Jak zapobiec przesuwaniu się materaca? 3 najlepsze rozwiązania!

Masz trzy sposoby na zapobieganie przesuwaniu się materaca. Ciągła potrzeba naprawy materaca może być frustrująca, więc znajomość tych środków jest niezbędna do utrzymania dobrego snu w nocy. Nie tylko nauczysz się, jak usztywnić materac, który nie zapewnia podparcia, pokrótce przeczytaj ten artykuł, aby zrozumieć, co możesz zrobić, jeśli zawsze się zsuwa.

Materace mają pozostać nieruchome, ale w przypadku większości osób śpiących tak nie jest. Możesz mieć tendencję do częstego poruszania się lub Twój materac jest słabo dopasowany do ramy. Oto kilka szybkich rozwiązań tej sytuacji:

Jak zapobiegać przesuwaniu się materaca?

Szybka naprawa

Pierwsza opcja zapewnia szybkie mocowanie materaca, który często się ślizga. Częstym powodem, dla którego się zsuwa, jest słabe dopasowanie ramy, więc zawsze możesz umieścić ręcznik między łóżkiem a materacem. Ideą jest wypełnienie luki, aby rama łóżka idealnie pasowała do materaca.

Założenie klina powinno być jedynie tymczasowym rozwiązaniem, ponieważ nie pozostanie on na swoim miejscu przez długi czas. W końcu dostosujesz go każdej nocy, aby zapewnić idealne dopasowanie. Jest to jednak pomocna sztuczka, o której należy pamiętać, gdy budzisz się przypadkowo, ponieważ materac ciągle się zsuwa.

Modyfikacja łóżka

Jak wspomniano wcześniej, złe dopasowanie materaca do ramy łóżka nieuchronnie spowoduje jej zsunięcie się. Dlatego chcesz rozwiązać lukę, aby utrzymać materac na swoim miejscu. Bardziej trwałym rozwiązaniem jest całkowita zmiana ramy łóżka.

Być może trzeba go zmodyfikować, jeśli jest za duży lub boki są za niskie. Najpierw zmierz swój materac i dodaj dwa cale z każdej strony. Wynikowe wymiary powinny odpowiadać rozmiarowi ramy łóżka i zawsze możesz zdecydować się na ten z zagłówkiem i podnóżkiem, aby być o krok do przodu w kwestii przesuwania.

Rozważ materace jednostronne

Rama łóżka nie jest jedyną przyczyną zsuwania się materaca. Sam materac może być powodem, dla którego nie pozostanie na swoim miejscu. W zależności od tego, co jest dla Ciebie wygodniejsze, wymień ramę łóżka lub zamiast tego wybierz materac jednostronny.

Tym, co wyróżnia ten typ materaca, jest to, że projektanci zaprojektowali płaską stronę specjalnie, aby zapobiec poślizgowi. Jednostronny materac będzie miał dedykowaną stronę do spania, dzięki czemu Twoja dolna strona zawsze będzie się nie ślizgać. Jednak wadą tego materaca jest to, że nie można go później odwrócić, jeśli zauważysz wgniecenia.

Czego mogę użyć, aby uniemożliwić przesuwanie się mojego materaca?

Podkładka gumowa z PCV

Umieść podkładkę antypoślizgową między ramą łóżka a materacem. Ten przyczepny materiał wykorzystuje gumę PVC, która zapobiega przesuwaniu się materaca. Należy dobrać odpowiedni rozmiar do łóżka lub użyć dwóch małych podkładek, aby zakryć całą tylną powierzchnię materaca.

Mata gumowa

Jeśli podkładka z PVC jest dla Ciebie za droga, możesz zamiast tego wybrać matę gumową. Zdobądź kawałek, który będzie pasował do twojego materaca, lub zdecyduj się na kilka małych, które możesz umieścić pod materacem. W przeciwnym razie możesz sam zrobić przyczepne materiały.

Paski DIY

Stare, dobre przyklejane paski na rzepy powinny pomóc w przyklejeniu materaca do ramy. Przeciwległe paski na ramie łóżka i materacu powinny zapobiegać ślizganiu się, o ile są idealnie dopasowane, a rzepy z rzepami są naprzeciw siebie. Jeśli po raz kolejny nie będzie dostępny, możesz również użyć dwustronnej taśmy do dywanów.

Jak zatrzymać transfer ruchu w łóżku?

Ponieważ utrzymujemy, że nasze materace się nie przesuwają, musisz również zrozumieć, czym jest przenoszenie ruchu i jak je zatrzymać. Przenoszenie ruchu to ruch materaca i może być niezbyt przyjemny. Jest to powszechne w materacach sprężynowych i futonach, więc możesz założyć, że rodzaj używanego materaca może zmniejszyć przenoszenie ruchu.

Wybierz odpowiedni materac

Najlepszym materacem do ograniczania przenoszenia ruchu jest pianka z pamięcią kształtu. Jego główna zaleta polega na tym, że dopasowuje się i dopasowuje do użytkownika. Uczucie tonięcia powinno zapobiegać przesuwaniu się materaca podczas leżenia.

Możesz również zdecydować się na materac lateksowy, ponieważ jest bardzo podobny do właściwości materaca piankowego z pamięcią kształtu. A co z dmuchanym materacem? Dwukomorowy materac powietrzny oferuje różne stopnie twardości, co może pomóc w ograniczeniu przenoszenia ruchu.

Wreszcie, materace z wewnętrzną cewką i materace hybrydowe są również doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy zauważają, że ich materac często się przesuwa. Są pomocne w zapobieganiu przenoszeniu ruchu ze względu na materiały i ich ogólną strukturę. Kluczem do sukcesu jest ustalenie, który z tych rodzajów materacy będzie również odpowiadał innym kryteriom jakości snu.

Wniosek

Być może ty lub twój partner dużo się poruszasz w łóżku lub twoja rama łóżka nie jest kompatybilna z materacem. Może to być niezbyt przyjemne, ponieważ co noc trzeba się uczyć, jak zapobiegać przesuwaniu się materaca. Dobrą wiadomością jest to, że możesz szybko rozwiązać problem, umieszczając klin na ramie.

Możesz również wymienić ramę łóżka lub zdecydować się na materac jednostronny, aby zapobiec poślizgowi. Jeśli te opcje nadal nie są dla Ciebie możliwe, zawsze możesz użyć mat, podkładek i pasków, aby utrzymać ramę łóżka i materac razem.