Jak zmiękczyć materac do łóżeczka? 2 najlepsze sposoby

Możesz zrozumieć, jak zmiękczyć materac łóżeczkowy za pomocą dwóch technik. Chociaż eksperci zalecają twardszy materac do łóżeczka, aby zachęcić dziecko do wzrostu, nigdy nie należy zapominać o wygodzie. Ten artykuł pomoże Ci uzyskać odpowiednią miękkość dla Twojego dziecka.

Co więcej, chcesz mieć pewność, że materac do łóżeczka, z którego korzystasz, jest idealny dla potrzeb Twojego dziecka. Zawsze możesz zapytać swojego pediatrę o jego zalecenia. Na początek wszystko, co musisz wiedzieć o materacach łóżeczkowych i ich idealnej twardości/miękkości.

Jak zmiękczyć materac do łóżeczka? 2 najlepsze sposoby

Jak zmiękczyć materac do łóżeczka w najbezpieczniejszy sposób

Akcesoria

Pamiętaj, że niemowlęta powinny spać na czymś twardszym niż bardzo miękki materac do łóżeczka, zgodnie z zaleceniami Amerykańskiej Akademii Pediatrii. Jednak Twojemu maluchowi może być trudno zasnąć, jeśli łóżeczko wydaje się zbyt trudne. Dlatego najbezpieczniejszym sposobem na zapewnienie stabilnego łóżka, ale wciąż wystarczająco miękkiego dla wygody, jest użycie akcesoriów.

Miękki arkusz

Zacznij od wyboru miękkiego prześcieradła do łóżeczka, które wykorzystuje wysokiej jakości tkaninę, taką jak bawełniany dżersej. Materiał, który wydaje się szorstki, co zrozumiałe, sprawi, że materac będzie twardszy niż powinien. Z drugiej strony użycie ciasno przylegającego miękkiego prześcieradła sprawi, że powierzchnia będzie bardziej miękka.

Dodatkowe wypełnienie

Należy podkreślić, że prześcieradło, którego używasz, powinno zawsze dobrze przylegać, aby uniknąć ryzyka uduszenia. Następnie umieść pod nim podkładkę na materac, która posłuży jako dodatkowa poduszka do materaca. W łóżeczkach dobrze sprawdza się coś wodoodpornego, aby chronić dziecko przed wilgocią.

Należy jednak powstrzymać się od używania niektórych materiałów, takich jak pianka z pamięcią kształtu, ponieważ zatrzymują ciepło. Niektórzy rodzice wybierają zamiast tego koc z polaru, ponieważ nadal sprawia, że ​​materac jest bardziej miękki. Następnie wykonaj test wcięcia na gotowym łóżeczku.

Odzież i pieluszki

Druga technika zmiękczenia materaca w łóżeczku jest bardziej pośrednia, ponieważ wkładasz dziecko w wygodne ubrania lub otulasz je. Dzięki temu nie musisz zmieniać idealnego rodzaju materaca, ale Twoje dziecko nadal będzie czuło się miękkie podczas snu. Coś miękkiego i oddychającego byłoby idealną odzieżą dla Twojego dziecka, na przykład polar.

Jeśli Twoje dziecko jest dużo młodsze, możesz je również owijać. Taka praktyka nie tylko sprawia, że ​​łóżeczko jest wygodniejsze, ale może również zwiększać poczucie bezpieczeństwa, zwłaszcza noworodkowi. Możesz obejrzeć pieluszki, a następnie zapoznać się z wybranym przez siebie produktem.

Dlaczego materace do łóżeczka są takie twarde?

Jak wspomniano wcześniej, pracownicy służby zdrowia zalecają używanie twardych materacy do łóżeczka, aby powierzchnia spania była twarda. Gdy dziecko dorośnie, może przejść na bardziej miękkie łóżka. Ale dla niemowląt i wewnątrz łóżeczka powinien to być twardy materac połączony z prześcieradłem.

W ten sposób powierzchnia nie będzie stwarzać ryzyka uduszenia lub utknięcia. Twardość materaca powinna być zawsze idealna do podtrzymywania rosnącego ciała dziecka, gdy znajduje się ono w najbezpieczniejszej pozycji do spania, czyli na plecach lub boku. Twardy materac do łóżeczka zapewni bezpieczny rozwój miękkiego kręgosłupa Twojego dziecka.

Zawsze możesz przetestować twardość materaca, aby upewnić się, że jest idealny dla Twojego dziecka. Powinien wrócić do swojej formy po dociśnięciu powierzchni i nie dopasowywać się do dłoni. Chcesz również sprawdzić, czy na powierzchni nie ma wypukłości, a rogi nie dają się łatwo wepchnąć do środka, ponieważ mogą tworzyć szczeliny w arkuszu.

Co mogę zrobić, aby moje łóżeczko było wygodniejsze?

Użycie dodatkowej poduszki i bardziej miękkiego prześcieradła powinno sprawić, że łóżeczko będzie bardziej delikatne w dotyku, bez poświęcania idealnej jędrności dziecka. Ale jeśli Twoje dziecko ma trudności z przystosowaniem się do łóżeczka, możesz również wykonać inne praktyki, takie jak poprawa samego pokoju i stworzenie rutyny przed snem. Upewnij się, że maluch nie jest głodny i karm go co 2 godziny.

Następnie trzymaj się harmonogramu pory snu, aby pomóc dziecku przyzwyczaić się do łóżeczka. Możesz również spać z otulaczami lub prześcieradłami do łóżeczka, aby pachniały i sprawiały, że dziecko czuło się swobodniej w łóżeczku. Na koniec upewnij się, że w pokoju jest chłodno, cicho i ciemno, aby uspokoić malucha i zapobiec innym zagrożeniom dla zdrowia, takim jak SIDS.

Kiedy należy zmienić materac dla dziecka, aby zmiękł?

Najlepiej porozmawiaj z pediatrą o jego zalecenia, kiedy zmienić materac dla dziecka. Chociaż dziecko może przejść na bardziej miękkie łóżko w wieku od 12 do 18 miesięcy, każde dziecko jest inne i przed zmianą należy skonsultować się z pracownikiem służby zdrowia. Możesz również otrzymać materac o różnej twardości z każdej strony, dzięki czemu możesz po prostu przerzucić się na miękki, gdy dziecko będzie gotowe.

Ale co, jeśli materac do łóżeczka nie wydaje się już tak twardy? Można by pomyśleć, że gdy wcześniej twardy materac zmięknie, nadal można go używać. Oznacza to jednak, że łóżko straciło już swoją strukturę, podobnie jak wtedy, gdy nasze łóżka stają się obwisłe.

Wniosek

Powierzchnia spania Twojego dziecka powinna być twarda, aby wspierać jego rosnące kości. Jednak dobrze byłoby wiedzieć, jak zmiękczyć materac do łóżeczka, aby dziecko czuło się bardziej komfortowo podczas snu. Możesz po prostu dodać wyściółkę lub bardziej miękkie prześcieradła, ale ubieranie malucha w wygodne ubrania lub kocyk również może się sprawdzić.