarów materaca!

Jak zmierzyć materac: najlepszy przewodnik w dwóch krokach!

Jak samodzielnie zmierzyć materac

Krok 1. Zdejmij go

Aby uzyskać dokładne wymiary materaca, usuń wszystkie jego akcesoria. Obejmuje to zdjęcie ochraniacza, pokrowca i prześcieradła z łóżka. Możesz jednak zachować nakładkę na materac, jeśli chcesz uzyskać wymiary potrzebne do wykonania kołdry lub prześcieradła do pokrycia obu.

Na przykład weź sam rozmiar łóżka, a następnie zmierz ponownie za pomocą nakładki na materac. Pamiętaj, że wysokość łóżka z nakładką na materac ma kluczowe znaczenie dla uzyskania ciasnego prześcieradła. Pobierając rozmiary materaca z nakładką i bez, możesz łatwo znaleźć odpowiednie akcesoria do sypialni.

Krok 2. Uzyskaj pomiar

Gdy masz już nagi materac, możesz zacząć mierzyć za pomocą taśmy mierniczej. Zacznij od lewej do prawej strony, aby uzyskać szerokość łóżka i od tyłu do przodu, aby uzyskać długość. Ale co, jeśli Twój materac wygina się na bok lub na zewnątrz?

Pomogłoby, gdybyś uzyskał dokładną szerokość, biorąc najszerszy punkt, a następnie zmierz od najdalszego punktu, aby uzyskać prawidłową długość. A jeśli chodzi o wysokość, zacznij od dołu do góry. Upewnij się, że materac nie ugina się podczas wykonywania tych pomiarów.

Skąd mam wiedzieć, jaki rozmiar ma mój materac?

Istnieją różne rodzaje materacy, ale można je rozróżnić na pełne, królowe, królewskie, kalifornijskie, bliźniacze i bliźniacze XL pod względem rozmiaru. Dla każdego rozmiaru istnieją standardowe wymiary, ale należy pamiętać, że niektóre marki mogą odbiegać od tych wymiarów. Co więcej, możesz znaleźć rozmiary większe lub mniejsze niż te sześć typów.

Podwójny materac ma 38 cali szerokości i 75 cali długości, podczas gdy nieco dłuższy podwójny materac XL ma 80 cali długości, ale ma taką samą szerokość. Najpopularniejszy rozmiar, który jest pełny, ma 53 cale szerokości i 75 cali długości. Z drugiej strony możesz polubić gigantyczne łóżko typu queen, które ma 60 cali szerokości i 80 cali długości.

Ci, którzy wolą bardziej obszerne łóżka, pokochają rozmiar king size, który jest tak długi jak królowa, ale szerszy na 76 cali. Król Kalifornii nie jest tak szeroki jak 72 cale, ale wysocy ludzie skorzystają z jego długości 84 cali. Ale jeśli chcesz mieć bardzo duże łóżko, możesz dostać najbardziej ogromne łóżko, król Alaski.

Jaki jest najpopularniejszy rozmiar materaca?

Możesz skontaktować się ze sklepem lub sprzedawcą, aby poznać rozmiar swojego materaca lub wykonać pomiary, korzystając z tego przewodnika i porównać je z powyższymi rozmiarami. Ale jeśli weźmiemy pod uwagę najczęstszy rozmiar dla gospodarstw domowych, to jest to materac typu queen-size, ponieważ nie jest ani za mały, ani za duży. Jednak najlepszy rozmiar materaca jest różny dla każdego użytkownika.

Możesz sprawdzić rozmiary specjalne, jeśli uważasz, że oferują odpowiednie wymiary dla Twojej przestrzeni i nawyków spania.

Jak używać wymiarów materaca, aby kupić ramę łóżka

Teraz, gdy masz już dokładne wymiary swojego materaca, możesz go używać nie tylko do kupowania prześcieradeł, kołder i nakładek. Pomogą również w znalezieniu odpowiedniej ramy łóżka do materaca. Jeśli określisz rozmiar swojego materaca, możesz otrzymać tę samą ramę łóżka.

Na przykład, jeśli masz materac typu king-size, rama łóżka typu king-size zapewni najlepsze dopasowanie. Jednak u niektórych producentów mogą wystąpić różnice, dlatego lepiej jest osobno poznać wymiary łóżka i ramy. Wymiary powinny być takie same, w przeciwnym razie materac może opaść zbyt nisko na stelażu lub wylać się na bok.

Jak duży jest materac o długości 5 stóp?

Jeśli kupujesz nowy materac, możesz natknąć się na produkty, które mają 5 stóp. Te standardowe łóżka o długości pięciu stóp są materacami typu king-size i mają szerokość 5 stóp i 6 stóp 6 cali. Są idealne dla osób dzielących łóżko lub każdego, kto potrzebuje dodatkowego miejsca i przestrzeni.

Czy powinieneś kupić materac w rozmiarze king-size? Jeśli w Twoim pokoju jest wystarczająco dużo miejsca, to dobra inwestycja pod względem komfortu. Musisz jednak zmierzyć swoje drzwi, schody i ścieżki, jeśli możesz szybko przez nie przejść, gdy pojawi się materac. Przenoszenie łóżka królewskiego jest również nieco trudne, zwłaszcza jeśli jesteś sam.

Wniosek

Konieczna jest znajomość dokładnych wymiarów łóżka. Ale jeśli nie masz pewności, czy wiesz, jak prawidłowo zmierzyć materac? Zawsze możesz znaleźć wymiary modelu, który posiadasz od producenta, ale możesz sam wykonać pomiary.

Usuń wszystkie akcesoria i użyj miarki, aby określić szerokość, długość i wysokość materaca. Uważaj na łóżka, które się zakrzywiają i weź najszerszy i najdalszy punkt dla szerokości i długości. Warto również zmierzyć materac wraz z nakładką, jeśli planujesz dokupić do niego prześcieradło.