Jak używać poduszki wzmacniającej? 2 najlepsze sposoby, aby wiedzieć!

Jeśli chcesz wiedzieć, jak prawidłowo używać poduszki na poduszce, masz dwie możliwości. Ta wszechstronna poduszka cylindryczna może stać się poduszką dekoracyjną lub podtrzymującą, w zależności od użytkownika. Jak imponujące, prawda?

W porównaniu do tradycyjnej poduszki płaskiej, zagłówek ma cylindryczny kształt, dzięki czemu jest estetyczny i pomocny. Możesz go używać na łóżkach i kanapach jako poduszkę do rzucania lub jako poduszkę podtrzymującą do podnoszenia i rozładowywania napięcia. Ten artykuł może Cię zaskoczyć, jak wykorzystać tę rolkę!

Jak używać poduszki wzmacniającej? 2 najlepsze sposoby

2 najlepsze zastosowania poduszek wzmacniających

Każdy może skorzystać z poduszek wzmacniających. Poniżej znajdują się dwa najlepsze sposoby ich wykorzystania, aby jak najlepiej je wykorzystać.

Dekoracja

Ozdoba kanapy

Być może najczęstszym sposobem wykorzystania poduszki na poduszce jest ozdoba. Ze względu na swój unikalny cylindryczny kształt urozmaica typowe aranżacje kwadratowych poduszek do rzucania. Istnieje nawet wiele sposobów na udekorowanie tą poduszką, czy to w łóżku, czy na kanapie.

Układy poduszek na łóżko

Na przykład, możesz umieścić swój wałek przed standardową poduszką Euro w podwójnym łóżku. Możesz zacząć od dwułóżkowych poduszek przy wezgłowiu gigantycznego podwójnego łóżka, a następnie warstwy dwóch poduszek Euro. Wykończ wygląd zagłówkiem z przodu, a Twoje łóżko będzie wyglądało jak w hotelach.

Co powiesz na ustawienie poduszek wzmacniających w łóżkach typu king size? Masz tak dużo miejsca do zabawy i możesz używać wielu kolorów, tekstur i wzorów. Klasycznym sposobem ułożenia poduszek w tym łóżku jest rozpoczęcie od dwóch poduszek typu king-size, warstwy trzech poduszek Euro, dwóch poduszek typu king-size, a skończywszy na zagłówku pośrodku.

Wsparcie

Właściwa pozycja podczas snu

Cylindryczny kształt poduszek sprawia, że ​​są one uniwersalne w użyciu. Na przykład działają jak rolowana poduszka, którą można umieścić pod szyją, aby zapewnić prawidłowe ustawienie kręgosłupa podczas snu na plecach lub boku. Możesz nawet mieć podpórkę pod plecami, gdy siedzisz, aby mieć wyprostowaną postawę i zapobiegać bólom lędźwiowym.

Wypoczynek i pomoc dla dziecka

Inne sposoby wykorzystania poduszki do podparcia to unoszenie stóp, nóg lub ramion podczas siedzenia lub snu, aby poprawić krążenie. Jednak nie tylko Ty możesz korzystać z poduszki wzmacniającej. Mamy używają go również do prowadzenia swoich maluszków w czasie brzuszka lub młodszych dzieci, które potrzebują wsparcia i wsparcia podczas jedzenia lub karmienia.

Aktywności fizyczne

Wreszcie, użycie poduszki na poduszce rozciąga się dalej niż w przypadku czynności pasywnych. Podczas ćwiczeń lub jogi skorzystaj z podpórki, która pomoże Ci w pracy na podłodze. Może to oznaczać wspieranie Cię podczas rozciągania, podnoszenia nóg, a nawet przysiadów, szczególnie dla początkujących.

Rodzaje poduszek wzmacniających

Poduszki Bolster występują w różnych rozmiarach, dlatego warto wybrać produkt, który będzie idealny do Twojego zastosowania. Można jednak również te poduszki różnicować w zależności od materiału lub wypełnienia. Były to między innymi poliester, pianka, bawełna i mikrokulki, ale niektórzy producenci mogą stosować inne wypełnienia lub je łączyć.

Poduszki piankowe są doskonałe dla tych, którzy chcą wykorzystać poduszkę jako wsparcie. Są mocne, a także trwałe do codziennego noszenia, a mikrokulki są miękkie i nadają się do przytulania. Z drugiej strony poliester i bawełna mogą zapewnić pełny i przytulny wygląd, który jest najlepszy dla dekoracyjnych poduszek wzmacniających.

Jak prać poduszkę wzmacniającą

Pranie i czyszczenie poduszki nie różni się od innych poduszek. Oznacza to uprzednie sprawdzenie etykiety, aby poznać zalecenia producenta i uniknąć przypadkowego uszkodzenia materiału. Jeśli wykonałeś własną poszewkę na poduszkę, możesz wybrać tkaninę, która jest łatwa do prania i zdejmowania, którą można czyścić częściej niż samą poduszkę.

Można go prać ręcznie lub w pralce przy użyciu ciepłej wody i łagodnego detergentu. W przypadku pralki zawsze wybieraj delikatny cykl i w razie potrzeby używaj worka do prania. Nigdy nie używaj wybielaczy ani zmiękczaczy do tkanin, ponieważ mogą być zbyt szorstkie dla poduszki.

Na koniec wysusz poduszkę i pokrycie na powietrzu, aby zapobiec rozwojowi pleśni. W niektórych przypadkach możesz użyć suszarki bębnowej lub ustawienia niskiej temperatury, aby wysuszyć materiały. Pamiętaj, aby czyścić poduszkę co miesiąc, ale dostosuj częstotliwość do swojego użytkowania.

Wniosek

Niepowtarzalny kształt poduszek wzmacniających sprawia, że ​​są to jedne z najbardziej uniwersalnych typów. Ogólnie rzecz biorąc, nauka korzystania z poduszki na poduszce przedstawia dwa najlepsze sposoby. Na początek możesz użyć poduszki na kanapie lub łóżku jako poduszki do rzucania.

Możesz bawić się rozmiarami, kolorami i teksturami, a także aranżować swój wałek z innymi poduszkami dekoracyjnymi. Kształt tej poduszki jest również pomocny w zachęcaniu do neutralnej pozycji podczas snu poprzez wypełnienie szczeliny między ciałem a materacem. Co więcej, podpórka może unieść kończyny, aby poprawić krążenie podczas wylegiwania się.

Mówiąc o wsparciu, nawet niemowlęta mogą skorzystać na poduszce wzmacniającej. Może je wspierać podczas karmienia, jedzenia, a nawet podczas zwiedzania brzucha. I na koniec, dlaczego by nie poćwiczyć z poduszką podczas ćwiczeń jogi i ćwiczeń, aby zapewnić Ci wsparcie?