Jak wykonać fumigację materaca? Kompletny dwuetapowy przewodnik

W zaledwie dwóch krokach możesz nauczyć się fumigacji materaca. W tym artykule omówimy wszystko, od przygotowania do zabiegów po leczeniu. Ale dlaczego miałbyś znać fumigację?

Fumigacja to skuteczny sposób na zapewnienie czystości łóżka, zwłaszcza dla pluskiew. Ponadto na dłuższą metę zaoszczędzisz sobie kłopotów z utylizacją materaca pluskwy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej

Jak wykonać fumigację materaca? Kompletny dwuetapowy przewodnik

Jak odkazić łóżko?

Krok 1. Przygotuj łóżko

Otwórz okna w pomieszczeniu, aby umożliwić przepływ powietrza przed rozpoczęciem fumigacji. Następnie zdejmij wszystkie akcesoria i pościel z łóżka i odpowiednio je umyj. Na koniec, z odkrytym materacem, zainstaluj mocowanie do tapicerki i dokładnie odkurz.

Pracuj po jednej sekcji na raz i nie zapomnij również celować w szczeliny. Chcesz również odkurzyć wszystkie boki przed czyszczeniem parowym materaca, aby uzyskać głębszą higienę.

Krok 2. Spryskaj materac i wysusz na powietrzu

Fumigacja odnosi się do użycia gazowych pestycydów, ale ponieważ robisz to sam, użyjesz Boraksu. Pamiętaj, że nadal musisz nosić rękawiczki i maskę, aby zapewnić bezpieczną obsługę. Dodaj pół szklanki boraksu do wiadra z galonem wody.

Wlej mieszaninę do butelki ze spryskiwaczem i zwilż łóżko roztworem Boraksu. Upewnij się, że zakryłeś wszystkie boki i krawędzie łóżka, zanim pozwolisz mu wyschnąć na zewnątrz.

Czy fumigacja zabija pluskwy?

Skutecznym procesem eliminacji pluskiew jest fumigacja. Dzieje się tak, ponieważ zabija pluskwy we wszystkich cyklach życia, gdy dociera do pęknięć i szczelin, w których mogą się ukryć. W porównaniu z kontaktowymi pestycydami, które nie mogą dokładnie wniknąć, fumigacja może skuteczniej zwalczać pluskwy.

Kiedy zadzwonić do eksperta

Warto również zauważyć, że najlepiej ocenić stopień porażenia. Możesz także mieć do czynienia z pluskwami ​​w całym domu, a nie tylko w sypialni. Skonsultuj się ze specjalistą, aby uzyskać zalecany program do rozwiązania problemu.

Specjalista sam wykona fumigację za pomocą odpowiednich środków chemicznych i procedury. Po twojej stronie przygotujesz miejsce i być może będziesz musiał złożyć się gdzie indziej, dopóki proces się nie zakończy. Następnie poczekaj, aż fumigator zezwoli na powrót do domu i poproś o certyfikat fumigacji.

Ile kosztuje fumigacja materaca?

Kwota, którą wydasz na fumigację materaca, może wynosić od 500 do 1500 USD. Pamiętaj, że możesz wybrać między wykonaniem fumigacji za pomocą Boraksu lub wynajęciem profesjonalisty, który zapewni stawkę adekwatną do wielkości Twojego domu. Pamiętaj, że musisz również uwzględnić inne potencjalne wydatki, takie jak zakwaterowanie w innym miejscu, jeśli inwazja jest silna.

Jak długo po fumigacji pluskiew jest bezpieczna?

Twój fumigator poinformuje Cię, kiedy będzie można bezpiecznie wrócić do domu po zabiegu. W zależności od procedury może to potrwać do pięciu godzin. Możesz również skonsultować się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli Ty lub inny członek rodziny cierpi na schorzenie wymagające szczególnej ostrożności przed ponownym wejściem do domu poddanego fumigacji.

Po zabiegu zadbaj o napowietrzenie domu, otwierając wszystkie okna i drzwi. Chcesz również posprzątać każdy obszar, zwłaszcza kuchnię i łazienkę, w której używasz rzeczy osobistych. A po zabiegu pamiętaj o dokładnym odkurzaniu w celu dodatkowego czyszczenia i środków bezpieczeństwa przez cztery kolejne dni.

Czy mogę spać w łóżku po leczeniu pluskiew?

Według Michigan State University możesz spać w swoim łóżku po leczeniu pluskiew. Jeśli jednak zostawiłeś jakieś przedmioty w sypialni, musisz je prać w gorącej wodzie pod gorącym cyklem przez pół godziny. Najlepiej też na wszelki wypadek użyć nowej pościeli. Ponadto pamiętaj, aby używać odpowiednich pokrowców na sprężyny skrzynkowe i materace jako dodatkową ochronę przed potencjalnymi ocalałymi pluskwami.

Czy możesz zdezynfekować materac?

Domowa dezynfekcja

Spróbuj wyczyścić materac, spryskując go białym octem. Nie przesycaj łóżka i pamiętaj, aby zmyć je po 10 minutach. Następnie pozostaw sodę oczyszczoną na materacu przez kilka godzin, zanim ją odkurzysz.

Czyszczenie parowe

Jeśli wiesz, jak wyczyścić materac parą, może to być pomocna procedura sanitarna. Czyszczenie parą jest również skuteczne w usuwaniu plam, a nawet zwalczaniu alergenów, takich jak roztocza. Prosimy jednak nie moczyć łóżka zbyt mocno, aby szybko je wysuszyć.

Spray do dezynfekcji

Przetestuj spray dezynfekujący na ukrytej części łóżka, aby sprawdzić, czy nie ma plam. Upewnij się, że nie zawiera wybielaczy, które mogą uszkodzić materiał materaca. Po sprawdzeniu spryskaj materac i pozostaw do wyschnięcia.

Wniosek

Pluskwy wymagają fumigacji, aby zagwarantować ich wytępienie. W tym artykule dowiedziałeś się, jak odkazić materac za pomocą Boraksu. Wystarczy wymieszać go z wodą i dokładnie spryskać łóżko.

Jednak cięższe inwazje wymagają pomocy profesjonalisty, ponieważ mają oni licencję na prawidłowe stosowanie chemikaliów. Ogólnie rzecz biorąc, widzenie pluskiew nie jest od razu końcem twojego ukochanego łóżka. Pamiętaj tylko, aby jak najszybciej rozwiązać problem i upewnić się, że nie przenosisz ich do innych obszarów domu.