Jak wyciąć materac z pianki memory w 2 prostych krokach!

Możesz szybko opanować cięcie materaca piankowego z pamięcią kształtu w dwóch prostych krokach. Jeśli znasz już cięcie materacy piankowych w domu, praktyki są dość podobne. Nie masz się czym martwić, ponieważ ten artykuł nauczy Cię wskazówek i sztuczek, aby uniknąć uszkodzenia pianki zapamiętującej kształt.

Ale dlaczego miałbyś się tego uczyć? Możesz przyciąć materac piankowy z pamięcią kształtu, aby go przerobić lub zrobić nowy. Uzyskanie wymiarów, które lubisz, najlepiej jest wybrać odpowiednie łóżko do swojego pokoju.

Jak wyciąć materac z pianki memory w 2 prostych krokach!

Jak wyciąć materac piankowy z pamięcią kształtu w domu

Krok 1. Przygotowanie

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek innych czynności przed przycięciem materaca piankowego z pamięcią kształtu skontaktuj się z producentem, jeśli nie chcesz przypadkowo unieważnić gwarancji. Gdy masz sygnał, możesz przygotować ostry nóż, marker i taśmę mierniczą. Być może będziesz musiał naostrzyć nóż, aby mieć pewność, że dokładnie przetniesz piankę z pamięcią kształtu.

Dostępne są różne rozmiary materacy, a ich standardowe wymiary można wykorzystać jako przewodnik przy cięciu. Zastanów się również, gdzie użyjesz pianki z pamięcią kształtu i ile masz na nią przestrzeni na stopy i głowę. Ponadto materace piankowe z pamięcią kształtu różnią się grubością, a niektóre z nich mogą wykorzystywać w swoich warstwach inne materiały.

Niektóre rozmiary materaca to podwójne, podwójne XL, king, California king, full i queen. Musisz znać ich wymiary, aby móc dokładnie oznaczyć swoje łóżko. Zdejmij pokrywę i odrysuj kartonowy szablon zgodnie z rozmiarem, który wytniesz.

Krok 2. Cięcie

A jeśli Twój materac ma pokrowiec? Możesz go przyciąć nożyczkami do szmatki wzdłuż krótszej krawędzi łóżka. Nie musisz całkowicie przycinać pokrowca, o ile możesz wygodnie wyjąć materac.

W ten sposób możesz później ponownie użyć okładki, zmieniając jej rozmiar. Połóż nagi materac na płaskiej i stabilnej powierzchni i ustaw nóż tak, aby był równoległy do ​​wysokości łóżka. Nacisk kładzie się na nie wywieranie nacisku podczas krojenia materaca, aby uniknąć różnic w wymiarach i kształcie.

W przypadku grubszych pianek z pamięcią kształtu nóż może nie przeciąć się na wylot. Aby zapewnić schludny plasterek, najpierw wykonaj płytkie cięcie, a następnie głębsze. Niektóre materace mogą mieć również różne gęstości na warstwę, a jeśli Twój jest zbyt miękki, połóż karton z jednej strony, aby uniknąć ściskania go podczas krojenia.

Czy można ciąć materac piankowy z pamięcią kształtu?

Możesz ciąć materac z pianki z pamięcią kształtu, o ile pamiętasz o gwarancji i opiece podczas całego procesu. Co więcej, jest to świetny sposób na wykorzystanie niektórych łóżek, których już nie używasz lub których musisz zmienić w inny rozmiar lub kształt. Twoja pianka zapamiętująca kształt przyda się w innych obszarach i możesz ją dostosować do ramek.

Rodzaje gęstości pianki z pamięcią

Aby ułatwić cięcie, najlepiej zapoznać się z różnymi gęstościami pianek. Na przykład miękka pianka z pamięcią kształtu jest najlepsza jako wyściółka, podczas gdy pianka o średniej gęstości jest lepsza pod względem żywotności. Ta ostatnia jest również przydatna dla niemowląt, ponieważ nie jest tak dopasowana jak pianka z pamięcią kształtu o dużej gęstości.

Pianki pamięciowe oznaczone jako wysoka i bardzo wysoka gęstość będą miały najdłuższą żywotność spośród innych typów. Idealnie nadają się do łóżek, sof, a nawet samochodów dostawczych, ponieważ nie spłaszczają się i nie zwisają szybko. Zwróć uwagę na cechy, których można się spodziewać przy każdej gęstości pianki z pamięcią kształtu jako wskazówkę podczas przycinania materaca.

Materiały zazwyczaj mieszane z pianką zapamiętującą kształt

Powinieneś również wiedzieć, że niektóre materace piankowe z pamięcią kształtu mają inne materiały oprócz pianki z pamięcią kształtu. Mogą wpływać na cięcie i zawierają żel i włókno szklane. Ponieważ pianka z pamięcią ma tendencję do zatrzymywania ciepła, producenci dodają żel, aby utrzymać ją w chłodzie.

Z drugiej strony, niektóre materace mają włókno szklane jako środek ognioodporny. Zachowaj szczególną ostrożność z tym materiałem, szczególnie podczas cięcia. Zawsze noś rękawice i okulary ochronne, aby utrzymać zanieczyszczenia z dala.

Jakie jest najlepsze narzędzie do cięcia pianki memory?

Najlepszym narzędziem do wycinania materaca z pianki z pamięcią kształtu jest ostry nóż. Niektórzy wolą ząbkowany, ponieważ jest wygodniejszy do cięcia. Jeśli martwisz się wynikowym ząbkowaniem krawędzi, pamiętaj, że i tak zakryjesz materac.

Inne narzędzia, które mogą działać, to noże i nożyce elektryczne, o ile poradzą sobie z pianką. Ale jeśli przycinasz materac piankowy z pamięcią kształtu poziomo, gorący drut może być najwygodniejszy. Sprawdzi się również, jeśli masz na myśli konkretny kształt lub używasz pianki o dużej gęstości.

Możesz również użyć piły elektrycznej, jeśli nie masz miejsca do pracy z gorącym drutem. Postępuj zgodnie z powyższymi wskazówkami, a następnie przytnij nadmiar, jeśli to konieczne.

Wniosek

Czy musisz zmienić rozmiar swojego łóżka? Następnie musisz zrozumieć, jak prawidłowo wyciąć materac piankowy z pamięcią kształtu, aby uniknąć uszkodzenia materiału. Ważne jest również, aby wcześniej sprawdzić gwarancję swojego produktu.

Możesz podążać za standardowymi wymiarami łóżka i wyciąć kartonowy szablon do narysowania na materacu. Następnie użyj ostrego noża i pamiętaj o materiałach i gęstości pianki. O ile nie naciskasz na piankę i możesz mieć pewność, że będziesz ją porządnie przyciąć.