Jak używać poduszki na szyję. 3 najlepsze sposoby

Rozumiejąc swoje codzienne nawyki, możesz nauczyć się optymalnie używać poduszki na szyję. Musisz zidentyfikować kilka rodzajów poduszek na szyję, aby używać ich prawidłowo. Ogólnie rzecz biorąc, te fajne rzeczy pomagają zapobiegać bolesnym mięśniom.

Umiejętność korzystania z poduszki na szyję zapewni odpowiednią i wygodną pozycję spoczynkową. Pamiętaj, że te poduszki poprawią sen i zapobiegną dyskomfortowi tylko wtedy, gdy wiesz, jak ich prawidłowo używać. Przeprowadź badania, aby znaleźć idealne dopasowanie.

Zastosowanie do poduszki na szyję: wygodny sen i więcej

Kiedy po raz pierwszy myślimy o poduszce na szyję, od razu myślimy o niej jako o czymś, co zapewnia komfort uśmierzania bólu szyi. Ból szyi jest dość powszechny wśród wszystkich, ponieważ nie praktykujemy naturalnie zdrowych pozycji spoczynkowych. Dlatego nasz kręgosłup rzadko ustawia się w idealnej neutralnej pozycji.

W porównaniu z poduszką prostokątną, poduszki zwijane na kark zapewniają wygodę i wsparcie, nie ograniczając się do snu. Dlatego staje się wymienny z innymi poduszkami i ma ten sam ogólny wygląd, co poduszki wzmacniające i poduszki do jogi. Poniżej znajdują się zastosowania poduszki na szyję i sposób, w jaki może zapewnić najlepszy sen i nie tylko.

Wygodny sen

Poduszka na szyję uzupełnia braki tradycyjnej poduszki, którą nosimy w naszych łóżkach. Po porównaniu zauważysz, że jest znacznie mniejszy. Dlatego może celować w miejsca, które mogą być niewygodne podczas snu na plecach lub jeśli masz mniejszą posturę.

Ale oprócz podkładów na plecach, nawet osoby śpiące na boku mogą skorzystać z poduszki na kark, ponieważ może ona wspierać górną część ciała. Zapobiegnie to przewracaniu się na brzuch, ale możesz też po prostu dodać poduszkę pod szyję na wierzch poduszki, której używasz, lub pod nią, aby uzyskać dodatkowe wsparcie. Ludzie, którzy oglądają telewizję lub czytają książki w łóżku przed snem, mogą uniknąć bólu ciała dzięki temu dodatkowemu poddaszu.

Poprawa postawy

Oprócz postawy w łóżku, poduszka na szyję może również unieść inne części ciała, podobnie jak używasz poduszki ortopedycznej. Cylindryczny kształt jest korzystny nie tylko dla Twojej głowy i szyi. Możesz również unieść kolana lub inne części ciała, aby skorygować niewygodną postawę.

Jeśli wykonujesz czynności poza łóżkiem, możesz użyć poduszki na szyję, aby podeprzeć swoje części ciała. Dlatego niektórzy ludzie używają tej poduszki jako podłokietnika podczas siedzenia. A jeśli zapomniałeś podkładki do jogi, poduszka na szyję może być przydatna pod plecami, szyją lub kolanami podczas uprawiania jogi.

Podróże

Często zapominamy o naszym komforcie w podróży, myśląc, że i tak będzie to stałe stanowisko. Jednak niewielki rozmiar poduszki na szyję sprawia, że ​​jest to wygodna poduszka podróżna. Użyj go jako zagłówka lub innego amortyzowanego podparcia podczas długiej jazdy w dowolnym miejscu.

Najlepsza pozycja do spania na ból szyi

Wynalezienie poduszki na szyję okazało się przydatne, ponieważ pomaga nam uzyskać naturalny kształt naszego odcinka szyjnego kręgosłupa. Dzięki temu sen jest wygodniejszy, a także możemy złagodzić dyskomfort i ból szyi. A ze względu na swój kształt i rozmiar użyteczność poduszki na szyję nie ogranicza się do spania.

Jeśli zawsze masz problemy z bólem szyi, chcesz mieć pewność, że zawsze śpisz w idealnej pozycji. Unikaj leżenia w brzuchu, ponieważ nie utrzymuje to wyprostowanego kręgosłupa, ale zamiast tego śpij na plecach lub boku. Poniżej znajduje się więcej wskazówek, które pomogą zapobiegać lub łagodzić ból szyi, jednocześnie wspierając kręgosłup szyjny.

Prawidłowe spanie na plecach lub boku

Najlepszym rozwiązaniem dla osób śpiących na plecach jest dodanie poduszki na szyję na szyję i płaskiej na głowę. Ta kombinacja będzie wspierać twoją szyję bez niewygodnego podpierania jej. Z drugiej strony podkłady boczne muszą zastosować nieco inne podejście.

Starasz się utrzymać prosty kręgosłup, a jest to możliwe tylko wtedy, gdy masz wyprofilowaną poduszkę. Wybierz coś, co jest wyżej pod szyją w porównaniu do głowy. Ale jednocześnie twoja głowa powinna być dobrze podparta, aby nie opadła i nie zrujnowała postawy.

Wskazówki dotyczące łagodzenia bólu szyi

Jeśli poduszka na szyję i właściwa pozycja do spania nadal nie rozwiążą bólu szyi, rozważ sprawdzenie swoich nawyków. Chcesz mieć neutralną postawę kręgosłupa podczas stania i siedzenia i zawsze przeznaczaj czas w ciągu dnia na rozciągnięcie szyi. Chcesz również uniknąć noszenia ciężkich ciężarów na ramionach, aby zapobiec nadwyrężaniu szyi.

Wniosek

Ból szyi nie musi być nową normą, zwłaszcza jeśli można go łatwo rozwiązać podczas snu. Możesz nauczyć się używać poduszki na szyję jako podparcia podczas snu na plecach lub boku i oszczędzić sobie dyskomfortu z różnych obszarów ciała. Co więcej, możesz użyć tej małej i cylindrycznej poduszki, aby poprawić swoją postawę w łóżku, siedząc, ćwicząc jogę lub w podróży.

Nigdy nie zapominaj o znaczeniu postawy, nawet w sytuacjach neutralnych. Pamiętaj, że te pozornie małe nawyki w końcu przyczynią się do bólu i dyskomfortu na dłuższą metę. Posiadanie dodatkowego wsparcia w celu uniesienia określonych części ciała może utrzymać idealną postawę.