Jak wysłać materac? 3 proste kroki!

Wystarczą tylko trzy kroki, aby zrozumieć, jak wysłać materac. Być może przechowujesz materac w innym miejscu lub przenosisz się do innego obszaru. Niezależnie od tego, znajomość właściwego sposobu wysyłki tego nieporęcznego przedmiotu pomoże uniknąć kłopotów i dodatkowych wydatków.

Ten przewodnik pomoże Ci zaplanować i przejść przez proces, aby wysyłka była bezstresowa. Warto jednak również zwrócić uwagę na różne kwestie dotyczące każdej osoby.

Jak wysłać materac? 3 proste kroki!

Jak samodzielnie wysłać materac

Krok 1. Przygotuj się do wysyłki

Wysyłka materaca jest stosunkowo prosta, ale najtrudniejszą częścią procesu jest przygotowanie. Nie każdy wie, jak zdemontować łóżko i wszystko wyjąć, aby przygotować się do wysyłki. Zacznij zdejmować wszystko, co obejmuje lub na materacu.

Obejmują one kołdrę, prześcieradła, koce, poduszki i narzutę na łóżko, jeśli takie istnieją. Zapakuj te przedmioty osobno, aby nie uległy zabrudzeniu lub uszkodzeniu podczas podróży. Może być również konieczne zdemontowanie ramy łóżka, zwłaszcza podczas wyprowadzania się.

Podążaj za strukturą ramy i zbieraj małe kawałki w jednej torbie. Najlepiej byłoby, gdybyś zrobił to sam, abyś mógł złożyć ramę po przybyciu w nowe miejsce.

Krok 2. Uzyskaj informacje o materacu

Teraz, gdy masz już tylko materac, musisz poznać jego wymiary, aby wypełnić wymagania firmy spedycyjnej. Sprawdź rozmiar materaca za pomocą taśmy mierniczej i zanotuj wysokość, długość i szerokość. Możesz również wyszukać materac, którego używasz na stronie internetowej firmy i uzyskać jego informacje.

Potrzebna będzie również waga materaca, ale jeśli nie możesz go znaleźć, powinieneś szybko zorientować się w rozmiarze materaca. Materac dla malucha może mieć około 25 funtów, a podwójny materac około 55 funtów. Z drugiej strony, pełny materac zwykle waży 70 funtów, podczas gdy królowa i król ważą odpowiednio około 110 do 125 funtów.

Zwróć uwagę, że to tylko założenia, a rodzaj i wysokość materaca będą miały wpływ na wagę. Co więcej, materiały do ​​pakowania, których używasz, zwiększą wagę twojej paczki.

Krok 3. Zaplanuj i czekaj

Po określeniu, co wysyłasz, powinieneś być gotowy, aby wybrać firmę, aby uzyskać wycenę wysyłki. Możesz wybierać spośród FedEx, Royal Mail PLC, DHL, Freight Pros, GAC UK i Evergreen Marine UK we Włoszech, żeby wymienić tylko kilka. W zależności od wybranego dostawcy usług przewozowych, powinieneś dowiedzieć się, jakie będą Twoje koszty.

Wykorzystasz informacje z kroku drugiego, swoje adresy od punktu A do punktu B, swoje dane kontaktowe oraz daty odbioru i dostawy. Możesz również zdecydować się na wizytę w obiekcie, aby zaoszczędzić na dodatkowej opłacie związanej z odbiorami. Po potwierdzeniu przez firmę przewozową możesz poczekać na dalsze instrukcje i przygotować materac do wysyłki.

Może być konieczne użycie folii bąbelkowej lub umieszczenie materaca w pokrowcu, aby całkowicie go chronić podczas transportu. Wybierz materiały, takie jak wodoodporny winyl, aby zapobiec typowym problemom, takim jak rozwój pleśni, pluskwy lub alergeny. Sprawdź każdą część materaca, aby wzmocnić newralgiczne obszary i gotowe!

Czy warto wysłać materac?

Wysyłka materaca jest tego warta, nawet jeśli koszty jakoś Cię zniechęcają. Materac możesz przenieść samodzielnie, ale co jeśli nie masz na to pojazdu lub czasu? Musisz pamiętać, że płacisz za wygodę i bezpieczeństwo swojego materaca.

Ze względu na jego rozmiar transport może być trudny bez ryzyka uszkodzenia materaca po drodze. Niektóre firmy oferują nawet wykonanie pakietu za Ciebie, więc krok numer 1 jest prawdopodobnie niepotrzebny. A jeśli od Twojej obecnej lokalizacji do nowej jest znaczna odległość, nie ma wątpliwości, że wysyłka materaca jest rozsądnym wyborem.

Jak mogę wysłać łóżko do innego hrabstwa?

Dostawca wysyłkowy lub profesjonalny przeprowadzka

Najszybszym sposobem na wysłanie łóżka do innego hrabstwa jest skontaktowanie się z firmą kurierską. Jeśli jednak masz trochę budżetu, zdecyduj się na profesjonalną firmę przeprowadzkową. W porównaniu z firmami spedycyjnymi, profesjonalni przeprowadzki zwykle zajmują się wszystkim, od pakowania po rozładunek.

Przenoszenie ciężarówki

Co jeśli Twój budżet jest ograniczony? Wysyłka materacy DIY z jednego hrabstwa do drugiego jest nadal możliwa i można wynająć ciężarówkę do przeprowadzki. Możesz wykonać pierwszy krok wcześniej, a następnie ostrożnie załadować go do pojazdu.

Przesyłka kontenerowa

Ostatnią opcją, na którą warto zwrócić uwagę dla tych, którzy przenoszą swoje łóżko do innego hrabstwa, jest wysyłka kontenerowa. Spakujesz swoje łóżko do firmowego przenośnego pudełka, a oni je za Ciebie odbiorą.

Wniosek

Być może przeprowadzasz się do nowego hrabstwa i podkreślasz, jak możesz zabrać ze sobą łóżko. Zawsze dobrze jest wiedzieć, jak wysłać materac i która opcja pozwoli zaoszczędzić czas, wygodę i koszty. Na początek możesz skontaktować się z firmą kurierską i samodzielnie przygotować.

Zdekonstruuj swoje łóżko i zastanów się, czy chcesz, aby firma sprowadziła materac do Twojego domu, czy też zrzucisz go w ich obiekcie. Inne opcje to wysyłka kontenerowa lub wynajęcie ciężarówki w ruchu, jeśli chcesz wybrać trasę DIY. Ale jeśli chcesz mniej zaangażowanego podejścia, przeznacz trochę budżetu i zatrudnij profesjonalnych przeprowadzków.