Jak zapobiec przesuwaniu się materaca powietrznego? 3 najlepsze wskazówki

Sekretem nauczenia się, jak zapobiegać przesuwaniu się materaca powietrznego, są trzy akcesoria. To może być denerwujące, gdy łóżko się porusza i przesuwa. Co więcej, chcesz mieć pewność, że nie będziesz spać tylko po jednej stronie łóżka powietrznego, ponieważ może to prowadzić do nierównomiernego rozłożenia ciężaru

Wszyscy wiemy, że jest to główna przyczyna wycieku z rozdartego szwu. Porozmawiamy o tym, jak lepsze prześcieradła, paski do prześcieradeł lub podkładka do chwytaków mogą rozwiązać ten problem.

Jak zapobiec przesuwaniu się materaca powietrznego? 3 najlepsze wskazówki

3 proste rozwiązania zapobiegające przesuwaniu się materaca powietrznego

Podkładka chwytaka

Najbardziej oczywistym lekarstwem na ślizganie się łóżka dmuchanego jest podkładka do chwytaka. Powinieneś łatwo znaleźć konkretny produkt, który będzie pasował do rozmiaru Twojego dmuchanego materaca. Zalecamy jednak zaopatrzenie się w coś, co można przyciąć, aby idealnie dopasować go do rozmiaru materaca dmuchanego.

Musisz tylko wyłożyć materac dmuchany podkładką do chwytania, aby utrzymać go w łóżku. Materiał podkładek to zazwyczaj antypoślizgowa pianka PVC. W zależności od posiadanego produktu możesz go również użyć na prześcieradle dmuchanego materaca.

Prześcieradła

Kolejnym produktem, który pomoże utrzymać materac dmuchany, jest pasek do prześcieradła. Od samej nazwy użyjesz jej, aby zapobiec przesuwaniu się arkuszy. Pamiętaj, że dmuchany materac nie zawsze jest przyczyną ślizgania się, ponieważ źle dopasowane prześcieradła również mogą go przesunąć.

Potrzebny będzie zestaw pasków mocujących prześcieradło w zależności od rozmiaru materaca dmuchanego. Jeśli śpisz i często się poruszasz, rozważ dodanie tego akcesorium do łóżka do swojego niezbędnika. Łóżko dmuchane czy nie, prześcieradła powinny być zawsze na swoim miejscu, aby chronić materac.

Lepsze arkusze

Ostatnim lekarstwem na dmuchany materac, który się przesuwa, jest po prostu uzyskanie lepszych prześcieradeł, które się nie zbijają. Być może lepszą inwestycją jest zakup całkowicie nowego arkusza, a nie tylko kilku pasków do arkusza. Jeśli prześcieradło źle leży na materacu powietrznym, w końcu odskoczy, gdy się poruszasz.

Ponieważ materac straci ten materiał, może zsunąć się z podstawy. Niewygodnie jest też spać na gołym materacu powietrznym. Nie wspominając o ryzyku uszkodzenia lub zabrudzenia łóżka powietrznego, jeśli jego prześcieradło się rozwiąże.

Co mogę włożyć pod materac dmuchany?

Możesz użyć podkładki do chwytania pod materac dmuchany, aby poprawić jego antypoślizgowość. Istnieją jednak inne potencjalne problemy z materacami powietrznymi, które nie ograniczają się do ich zsuwania się. Na przykład niektórzy użytkownicy zauważają, że materac dmuchany czuje się niekomfortowo, gdy jest zimno.

Co umieścić na dmuchanym materacu a co umieścić pod dmuchanym materacem

Powietrze w środku jest tak zimne, jak na zewnątrz, przez co materac dmuchany w końcu staje się zimny i niewygodny. Rozwiązaniem jest zaizolowanie łóżka poprzez umieszczenie czegoś między tobą a materacem. Może to być podkładka lub koce, ale pamiętaj, że chodziło nam o łóżko, a nie pod nim.

Zamiast tego pod dmuchanym materacem można umieścić Dri-Dek, plandeki lub piankę, aby zwiększyć krążenie, zwłaszcza gdy noc jest wilgotna. Umieszczenie ich pod łóżkiem poprawi wentylację, abyś poczuł się chłodniej, gdy jest gorąco. Co więcej, możesz ich użyć do ochrony łóżka powietrznego przed zabrudzeniem, ponieważ piasek i inne zanieczyszczenia mogą się pod nim przykleić.

Jak podnieść materac powietrzny z podłogi?

Możesz chcieć podnieść swój materac z podłogi z kilku powodów. Może poprawić strukturę materaca pod kątem podparcia i zapobiec potencjalnemu zabrudzeniu lub uszkodzeniu materaca. I podobnie jak w przypadku podnoszenia innych typów łóżek, możesz użyć do tego ramy, sprężyny skrzynkowej lub sklejki.

Jeśli chcesz użyć stelaża, zwróć uwagę na materiał, z którego będziesz korzystać i czy gotowy produkt nie będzie miał krawędzi ani narożnika, które mogłyby wepchnąć dmuchany materac. Z drugiej strony sprężyna skrzynkowa byłaby najprostszym rozwiązaniem, o ile umieścisz na niej kawałek sklejki, aby zabezpieczyć sprężyny przed przecięciem łóżka. W przeciwnym razie w większości przypadków wystarczyłby cal sklejki, ale musisz owinąć ją plandeką, aby zapobiec gniciu drewna.

Dlaczego mój materac powietrzny opróżnia się tak szybko?

Jeśli Twój materac powietrzny ma tendencję do szybkiej utraty powietrza, możesz mieć do czynienia z uszkodzeniami lub źle uszczelnionym zaworem. Po napompowaniu materaca sprawdź, czy nakrętka została prawidłowo założona na zawór. Jeśli tak nie jest, chcesz dokładnie sprawdzić łóżko pod kątem rozdarć, dziur lub podartych szwów.

Poza spiczastymi lub szorstkimi przedmiotami, ciasna przestrzeń może powodować opróżnianie materaca. Mogłeś również nadmiernie napompować, co spowodowało ucisk na szwy. Jeśli wszystkie te potencjalne problemy wydają się nieznane, następną przyczyną jest sposób korzystania z dmuchanego materaca.

Powstrzymaj się od skakania po nim lub siedzenia z boku. Skoncentrowana waga i ciśnienie nie są zdrowe dla łóżek powietrznych.

Wniosek

Jeśli budzisz się z dmuchanego materaca, który wysunął się z łóżka, może to być nieprzyjemne. Możesz dowiedzieć się, jak zapobiegać przesuwaniu się materaca za pomocą trzech akcesoriów. Podsumowując ten artykuł, możesz użyć podkładki na chwytak, zestawu pasków do prześcieradła lub lepiej dopasowanego prześcieradła.