Jak wybrać odpowiedni materac na plecy?

Ci, którzy chcą wiedzieć, jak wybrać odpowiedni materac na plecy, mogą wziąć pod uwagę trzy czynniki. W tym artykule nauczymy Cię o wsparciu, jędrności i jak przetestować łóżko. Zalecamy również przeczytanie, który materac jest lepszy na ból pleców.

Oprócz tego, że nauczymy Cię, jak dobrać odpowiedni materac do pleców, omówimy również różne rodzaje łóżek, które będą dobre dla zdrowia Twoich pleców. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy.

Jak wybrać odpowiedni materac na plecy?

Jak wybrać odpowiedni materac na plecy, aby uniknąć bólu pleców

Dobre wsparcie

Najważniejszym powodem, dla którego materac nie pomaga w bólu pleców, jest to, że nie zapewnia on wystarczającego wsparcia. Oznacza to, że leżąc na łóżku nie udaje Ci się utrzymać neutralnego kręgosłupa. Co więcej, możesz nie znać idealnej konstrukcji materaca, która podtrzymuje twoją pozycję do spania.

Tożsamość, jeśli śpisz na plecach, boku, brzuchu lub kombinacji poniższych. Kiedy śpisz na materacu, chcesz, aby Twoje plecy były zrelaksowane, a górna i dolna część ciała były wyrównane. Różne pozycje do spania i typy ciała skorzystają z określonych rodzajów materacy, aby uzyskać idealne podparcie dla ciała.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć, jak wybrać najlepszy materac do spania. Tam poznasz konkretny rodzaj materaca dla Twojej pozycji do spania i typu ciała.

Idealna jędrność

Ogólnie rzecz biorąc, odpowiedni materac na plecy nie będzie ani zbyt miękki, ani zbyt twardy. Zamiast tego większość ludzi skorzysta na średnim materacu, ponieważ jest wystarczająco amortyzujący, aby zmniejszyć nacisk na dolną część pleców, ale nadal jest wystarczająco sztywny, aby zapobiec zatonięciu. Pamiętaj, że Twój kręgosłup nie będzie już w neutralnej pozycji, jeśli głęboko zanurzysz się w łóżku.

Poświęć trochę czasu na przeczytanie przewodnika na temat ocen materacy ILD, aby zrozumieć, co mają na myśli marki materacy, gdy określają swój produkt jako miękki, średni lub twardy. Byłoby najlepiej, gdybyś miał łóżko, które opierało się na swojej wadze, ale nie czuj się zbyt mocno, że tracisz ulgę uciskową na ciężkich częściach ciała. Jeśli nie masz pewności, jaką twardość uzyskać, najbezpieczniejszym wyborem jest średnia lub średnia twardość.

Przetestuj i wypróbuj

Odpowiedni materac na plecy dobierzesz tylko wtedy, gdy sam go przetestujesz. Może to oznaczać wypróbowanie łóżka w salonie, ale znacznie lepszym wskaźnikiem jest testowanie materaca przez dłuższy czas. Skorzystaj z próby snu oferowanej przez firmę produkującą materace, ponieważ będziesz wiedzieć, że będzie ona wspierać plecy tylko wtedy, gdy będziesz korzystać z niego przez kilka nocy.

Rozpocznij od leżenia na materacu w pozycji do spania i sprawdzenia, czy Twoje ciało, głównie plecy, jest zrelaksowane. Możesz również zwracać uwagę na ból w dolnej części pleców i inne rodzaje dyskomfortu, gdy budzisz się rano. Aby uzyskać więcej informacji, oto jak przetestować materac przed zakupem.

Jaki rodzaj materaca jest najlepszy na plecy?

Pianka pamięci

Jednym z najlepszych rodzajów materacy, które zapewniają bezbolesność pleców lub łagodzą ból pleców, jest pianka z pamięcią kształtu. Pianka z pamięcią kształtu posiada odpowiednią twardość, aby zapobiec niewspółosiowości kręgosłupa. Co więcej, formowalność pianki z pamięcią kształtu dopasowuje się do naturalnych konturów ciała, dzięki czemu obszar lędźwiowy jest stale podparty.

Lateks

Jeśli chcesz mieć właściwości pianki z pamięcią kształtu, ale wolisz naturalny materac, łóżko lateksowe będzie również najlepsze dla twoich pleców. Lateks daje się położyć na wodzie, dzięki czemu zmniejsza się nacisk, zwłaszcza na dolną część pleców. Reaguje również na każdy ruch, dzięki czemu kręgosłup pozostaje neutralny podczas zmiany pozycji przez całą noc.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o materacach lateksowych, jeśli dopiero zaczynasz korzystać z tego rodzaju materiałów.

Hybrydowy

Materac hybrydowy łączy w sobie cechy materacy piankowych i sprężynowych. Dzięki temu uzyskasz idealne wsparcie i komfort, aby złagodzić ból pleców i utrzymać ciało zrelaksowane podczas snu. Rozważ średnio twardy materac hybrydowy z piankową warstwą wierzchnią na plecy.

Jaki jest najgorszy materac na plecy?

Najgorsze łóżko, jakie można dostać, jeśli cierpisz na ból pleców, to materac sprężynowy. Na przykład łóżko ze sprężynami spiralnymi nie zapewni podparcia pleców i uniknie bólu pleców. Ale jeśli materac sprężynowy wykorzystuje zwoje kieszeniowe, a górna warstwa ma odpowiednią równowagę między amortyzacją i wsparciem, możesz również na tym skorzystać.

Jeśli znajdziesz ulgę w leczeniu chiropraktycznym, wypróbuj te materace polecane przez kręgarzy.

Czy twardy lub średni materac jest lepszy na ból pleców?

Najlepszy materac na ból pleców nie jest ani twardy, ani średni. Zamiast tego wybierz średnio twarde łóżko, aby złagodzić dyskomfort na plecach. Oto kilka wskazówek, jak odpowiednio dobrać twardość materaca.

Wniosek

I to wszystko! W tym artykule dowiedzieliśmy się, jak wybrać odpowiedni materac na plecy, korzystając z trzech czynników. Najpierw sprawdź podparcie, jędrność, a następnie wypróbuj samo łóżko, aby sprawdzić, czy utrzyma twoje plecy podparte i złagodzi nacisk. Możesz również wydedukować swoje opcje na rynku, wybierając tylko łóżka piankowe, lateksowe i hybrydowe, ponieważ są idealne dla twoich pleców.

Czy zdarza Ci się również cierpieć na fibromialgię? Rozmawialiśmy o najlepszych materacach na fibromialgię, więc zachęcamy do ich sprawdzenia.