Jak wyczyścić spakowanie i zabawę w materac w 2 prostych krokach

Jeśli chcesz wiedzieć, jak wyczyścić spakowanie i zabawę w materac, uprościliśmy to w dwóch krokach! Podobnie jak łóżka, z których korzystają nasze dzieci, opakowanie i zabawa, które są bardziej podatne na zabrudzenia, powinny być regularnie czyszczone. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest zachęcanie do alergii lub chorób za pomocą brudnego plecaka i materaca do zabawy.

Musisz jednak sprawdzić szczegółowe instrukcje dotyczące swojego plecaka i materaca do zabawy. Niektóre marki mogą mieć specyfikacje, których nie powinieneś lub powinieneś robić. Niemniej jednak, oto ogólny przewodnik dotyczący konserwacji materaca pack and play.

Jak wyczyścić spakowanie i zabawę w materac w 2 prostych krokach

Jak czyścić plecak i materac do zabawy?

Krok 1. Przygotowanie

Pierwszym krokiem jest przygotowanie materaca. Można to również uznać za ogólną praktykę czyszczenia, podczas gdy krok drugi to sposób głębokiego czyszczenia materaca poprzez jego pranie. Pamiętaj, aby sprawdzić etykietę konkretnego modelu, którego używasz, aby uniknąć problemów.

Do szorowania potrzebny będzie łagodny detergent, miękka szczotka do szorowania i trochę ciepłej wody. Pamiętaj, że detergent, którego użyjesz, powinien być przyjazny dla dziecka, aby uniknąć podrażnień. Gdy masz już materiały, wyjmij materac z opakowania i graj i wyszoruj go roztworem detergentu i ciepłej wody.

Nie musisz przesycać materaca ani go moczyć, ale potem dokładnie spłucz ciepłą lub zimną wodą. Na koniec pozostaw materac do wyschnięcia i nigdy nie używaj go, nawet jeśli jest wilgotny. Ale co, jeśli materac jest bardziej brudny?

Krok 2. Pranie

Może być konieczne wypranie materaca, jeśli jest brudny i śmierdzi lub właśnie wyszedł z magazynu. Wymieszaj trochę detergentu, pieczywa, sody i octu do miski lub wanny z ciepłą wodą, w zależności od rozmiaru materaca. Gdy wszystko zostanie dobrze wymieszane, zanurz materac w wodzie i pozwól mu moczyć się przez godzinę.

Następnie dokładnie wysusz na zewnątrz, upewniając się, że obie strony są wentylowane i ogrzewane. Pamiętaj, że możesz wydłużyć czas namaczania w zależności od stanu materaca. Jednak podczas schnięcia połóż go płasko, aby nie stracił swojej struktury.

Czyszczenie punktowe

Być może nie będziesz musiał odświeżać ani moczyć plecaka i materaca, ale musisz usunąć plamy, zanim staną się trudniejsze do usunięcia. Jeśli jest nadmiar płynu, namocz go i użyj roztworu białego octu lub bezpiecznego dla dzieci detergentu i wody, aby spryskać dotknięty obszar. Po namoczeniu roztworu przez kilka minut wykonaj ruch wklepywania i powtórz, jeśli to konieczne.

Po zakończeniu dokładnie wysusz materac lub posyp powierzchnię sodą oczyszczoną, aby usunąć zapach octu, jeśli zdecydujesz się na to zamiast detergentu. Soda oczyszczona powinna również wchłonąć płyn na powierzchni, a następnie można go odkurzyć, aby zakończyć suszenie na zewnątrz. Bez względu na to, jaką technikę czyszczenia zastosujesz, przed użyciem zawsze upewnij się, że materac jest całkowicie suchy.

Jak pozbyć się pleśni z paczki i grać?

Wilgoć sprzyja rozwojowi grzybów, takich jak pleśń i pleśń. Bardzo ważne jest ich usunięcie, ponieważ zarodniki mogą powodować podrażnienia dróg oddechowych. Zrób czyszczenie na zewnątrz, aby zapobiec ich rozprzestrzenianiu się, i użyj roztworu białego octu i wody, aby zetrzeć paczkę i bawić się wzrostem.

Możesz również użyć alkoholu izopropylowego i wody, o ile producent tego nie zaleca. Chcesz powtórzyć czyszczenie, aż zniknie pleśń, a następnie spłukać dotknięte obszary. Na koniec przyciśnij czystą szmatkę do materiału, aby wchłonąć wodę i wysuszyć na słońcu, aby zapobiec ponownemu rozwojowi pleśni.

Czy bezpiecznie jest spakować materac i bawić się?

Pack and play nie są wyposażone w materac, a podkładka, której używają, może być zbyt twarda, aby zapewnić dziecku komfort. W końcu podkładka ma pręty nośne. Możesz dodać materac, o ile ma idealne wymiary, aby uniknąć szczelin, które mogą stwarzać ryzyko uduszenia.

Większość rodziców dołącza do plecaka materac i bawi się nim, ponieważ używa go dla swojego śpiącego dziecka, aby chronić się przed SIDS. Jednak zawsze używaj twardego materaca, aby podtrzymać delikatne kości dziecka. Niektóre modele pack and play mają również zalecenia dotyczące tego, jaki materac najlepiej się z nimi sprawdzi.

Co wziąć pod uwagę

Możesz przetestować twardość materaca, naciskając dłonią na powierzchnię i sprawdzić, czy po zdjęciu dłoni powróci do swojego pierwotnego kształtu. Nie chcesz również, aby materiał obrysowywał się wokół dłoni. Gdy masz już na uwadze materac, wypróbuj go z prześcieradłem, aby upewnić się, że po przykryciu nie będzie żadnych szczelin.

Chcesz również użyć zmywalnego materiału, aby w razie potrzeby utrzymać materac w czystości, ponieważ opakowanie i zabawa nieuchronnie się zabrudzą i poplamią. I wreszcie, wybierz model, który jest łatwy do noszenia, abyś mógł wygodnie podróżować z nim w razie potrzeby.

Wniosek

Wolisz mieć dziecko w paczce i bawić się niż łóżeczko? Wtedy najlepiej byłoby, gdybyś zapoznał się z tym, jak czyścić opakowanie i bawić się materacem, czy to do jego odświeżenia, odplamiania, czy głębokiego prania. Możesz używać artykułów gospodarstwa domowego, takich jak ocet i woda, ale pamiętaj, aby sprawdzić, czy detergent jest przyjazny dla dziecka, jeśli wolisz go używać.

Po zakończeniu dokładnie wysusz materac, aby uniknąć pleśni.