Jak wyczyścić zabrudzony materac w 2 krokach?

Jeśli chcesz wiedzieć, jak wyczyścić zabrudzoną biegunkę materaca, możesz to zrobić w dwóch prostych krokach. Wszyscy wiemy, że wydzieliny ciała, takie jak ślinotok, pot i mocz, są trudne do usunięcia. Jednak nic nie jest na szczycie listy bardziej niż kał.

Być może zjadłeś coś, co nie pasuje do Twojego żołądka lub musisz wyczyścić zabrudzony materac dziecka. Nie ma się czego wstydzić ani martwić, ponieważ Twoje łóżko nadal nadaje się do wymiany. Wypróbuj te dwa kroki:

Jak wyczyścić zabrudzony materac w 2 krokach?

Jak czyścić zabrudzony materac przed biegunką

Krok 1. Przygotowanie

Zanim wyszorujesz kał i plamy, musisz najpierw wstępnie wyczyścić materac. Co więcej, nie zapomnij założyć gumowych rękawiczek, aby uniknąć zanieczyszczenia rąk. Wypadek może być świeży i musisz najpierw usunąć wszystkie odpady z materaca.

Gdy na łóżku nie ma już fekaliów, przykryj wszystko środkiem czyszczącym na bazie enzymów. Ten rodzaj produktu będzie jedynym skutecznym w leczeniu plam biegunkowych, ponieważ będzie rozkładał białka w odchodach. Po spryskaniu dotkniętych obszarów pozostaw materac na 5 minut.

Krok 2. Szorowanie i płukanie

Pozostawienie enzymatycznego środka czyszczącego na 5 minut spowoduje, że plamy i pozostałości kału podniosą się z materiału materaca. W tym momencie zacznij wycierać je papierowymi ręcznikami, wykonując odrobinę ruchu szorującego. Zacznij od zewnętrznej strony plamy, a następnie do środka, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się bałaganu.

Powtarzaj ten proces, aż materac powróci do pierwotnego koloru. Jeśli chodzi o zapach, zanurz gąbkę w białym occie i przetrzyj łóżko. Pozostaw ocet na kilka minut, a następnie ponownie osusz materac, aby usunąć nadmiar wilgoci.

W tym momencie możesz wysuszyć materac na powietrzu, aby zakończyć dezynfekcję i wysuszyć pozostały płyn na materiale. Jednak może również pomóc przesiać sodę oczyszczoną po powierzchni i pozostawić proszek na kilka minut. Następnie odkurz sodę oczyszczoną i powtórz proces po tej samej stronie, aby wchłonąć zapach octu przed przewietrzeniem materaca.

Jak usunąć zestaw plam z kupy?

Przypominamy, że zawsze należy sprawdzić etykietę konkretnego używanego materaca, aby znaleźć zalecane środki czyszczące. Niektóre marki mogą zabronić używania specjalnych odplamiaczy i detergentów. Ponadto zastanów się, czy nie lepiej kupić całkowicie nowy materac, zwłaszcza jeśli jest mocno zabrudzony.

W przypadku materacy z plamami z kupy nadal możesz wypróbować nasze rozwiązanie powyżej ze środkami czyszczącymi na bazie enzymów. University of Illinois Extension zaleca również stosowanie innych środków chemicznych do usuwania kału w nadających się do prania tkaninach lub tapicerce. Jednak chemikalia, takie jak amoniak i wybielacz chlorowy, na ogół nie są zalecane do stosowania w materacach.

Tkanina i tapicerka

Ponadto nigdy nie mieszaj amoniaku i wybielacza chlorowego, ponieważ opary są toksyczne. Możesz zeskrobać część kału w zmywalną tkaninę i namoczyć ją w roztworze amoniaku, mydła do naczyń i letniej wodzie na 15 minut. Następnie przetrzyj dotknięte obszary i namocz je ponownie, a następnie spłucz i umyj w enzymatycznym środku czyszczącym jako ostatni krok.

A co z plamami z kupy na tapicerce? Plamy możesz przetrzeć ściereczką nasączoną płynem do naczyń i zimną wodą. Gdy plamy znikną po osuszeniu, upuść nadtlenek wodoru na dotknięte obszary przed ponownym osuszeniem zimną wodą.

Jak pozbyć się zapachu kupy?

Spryskiwanie lub wcieranie octu na zabrudzony materac powinno pomóc w wyeliminowaniu zapachu kupy. Skuteczny jest również popularny domowy środek do dezodoryzacji materacy, jakim jest soda oczyszczona. Niektórzy właściciele domów dodają nawet kilka kropel ulubionego olejku eterycznego do sody oczyszczonej, a następnie pozostawiają ją na noc przed odkurzeniem proszku.

Środek czyszczący, którego użyjesz w procesie usuwania plam, powinien pomóc w wyeliminowaniu nieprzyjemnego zapachu. Co więcej, suszenie materaca ma kluczowe znaczenie dla jego odświeżenia, ponieważ jakakolwiek wilgoć lub wilgoć może powodować jego nieprzyjemny zapach. Ale jeśli chcesz, możesz również wyczyścić łóżko parą mydłem przyjaznym dla materaca.

Jak czyścić przemoczony materac?

Przede wszystkim zastanów się, jak przemoczone jest twoje łóżko i czy nadal można je wymienić. Możesz nie wysuszyć wewnętrznych warstw, co tylko narazi Cię na ryzyko pleśni i pleśni. Ważny jest również rodzaj cieczy, która zalała łóżko, ponieważ może uszkodzić materiał lub podrażnić nawet po wyschnięciu, na przykład w wyniku powodzi.

Ale jeśli uważasz, że nadal możesz odzyskać materac, chcesz go przetrzeć ręcznikiem, aby nasączyć cały płyn. Uważaj na prasowanie materiału, ponieważ nie chcesz, aby wilgoć się rozchodziła. Po zakończeniu możesz użyć sody oczyszczonej, aby odświeżyć łóżko i wchłonąć pozostałą wilgoć.

Możesz również użyć suszarki bez nagrzewania w rozsądnej odległości, aby dokładnie wysuszyć łóżko, w tym boki. Skoncentruj się na jednym obszarze na raz, wykonując ruchy okrężne, a następnie dokończ suszenie materaca na zewnątrz. Umieść go na listwowej powierzchni, ale nadal obróć łóżko, aby wysuszyć z obu stron.

Wniosek

Zabrudzony materac nie musi oznaczać końca Twojego ulubionego łóżka. Musisz tylko nauczyć się czyścić zabrudzoną biegunkę materaca, aby ją odzyskać. Ogólnym celem powyższego przewodnika jest wstępne nasączenie łóżka środkiem czyszczącym na bazie enzymów, a następnie wytarcie plam.