Jak utrzymać poduszkę w chłodzie w nocy. 5 najlepszych sposobów

Jest pięć najlepszych sposobów, jak utrzymać poduszkę w chłodzie w nocy. Wszyscy wiemy, jak trudno jest poczuć się komfortowo w nocy, gdy nasza poduszka jest gorąca, dlatego produkty takie jak Chillow Pillow odniosły sukces. Jednak ten artykuł nauczy Cię kilku sztuczek, które powstrzymają Cię przed rzucaniem się i obracaniem w łóżku, aby poczuć się komfortowo.

Nie wystarczy, że nasza poduszka jest miękka, czysta i wyprofilowana. Wiele badań dowiodło, że optymalne środowisko do spania powinno być chłodne. Co więcej, ci, którzy doświadczają uderzeń gorąca i nocnych potów, mogą znaleźć ulgę w spaniu w chłodnych poduszkach.

5 prostych wskazówek, jak utrzymać poduszkę w chłodzie w nocy

Wskazówka nr 1. Odwróć poduszkę

Innym powszechnym nawykiem wśród nas podczas snu jest znajdowanie chłodnej strony poduszki oprócz rzucania i obracania. Odwrócenie naszej poduszki jest przydatne do znalezienia chłodnego miejsca, ponieważ jest to strona wolna od potu. Pamiętaj, że nadal pocimy się we śnie, więc możesz po prostu kilkakrotnie odwrócić poduszkę w nocy, aby uzyskać chłód.

Wskazówka nr 2. Używaj oddychających poszewek i poduszek

Podczas gdy odwracanie poduszki na chłodną stronę zapewnia szybką ulgę, ciągła potrzeba robienia tego może w konsekwencji nie zasnąć w nocy. Zamiast pomagać Ci czuć się komfortowo, potrzeba odwrócenia się na stronę poduszki, która nie powoduje potu, pozbawi Cię spójnej rutyny snu.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby użycie oddychających poszewek i poduszek, ponieważ nie nagrzewają się one tak szybko, jak tradycyjne poszewki i poduszki. Znanym przykładem produktów oddychających są poduszki bambusowe. Używają tkaniny bambusowej jako pokrycia i włókna bambusowego jako wypełnienia, aby zapobiec wchłanianiu ciepła, a jednocześnie pozostają chłodne i oddychające w nocy.

Wskazówka nr 3. Użyj okładów chłodzących

Jak wspomniano wcześniej, produkty takie jak Chillow Pillow zyskały wsparcie użytkowników, ponieważ są skutecznym rozwiązaniem zapewniającym naszym poduszkom chłód w nocy. Cooling packi to produkty wielokrotnego użytku, które możesz umieścić w pobliżu głowy. Niektóre są na bazie wody, żelu, a marki takie jak Chillow Pillow nie wymagają nawet chłodzenia, aby zapewnić efekt chłodzenia.

Możesz umieścić wkłady chłodzące bezpośrednio pod głową lub pod poduszką, aby uzyskać maksymalną wydajność. Możesz nawet znaleźć poduszki z wbudowanym żelem, które pochłaniają ciepło i zapewniają wygodę przez całą noc. Jednak niektóre poduszki naprawdę mają pozostać chłodne bez potrzeby stosowania paczek żelowych.

Wskazówka nr 4. Fajne poduszki

Czwartą wskazówką, jak utrzymać poduszkę w chłodzie w nocy, jest używanie samej chłodnej poduszki. Już wcześniej przeczytałeś zalety korzystania z materiałów, takich jak bambusowe wypełnienia i pokrowce, aby mieć oddychającą poduszkę, która nie zatrzymuje tak szybko ciepła. Jednak producenci stają się jeszcze bardziej innowacyjni, ponieważ stworzyli fajne poduszki, które aktywnie chłodzą.

Te produkty wykorzystują technologię do wykrywania dyskomfortu i uwalniania powietrza, aby zapewnić Ci chłód i wygodę. To jak mieć poduszkę, która wyczuwa, kiedy jest Ci gorąco, i chłodzi za Ciebie. Ponieważ technologia wciąż ewoluuje, nie jest zaskakujące, że utrzymywanie poduszek w chłodzie umożliwi późniejsze wynalezienie większej liczby produktów.

Wskazówka nr 5. Chłodzenie hacki

Wreszcie, możesz utrzymać poduszkę w chłodzie, stosując hacki, które nie mają na nią bezpośredniego wpływu. Oznacza to proste praktyki, takie jak zraszanie się zimną wodą lub dodanie nawilżacza, wentylatora lub klimatyzatora w pomieszczeniu. Te hacki nie są tajemnicą dla tych, którzy chcą zachować spokój.

Ale chodzi o to, by regulować temperaturę naszego ciała; dzięki temu nie pocimy się obficie ani nie podgrzewamy poduszki. Możesz lepiej spać, jeśli powietrze ma trochę wilgoci, a w pomieszczeniu jest krążące powietrze, które nas ochłodzi. Ale jeśli chcesz prostszego podejścia, możesz wcześniej zamrozić poszewkę na poduszkę.

Wskazówki, jak zachować chłód w nocy

Jak wspomniano wcześniej, utrzymywanie chłodu również pośrednio zapewni chłód poduszce. Jednak chcesz zachować komfort podczas upałów, wykonując kilka prostych praktyk. Na przykład, zawsze dobrze się nawadniaj, aby uwolnić się od upału.

Możesz również spać dłużej, ograniczając popołudniowe drzemki na krótki czas, aby utrzymać stały harmonogram snu każdego dnia. W ten sposób jest mniej prawdopodobne, że obudzisz się w przypadkowych porach w nocy. Co więcej, nie zapomnij wziąć prysznica przed snem i założyć luźne ubranie do snu, aby skóra również oddychała.

Materiały takie jak bawełna powinny być wygodne, ponieważ mogą pochłaniać pot i regulować temperaturę ciała. A jeśli to konieczne, przyłóż mgiełkę do łóżka, aby od czasu do czasu spryskać się wodą w nocy i utrzymać wilgotną powierzchnię skóry.

Wniosek

Nie wystarczy mieć miękką i ergonomiczną poduszkę, by dobrze się wyspać. Chcesz również dowiedzieć się, jak chłodzić poduszkę w nocy, wybierając jedną z pięciu technik zapewniających optymalny komfort i zdrowie. Może to oznaczać znalezienie strony wolnej od potu, użycie oddychających materiałów, okładów chłodzących, fajnych poduszek lub pośrednich technik chłodzenia w celu regulacji temperatury ciała.

Pamiętaj, że spanie będzie efektywne tylko wtedy, gdy przez cały czas będziemy czuć się komfortowo i osiągniemy zalecane godziny. Oznacza to, że ważne jest również, aby nasze poduszki i ja były chłodne, aby uniknąć nieprzerwanego snu. Co więcej, jeśli doświadczasz takich warunków jak nocne poty, musisz mieć chłodne otoczenie, aby złagodzić dyskomfort.