Jak wypchać poduszkę Polyfillem. Najlepszy przewodnik

Jeśli chcesz wiedzieć, jak wypchać poduszkę wypełniaczem, zajmie Ci to tylko trzy kroki i gotowe. Trend tworzenia własnej poduszki rośnie, ponieważ pozwala użytkownikom odpowiednio dostosować poduszki. Jednak wybór wypełnienia może być przytłaczający, zwłaszcza jeśli słuchasz wypełniacza po raz pierwszy.

Polyfill to popularne wypełnienie poduszek poliestrowych. Zapewnia doskonałą strukturę poduszce, zapewniając komfort i wsparcie. W tym artykule omówimy, jak uzyskać najlepszą formę poduszki, wypełniając ją wypełniaczem.

Łatwy 3-stopniowy przewodnik po wypychaniu poduszki za pomocą wypełniacza

Krok 1. Przygotowanie

Wypychanie poduszki to szybka i prosta praca, ale trzeba być przygotowanym na uniknięcie niedogodności. Na przykład zaplanuj, jak twarda ma być poduszka lub jaki rozmiar chcesz osiągnąć. Dobrą rzeczą w przypadku wypychania poduszek jest to, że możesz je łatwo dostosować, nawet jeśli nie wypełniasz podstawowej kwadratowej poduszki.

Następnie możesz również przygotować narzędzie do nadziewania. Narzędzia przydadzą się, zwłaszcza gdy wypychasz poduszkę w trudno dostępne szczeliny lub zakamarki. Na przykład marka odpowiedzialna za popularny Poly-fil, Fairfield, zawiera unikalny wkład do farszu.

W przeciwnym razie możesz improwizować z przedmiotami gospodarstwa domowego do wypełnienia poduszki. Należą do nich ołówki, pałeczki i drewniane łyżki. Wybierz narzędzie, które będzie wygodne dla twojego projektu.

Krok 2. Farsz

Drugim krokiem jest wypchanie samej poduszki. Weź dużą ilość wypełniacza i rozerwij go, aby poluzować grudki. Chcesz się upewnić, że nie ma grudek, więc w razie potrzeby kontynuuj rozsuwanie.

Po przygotowaniu nadzienia przejdź od środka na zewnątrz. Oznacza to, że należy wypchać się w rogu najdalej od otwarcia. W ten sposób upewnisz się, że w poduszce nie będzie pustych przestrzeni.

Mocno wciśnij wypełniacz w róg, aż zobaczysz pulchność z zewnątrz. Może być konieczne dodanie lub zmniejszenie ilości, aż poduszka będzie dobrze wypchana. Przydatną wskazówką, aby uniknąć grudek, jest rozprowadzenie ich wewnątrz i dodanie mniejszych ilości wypełniacza, aby zapewnić jędrność.

Krok 3. Zamykanie poduszki

Kontynuuj wypychanie, aż zbliżysz się do otworu poduszki i osiągniesz idealny loft i jędrność. Sprawdź poduszkę od zewnątrz, aby upewnić się, że nie są potrzebne żadne regulacje przed zaszyciem otworu. Potrzebujesz krótkich i małych ściegów, aby uniknąć wystawania wypełnienia ze szwu, a także pomoże utrzymać wypełnienie podczas szycia, aby uzyskać gładką i wygodną poduszkę.

Co to jest wypełniacz?

Polyfill lub włókno poliestrowe to typowe wypełnienie do poduszek. Niektóre marki, takie jak Poly-fil, używają 100% poliestru, ale niektóre wypełniacze są mieszane w celu uzyskania określonych wykończeń poduszek. Na rynku znajdziesz różne rodzaje wypełniaczy, a obecnie istnieją nawet zrównoważone opcje, dodając bambus i wypełniacz z cukru kukurydzianego.

Tym, co sprawia, że ​​polyfill jest powszechnym wypełnieniem poduszek, jest to, że jest stosunkowo niedrogi, łatwy do czyszczenia i lekki. Obok siebie, poduszka polyfill jest taka sama jak poduszki puchowe. Możesz nawet dostosować go, będąc kreatywnym i tworząc wewnętrzną obudowę dla wypełnienia.

Ale w przeciwieństwie do bambusowych poduszek, które wykorzystują bambusowe wypełnienie, poduszki z polyfill nie są tak oddychające. Ma tendencję do zatrzymywania ciepła, a z czasem poduszki z polyfilla tworzą grudki lub spłaszczają się. Aby tego uniknąć, rozważ posiadanie oddzielnej obudowy wewnętrznej na wypełnienie, aby móc później dodać wypełnienie.

Jak zrobić poduszkę Polyfill

Teraz, gdy już wiesz, jak wypchać poduszkę wypełniaczem, przydałoby się zrozumieć, jak zrobić prostą poduszkę. Po prostu wytnij dwa wybrane kawałki tkaniny z tolerancją co najmniej dwóch cali od rozmiaru gotowej poduszki. Oznacza to, że powinny być dwa cale szersze i dwa cale dłuższe niż rozmiar, który chcesz osiągnąć.

Zszyj kawałki materiału prawymi stronami razem, pozostawiając 7-calowy otwór z jednej strony i pół cala naddatku na szew. Następnie wytnij jeszcze dwa kawałki materiału z tolerancją na cal niż planowany rozmiar poduszki. Zszyj je z takim samym szwem i naddatkiem otwarcia jak poprzednio, a następnie możesz odwrócić etui na prawą stronę w celu wypełnienia.

Postępuj zgodnie z omawianym przewodnikiem na temat wypełniania wypełniaczem, a następnie możesz uszyć otwór po obróceniu krawędzi otworu o ponad pół cala. Włóż wypełniony pokrowiec w otwór tkaniny poduszki i zaszyj otwór. Możesz modyfikować ten przewodnik według potrzeb, w zależności od potrzebnej poduszki.

Wniosek

Poduszki Polyfill są podobne do poduszek puchowych, a nawet można je zrobić samemu. Jeśli potrafisz zrobić poszewkę na poduszkę, możesz w trzech szybkich krokach nauczyć się wypełniać poduszkę wypełniaczem. Rozpocznij nadziewanie od najdalszego końca od otworu, używając poluzowanego nadzienia.

Dodawaj lub usuwaj wypełnienie w miarę postępu, aż osiągniesz pożądany loft i jędrność. Następnie zszyj poduszkę małymi ściegami, aby wypełnienie nie rozsypywało się w szwach. Możesz wybierać spośród różnych rodzajów wypełniaczy dostępnych na rynku i stworzyć swoją poduszkę, aby osiągnąć najlepsze wrażenia podczas snu.