Jak utrzymać poduszkę zimną? 4 najlepsze sposoby!

Jeśli chcesz wiedzieć, jak utrzymać zimną poduszkę, możesz wypróbować cztery techniki. Upały czasami psują dobry sen, więc użycie chłodnej poduszki jest niezbędne. Jednak nie zawsze jest łatwo utrzymać zimne poduszki.

Możesz użyć produktów takich jak Chillow Pillow, aby utrzymać wygodną, ​​chłodną poduszkę. Co więcej, musisz również znać idealne materiały i zmaksymalizować wyposażenie swojego pokoju, aby zapewnić optymalny chłód w nocy. Dowiedz się więcej o tych sztuczkach tutaj!

Jak utrzymać poduszkę zimną? 4 najlepsze sposoby!

Jak utrzymać poduszkę zimną

Używaj fajnych materiałów

Bardzo ważne jest, aby wybrać poduszkę z materiałów, które nie pochłaniają ciepła, ale zamiast tego odciągają je od ciała. Pamiętaj, że podczas snu jesteśmy bardziej wrażliwi na zmiany temperatury, a nawet poduszka, której używamy, może nas obudzić, jeśli jest gorąco. Najwygodniejszym materiałem do sprawdzenia, czy Twoja poduszka będzie chłodna, jest jej pokrowiec.

Wszyscy wiemy, że poduszki z pianki z pamięcią kształtu zatrzymują ciepło, a producenci rozwiązują tę wadę za pomocą poszewek na poduszki z dobrym przepływem powietrza, takich jak bawełna. Niektóre materiały będą nawet odprowadzać ciepło z ciała lub odprowadzać wilgoć, zapewniając optymalny komfort. Ale oprócz samej poszewki wypełnienie poduszki może również wpływać na to, jak Twoja poduszka pozostaje chłodna przez całą noc.

Zamiast używać solidnego bloku pianki z pamięcią kształtu, wybierz rozdrobnioną piankę z pamięcią kształtu, aby zapewnić lepszy przepływ powietrza wewnątrz. Nadzienia takie jak kasza gryczana i puch są również znane z tego, że są fajne. Jeśli te opcje nadal nie są dla Ciebie kompatybilne, spróbuj dodać kulki żelowe do poduszki, aby zaabsorbować ciepło.

Dodaj pakiety chłodzące

Kolejnym dodatkiem, który możesz mieć ze swoją poduszką, jest okład chłodzący. W zależności od producenta może również używać żelu, aby utrzymać powierzchnię poduszki w chłodzie. Niektóre wymagają wcześniejszego zamrożenia na całą noc.

Mgła

Jeśli nie chcesz kupować innych materiałów, szybkim sposobem na utrzymanie zimnej poduszki jest użycie mgiełki. Efekt może trwać tylko do wyschnięcia powierzchni, ale szybki spray na poduszkę przyniesie natychmiastową ulgę w upale. Możesz również rozważyć dodanie nawilżacza, aby powietrze było wilgotne.

Utrzymuj pokój w chłodzie

Innym sposobem na utrzymanie zimnej poduszki jest utrzymanie temperatury pokojowej. Utrzymanie temperatury jest podejściem pośrednim w porównaniu do poprzednich metod. Pomysł polega na tym, że pomagasz poduszce dłużej się nagrzewać lub eliminować ciepło, które może wchłonąć. Na początek możesz włączyć wentylator w swoim pokoju, aby zapewnić cyrkulację powietrza.

Obracanie wentylatora powinno również pomóc poduszce w odprowadzaniu ciepła na zewnątrz i zapobieganiu jego zatrzymywaniu. Jeśli nadal jest Ci gorąco, spróbuj umieścić kostki lodu przed wentylatorem. A w miesiącach letnich, dlaczego nie pozwolić sobie na korzystanie z klimatyzatora?

Jak utrzymać komfortową temperaturę podczas snu

Jaka jest najlepsza temperatura do spania?

Oprócz utrzymywania zimnej poduszki, chcesz utrzymać temperaturę w pomieszczeniu między 60 a 67 stopni Fahrenheita, aby zapewnić dobry sen. Zakres będzie różny dla każdej osoby, ale chcesz monitorować temperaturę w pomieszczeniu, a nie tylko używać chłodnej poduszki. Możesz ustawić termostat, aby skutecznie sprawdzać temperaturę.

Dlaczego robi się Ci gorąco w nocy?

Jest wiele powodów, dla których czujesz się gorąco podczas snu. Mogą wahać się od metabolizmu lub jeśli zdarzy ci się być chory. Ale przez większość czasu twój pokój wpływa na temperaturę twojego ciała.

Pamiętaj, że posiadanie gorącego pokoju nie ogranicza się do lata. Zawsze możesz doświadczyć niekomfortowego otoczenia, niezależnie od względnej temperatury na zewnątrz. Dlatego musisz wiedzieć, co dodać i dostosować do pokoju.

Jak utrzymać najlepszą temperaturę do spania

Wiemy już, jakie inwestycje można dołożyć do pomieszczenia, aby odciążyć ciepło. Obejmują termostat, nawilżacz, wentylator, a nawet klimatyzator, jeśli mieszkasz w szczególnie gorącym miejscu. Urządzenia te powinny utrzymywać w pokoju najlepszą temperaturę do spania, ale niektóre akcesoria mogą dodatkowo zachęcać do głębokiego snu.

Jeśli chodzi o sam pokój, chcesz mieć pewność, że światło słoneczne nie wpadnie szybko. Korzystanie z zasłon zaciemniających powinno pomóc w utrzymaniu chłodu w pomieszczeniu, zwłaszcza latem. Dodatkowo poduszki nie są jedynymi, które mają wpływ na temperaturę snu.

Użyj chłodnego materaca, który nie zatrzyma ciepła ciała. Jak wspomniano wcześniej, pianka z pamięcią kształtu ma tendencję do zatrzymywania ciepła, więc chcesz spać na pokrowcu, który będzie oddychał. Możesz wybrać bawełniane prześcieradła pasujące do bawełnianych poszewek na poduszki.

Praktyki zachowania chłodu podczas snu

Przed snem pamiętaj, aby unikać aktywności fizycznej, aby zapobiec podwyższeniu temperatury ciała. Zamiast tego obniż go, biorąc kąpiel również dla relaksu. Następnie załóż coś lekkiego, jak jedwab lub bawełna, aby nie było Ci gorąco przez całą noc.

Wniosek

Chłodna poduszka oznacza różnicę między spokojnym snem a przebudzeniem się w złym humorze. Możesz nauczyć się, jak utrzymać poduszkę w niskiej temperaturze, bezpośrednio kontrolując poduszkę lub otoczenie. Oznacza to stosowanie oddychających materiałów na poduszki lub utrzymywanie temperatury w pomieszczeniu.

Na poduszkę możesz użyć pokrowca lub wypełnienia, które zapewni dobry przepływ powietrza. Możesz nawet dodać podkładki żelowe lub kulki żelowe, aby zminimalizować zatrzymywanie ciepła. Jednak użycie wentylatora lub klimatyzatora w pokoju spowoduje odprowadzenie ciepła z poduszki.