Jak używać poduszki klinowej podczas ciąży? 7 łatwych sposobów!

Jak używać poduszki klinowej podczas ciąży? Istnieje wiele sposobów na wykorzystanie tego rodzaju poduszki w ciąży.

Możesz umieścić go pod brzuchem, pod głową lub za plecami.

Jak używać poduszki klinowej podczas ciąży? 7 łatwych sposobów!

Sen ma kluczowe znaczenie dla utrzymania zdrowego umysłu i ciała oraz odpowiedniej diety i ćwiczeń.

Dotyczy to również, zwłaszcza gdy jesteś w ciąży.

Kiedy jesteś w ciąży, należy unikać stresu i zmęczenia, a odpoczynek jest najlepszym rozwiązaniem.

Są różne rodzaje aktywności, przy których organizm może odpocząć, można też korzystać z wielu narzędzi.

Znalezienie odpowiedniej pozycji do relaksu w ciąży może być trudne, zwłaszcza gdy zagłębiasz się w okres ciąży.

Siedzenie lub leżenie może być wyzwaniem, ponieważ możesz nie przyjąć odpowiedniej pozycji. Na szczęście możesz przezwyciężyć dyskomfort poprzez odpowiednie ułożenie ciała.

Ale odpoczynek z poduszką jest najłatwiejszy do zrobienia. Będziesz potrzebować tylko jednej lub dwóch poduszek, aby zapewnić Tobie i Twojemu dziecku wygodę.

Istnieją różne rodzaje poduszek, ale czy kiedykolwiek próbowałeś używać poduszki klinowej?

Co to są poduszki klinowe?

Poduszki klinowe to rodzaj poduszki, która jest trójkątna. Kiedy śpisz, może podnieść górną połowę ciała. Ułatwienie snu to główna koncepcja tej poduszki.

Ponieważ poduszki klinowe są przeznaczone do dobrego wypoczynku, mogą również oferować wiele korzyści. Nie tylko dla kobiet w ciąży, ale także w każdym wieku.

Poduszki klinowe są dostępne w różnych rozmiarach, dlatego najlepiej wybrać taką, która Ci się spodoba. Ten rodzaj poduszki jest dostępny w sklepach w Twojej okolicy, a nawet w Internecie.

Użycie poduszki klinowej

Jak więc używać poduszki klinowej podczas ciąży? Oto kilka sposobów, aby dać ci wyobrażenie o tym, jak będziesz z nich korzystać.

#1. Pod brzuchem

Używanie poduszki klinowej pod brzuchem może zmniejszyć napięcie odczuwane w brzuchu. Ta pozycja może trzymać twój brzuch, tak jak wtedy, gdy stoisz.

Aby to zrobić, połóż się przy sobie z poduszką klinową podpierającą brzuch. Umieść poduszkę pod brzuchem spiczastą stroną do środka i szerszą stroną na zewnątrz.

Ta pozycja jest najlepsza, gdy jesteś przyzwyczajony do spania, obracając się na bok. Pomoże to zmniejszyć ciężar odczuwany na brzuchu, gdy leżysz na boku.

#2. Pod twoją głową

Umieszczenie poduszki klinowej pod głową może zmniejszyć napięcie odczuwane przez szyję. Może to zmniejszyć refluks kwasu i zgagę.

Aby to zrobić, musisz położyć się z brzuszkiem do góry i umieścić poduszkę z klinem pod głową – spiczastą stroną do środka i szerszą stroną na zewnątrz.

Ta pozycja jest idealna do użycia, gdy zawsze czujesz, że może pojawić się kwas. Lub jeśli prawdopodobnie jesteś kwaśny i masz tendencję do zmniejszania zgagi podczas snu.

#3. Za plecami

Umieszczając poduszkę na plecach, możesz położyć się lub usiąść. Możesz także leżeć na boku, leżąc na nim.

Używając poduszki na plecach, połóż się na niej. Będzie czuć się komfortowo ze względu na kąt, jaki daje poduszka.

Umieszczenie poduszki na plecach podczas siedzenia powoduje, że szeroka część jest skierowana w dół, a spiczasta strona do góry.

Daje to poczucie wsparcia dla pleców podczas siedzenia.

Kiedy używałem tej poduszki siedząc, mogłem się o nią oprzeć lub spać na bokach.

Czułem, że ta pozycja pomogła mi również rozciągnąć dolną część pleców, czując ból z powodu ciężaru brzucha.

Leżenie z tym na plecach zapewni dobre podparcie kręgosłupa. Poczujesz mniejsze zmęczenie i pomożesz wyprostować plecy.

#4. Między twoimi udami

Zwłaszcza gdy jesteś w ciąży, dobry sen może być niemożliwy. Nie możesz rzucać i skręcać tak jak wcześniej.

Miałam problemy ze snem, głównie w trzecim trymestrze, bo lubiłam spać na brzuchu, ale nie mogę, kiedy byłam w ciąży.

Próbowałem wielu rzeczy, takich jak układanie poduszek na plecach lub między udami. Wszystkie działały dobrze, ale poczułam się lepiej, gdy odkryłam poduszki klinowe.

Umieściłam poduszki klinowe między udami, żeby podczas snu ściskać brzuch. Ta metoda pomogła odpocząć lepiej niż zwykłe poduszki.

Inne korzyści

Poduszki klinowe dają wiele korzyści naszemu ciału. Nie tylko w czasie ciąży, ale także pomaga w wielu problemach ze snem i innymi problemami zdrowotnymi.

#5. Refluks kwaśny

Ten rodzaj poduszki może pomóc w odprowadzeniu kwasu z żołądka niż pozostawanie w gardle przez grawitację; dzieje się tak, gdy śpisz na pochylonej poduszce pod kątem.

#6. Ból szyi i pleców

Aby utrzymać plecy w dobrej kondycji, do tego typu zadań nadaje się poduszka klinowa. Upewnij się, że dolny koniec znajduje się z tyłu podczas leżenia.

Ta pozycja jest najlepsza do utrzymywania kręgosłupa w linii prostej. Jest to również dobre dla złagodzenia bólu szyi i pleców.

#7. Jaskra

Jaskra to choroba oczu. Nerwy wzrokowe mogą być uszkodzone, co może prowadzić do ślepoty.

Zazwyczaj powoduje to napięcie w twoich oczach. Kiedy na nim śpisz, użycie poduszki klinowej pomoże zmniejszyć stres.

Jak wybrać jeden?

Wybierając poduszkę koturn, która Cię zadowoli, musisz wziąć pod uwagę dwie rzeczy: rozmiar i materiał, z którego wykonana jest poduszka.

Rozmiar

Przydałoby się, gdybyś zastanowiła się, jakiego kąta potrzebujesz, ponieważ poduszka Wedge ma różne rozmiary i różne wysokości przy wyborze rozmiaru.

Materiał

Producenci określają materiały jako wypełnienia wewnątrz. Producenci mogą produkować wypełnienia z włókna, pianki lub ich mieszanki.

Inną doskonałą opcją jest pianka lateksowa; upewnij się, że nie jesteś uczulony na lateks.

Wniosek

Ponieważ odpoczynek jest niezbędny dla kobiet w ciąży, znalezienie sposobów na odpoczynek to jedno wyzwanie, a my zapewniliśmy Ci sposób na relaks. Spanie na poduszce sprawia, że ​​odpoczynek jest dziecinnie prosty.

Jeśli szukałeś poduszki, która mogłaby pomóc Ci w zasypianiu, polecam użycie poduszki klinowej, aby zapewnić wymienione powyżej korzyści.

Ale w zależności od kształtu i rozmiaru twojego ciała, ta poduszka może nie działać tak dobrze, jak u wszystkich.

Pamiętaj, aby najpierw sprawdzić rozmiar, którego będziesz potrzebować, ponieważ będzie to określać komfort, jaki może zapewnić.

Wiedząc, jak używać poduszki klinowej podczas ciąży, mamy nadzieję, że zmniejszyliśmy Twoją pracę.