Jak zmiękczyć twardy materac. 3 najlepsze sposoby

Jeśli chcesz wiedzieć, jak zmiękczyć twardy materac, musisz się nauczyć trzech technik. Możesz zastosować to do nowych materacy, zwłaszcza jeśli czujesz się najbardziej komfortowo na wyściełanej powierzchni. Pamiętaj, że niektóre pozycje do spania są najlepsze na łóżku po miękkiej stronie.

Dowiesz się również, dlaczego te trzy praktyki działają, dzięki czemu możesz dostosować się do rodzaju posiadanego materaca. Nacisk kładziony jest na sprawdzenie, czy są one idealne dla materiału materaca, aby uniknąć jego uszkodzenia. Więc bez zbędnych ceregieli, oto kilka sekretów miękkiego materaca!

Jak zmiękczyć twardy materac. 3 najlepsze sposoby

Jak zmiękczyć twardy materac

Włam się

Pierwszym sposobem na zmiękczenie twardego materaca jest włamanie go. Dlaczego to działa? Jeśli niedawno kupiłeś nowe łóżko, dostosowanie i rozszerzenie zajmie trochę czasu.

Zauważysz, że leżenie na nowym materacu jest niewygodne, ponieważ jest on twardszy niż dawniej. Możesz pomóc komórkom materiału otworzyć się, tocząc się po łóżku, a nawet wchodząc na nie. Niektóre materace, takie jak te, które wykorzystują piankę z pamięcią kształtu, będą nawet korzystać z ciepła Twojego ciała, gdy położysz się na nowym produkcie.

Połączenie nacisku i ciepła ciała przyspieszy zmiękczenie twardego materaca, dlatego niektórzy producenci zalecają nawet używanie swoich produktów, zanim skończą się rozszerzać w ciągu jednego do dwóch dni. Pomoże Ci również przyzwyczaić się do uczucia wygodniejszego snu. Prosimy jednak o zachowanie ostrożności i ostrożne wchodzenie i toczenie się po materacu.

Użyj nakładki

Jeśli Twój materac jest używany przez jakiś czas, włamanie go nie jest już realną opcją, aby poprawić jego odczucie. Szybkim rozwiązaniem jest użycie nakładki na materac, zwłaszcza gdy materac jest zbyt twardy, aby odciążyć. Wybierz odpowiedni materiał i grubość do swojej pozycji do spania i załóż nakładkę na łóżko.

Ta dodatkowa górna warstwa jest również korzystna dla przedłużenia żywotności materaca, ponieważ równomiernie rozkłada ciężar i nacisk. Łóżko staje się mniej podatne na ugięcie i można uniknąć uszkodzeń lub plam, ponieważ nakładka chroni je pod spodem. Jest to jednak tylko szybkie rozwiązanie, dopóki nie będziesz mógł kupić nowego materaca.

Popraw swój fundament

Twój materac może być również twardy, jeśli podstawa lub podkład są niskiej jakości. Podobnie jak materace, których używamy, różne podkłady będą pasować do konkretnych produktów. Na przykład materac ze sprężynami wewnętrznymi musi wykorzystywać sprężynę skrzynkową, ale ta ostatnia nie pasuje do łóżka z pianki z pamięcią kształtu.

Jeśli się nad tym zastanowisz, użycie innego rodzaju podkładu do łóżka sprężynowego sprawi, że będzie on twardszy, w przeciwieństwie do użycia sprężyny skrzynkowej. Wręcz przeciwnie, sprężyna pudełkowa sprawi, że łóżko będzie sprężyste i miękkie. Kolejną przydatną wskazówką do zapamiętania jest to, że solidne podesty usztywniają materace.

To jest powód, dla którego zwiotczałe materace mają solidny fundament, ponieważ odpychają nacisk, gdy leży się na łóżku. Czy nadal nie wiesz, jaki podkład? Najbezpieczniejszym wyborem jest to, co zaleca producent materaca dla swojego modelu.

Co się stanie, jeśli Twój materac jest zbyt twardy?

Teraz, gdy znasz już trzy najprostsze techniki zmiękczania twardego materaca, naturalne jest ciekawość, jeśli to konieczne. Czy korzystanie ze zbyt jędrnego łóżka ma szkodliwe skutki? Pamiętaj, że nadmiar czegokolwiek zawsze nie jest dobrą rzeczą, nawet w łóżkach.

Twardy materac jest idealny do niektórych pozycji do spania, na przykład do spania na plecach. W ten sposób nie mają szczeliny w ciele i materacu, która może zachęcać do złej postawy. Jednak korzystanie z łóżka, które jest zbyt twarde, powoduje utratę komfortu, który jest idealny do dobrego snu.

Jeśli materac jest twardy, może powodować punkty nacisku, ponieważ nie wspiera cięższych obszarów ciała. Dzieje się tak, że materiał opiera się twojemu ciału, a nawet zachęca do niewspółosiowości. Jeśli rzucasz się i często się obracasz lub odczuwasz ból szyi i pleców, Twój materac jest zbyt twardy.

Skąd mam wiedzieć, czy mój materac jest zbyt twardy?

Jak wcześniej wspomniano, znakiem ostrzegawczym, że musisz zmiękczyć materac lub użyć nakładki na materac, jest częste rzucanie i obracanie się z powodu dyskomfortu w łóżku. Możesz nawet obudzić się z bólem szyi i dolnej części pleców z powodu słabego odciążenia. Powinieneś sprawdzić trzy opcje, które omówiliśmy, aby poprawić dotyk materaca.

Chcesz również mieć pewność, że używasz idealnego materaca zgodnie ze swoimi nawykami spania. Na przykład osoby śpiące na plecach korzystają z twardych materacy, podczas gdy osoby śpiące na boku mają lepsze miękkie łóżka. A co z doborem twardości materaca do swojego typu sylwetki?

Twardy materac podtrzymywałby cięższą osobę, ponieważ nie zapadnie się ona zbyt głęboko i nie spowoduje skrzywienia kręgosłupa. Z drugiej strony, jeśli jesteś lżejszy, musisz użyć bardziej miękkiego materaca, aby walczyć z wagą i powodować ból ciała. Kluczem jest zapamiętanie tych czynników i odpowiednie zmiękczenie lub ujędrnienie łóżka.

Wniosek

Czy używasz idealnego materaca? Możesz skorzystać na nauce, jak zmiękczyć twardy materac, jeśli śpisz na boku lub jesteś lżejszym człowiekiem. Po pierwsze, upewnij się, że musisz odpowiednio rozłożyć łóżko po przyjeździe.

Jeśli korzystasz ze starego łóżka, możesz również użyć nakładki lub poprawić jej fundament.