Jak włamać się do nowej poduszki w 3 prostych krokach

Jeśli chcesz nauczyć się włamywać nową poduszkę, możesz uprościć ten proces do trzech kroków. Po przybyciu nowej poduszki konieczne jest wbicie nowej poduszki, aby w pełni wykorzystać jej formę. Pamiętaj, że poduszka musi mieć odpowiednią twardość, wysokość i puszystość, aby zapewnić optymalne podparcie i komfort.

Wszystkie poduszki zyskują na wtarciu, nawet popularna poduszka Tempurpedic. Ten artykuł powinien poprowadzić Cię we właściwym procesie, ale nadal należy położyć nacisk na sprawdzenie etykiety poduszki. Twój producent może mieć określone wymagania dotyczące rozbijania materiału poduszki.

Przewodnik krok po kroku dotyczący przerwy w nowej poduszce

Krok 1. Okładka i takie tam

Po otrzymaniu nowej poduszki, chcesz ją najpierw przygotować przed kolejnymi dwoma krokami. Oznacza to włożenie jej do poszewki na poduszkę o odpowiednim rozmiarze i dodanie do niej formy poduszki. W ten sposób poduszka jest ładna i puszysta, jednocześnie pokazując strukturę, którą chcesz osiągnąć.

Krok 2. Użyj poduszek grzewczych i koców elektrycznych

Kolejnym krokiem do włamania nowej poduszki jest założenie poduszki grzewczej na poduszkę. Poduszka powinna być ustawiona na średnią temperaturę, aby poduszka zmiękczała. Możesz pozostawić ją na 15 minut przed umieszczeniem poduszki pod kocem elektrycznym na ten sam czas.

Te dwa urządzenia pomogą zmiękczyć nową poduszkę, zwłaszcza jeśli zauważysz sztywność, ponieważ nie jest używana. Należy jednak pamiętać, że różne poduszki będą wykonane z różnych materiałów, a niektóre mogą być wrażliwe na ciepło. Możesz pominąć ten krok w zależności od zaleceń dotyczących poduszek i zamiast tego przejść od razu do kroku trzeciego.

Krok 3. Pokonaj, upadnij lub pomiń

Ostatnim krokiem, aby przygotować poduszkę do spania, jest bicie, przewracanie lub porzucanie jej. Powodem, dla którego praktyki, które możesz wykonywać, są różne materiały poduszek. Jednak prawie wszystkie rodzaje poduszek korzystają z bicia.

Oznacza to, że położysz nową poduszkę na powierzchni, a ubijesz ją czymś twardym, takim jak rączka miotły. Możesz też trochę zagnieść i uderzyć, aby osłabić nowe wypełnienie poduszki i zmiękczyć sztywną strukturę. Istnieją jednak poduszki, które wykorzystują piankę z pamięcią kształtu i bambus.

Dzięki tym poduszkom częste używanie poduszki w końcu sprawi, że poczujesz się bardziej dopasowany i bardziej miękki. Możesz także położyć kilka poduszek na zewnątrz i pozwolić słońcu włamać się za Ciebie. I wreszcie inną opcją na włamanie nowej poduszki jest przewracanie jej na małym ogniu w suszarce.

Co powinienem zrobić z nową poduszką?

Inną praktyką, którą powinieneś zrobić z nową poduszką, jest jej pranie. Pamiętaj, że ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest zaproszenie do łóżka bakterii i innych szkodliwych patogenów lub alergenów. W zależności od marki, Twoja poduszka może nadawać się do użytku bezpośrednio po wyjęciu z opakowania.

Jednak będziesz mieć spokój ducha, jeśli umyjesz go przed użyciem. Pierwszą rzeczą do sprawdzenia jest etykieta, czy można ją wyprać w pralce, czy wymaga prania ręcznego. W przypadku tych pierwszych nie chcesz przeciążać pralki, aby zapewnić dobrą cyrkulację wewnątrz.

Z drugiej strony możesz ścisnąć poduszkę w wannie z letnią wodą i delikatnym detergentem bez zbytniego obchodzenia się z nią. Dokładnie wypłucz poduszkę, a następnie ponownie sprawdź etykietę, czy możesz użyć suszarki, czy nie. Najważniejsze jest, aby po umyciu nie skończyć z wilgotną poduszką, ponieważ może to wywołać pleśń.

Jak dopasować się do nowej poduszki?

Przyzwyczajenie się do nowej poduszki może zająć pięć dni, ale może to potrwać dłużej. Przez jakiś czas możesz czuć się niezręcznie z formą i materiałem poduszki, i musisz stale jej używać, aby pomóc w jej dalszym rozbiciu. Jednak szybciej poczujesz się komfortowo z nową poduszką, jeśli sprawdzisz jej właściwości przy zakupie.

Na przykład pamiętaj, że poduszka musi wypełnić szczelinę pod szyją, aby uniknąć bólu w tym rejonie, a także zachować prosty kręgosłup podczas snu. Oznacza to sprawdzenie wzniesienia i rozmiaru poduszki, aby zapewnić dobrą pozycję do spania niezależnie od pozycji, w której śpisz. Poduszka do spania na brzuchu byłaby niższa niż poduszka na plecy, a niektórzy mogą bardziej skorzystać na zakrzywionych poduszkach.

Wniosek

Po zdobyciu poduszki istnieją praktyki, które musisz wykonać, aby uzyskać z niej jak najwięcej. Oznacza to nauczenie się włamywania nowej poduszki poprzez uderzanie, ugniatanie, dziurkowanie, a nawet umieszczanie jej w suszarce i wystawianie na działanie promieni słonecznych, w zależności od zaleceń na etykiecie dotyczących jej materiałów. Takie postępowanie zmiękczy poduszkę i dopasuje ją do głowy i szyi.

Należy jednak położyć nacisk na sprawdzenie materiałów, z których wykonana jest poduszka. Na przykład niektóre nowe poduszki mogą skorzystać z poduszek grzewczych i koców elektrycznych. Jednak niektóre wypełnienia poduszek nie powinny być narażone na działanie ciepła, a aby je wbić, należy ich często używać.