Jak utrzymać ciepło na materacu powietrznym. 5 najlepszych sposobów

Jeśli chcesz wiedzieć, jak utrzymać ciepło na dmuchanym materacu, mamy pięć technik, które możesz wypróbować. Możesz nawet zrobić je wszystkie, jeśli noc jest wyjątkowo chłodna! A co najważniejsze, są bezpieczne w łóżku powietrznym, więc nie musisz się martwić o rozdarcia ani dziury.

Ci, którzy są na kempingu i przynieśli dmuchany materac w rozmiarze queen, aby się dzielić, mogą również rozważyć te techniki, aby uczynić noc bardziej komfortową. Dowiesz się nawet, dlaczego materace dmuchane są zimne do spania. Bez zbędnych ceregieli, oto wszystkie cenne wskazówki, jak utrzymać ciepło na dmuchanym materacu!

Jak utrzymać ciepło na materacu powietrznym. 5 najlepszych sposobów

Jak bezpiecznie i skutecznie ogrzać się na materacu powietrznym

Podgrzej łóżko

Pierwszym sposobem na utrzymanie ciepła na dmuchanym materacu jest ogrzanie samego materaca. Ale zanim uniesiesz brwi i zapytasz, czy jest to bezpieczne bez uszkadzania materiału materacy powietrznych, ta pierwsza sztuczka jest całkowicie przyjazna materacowi. Nie narażasz go na ostre upały, ale jedziesz delikatną trasą.

Napełnij bidon gorącą wodą i umieść go między prześcieradłami a materacem na około 15 minut przed snem. Termofor powinien rozgrzać materac bez potencjalnego jego uszkodzenia. Pamiętaj, że nie musisz używać wrzącej wody, ponieważ może być niebezpieczna w obsłudze.

Noś ciepłą odzież

Teraz, gdy delikatnie podgrzałeś łóżko, kolejną rzeczą, którą możesz zrobić, aby nie czuć zimna, jest ubieranie się warstwami. Jest to bardziej oczywista praktyka, zwłaszcza jeśli klimat jest mroźny, ale czasami sposób ubierania się wystarcza, aby utrzymać ciepło na dmuchanym materacu. Dodatkowa warstwa odzieży będzie również służyć jako bariera między łóżkiem, aby skuteczniej utrzymywać ciepło ciała.

Dodaj nakładkę na materac

A co, jeśli wykonanie dwóch początkowych technik nadal sprawi, że poczujesz się chłodny? Następną rzeczą, którą możesz zrobić, aby poprawić jakość snu i utrzymać ciepło na materacu dmuchanym, jest dodanie na nim nakładki na materac. W szczególności najlepszym materiałem, jakiego możesz użyć, jest nakładka na materac z pianki z pamięcią kształtu.

Pamiętaj, że sama pianka z pamięcią kształtu jest ciepła, więc większość ludzi wybiera produkty z żelem, aby spać na nich chłodniej. Jednak ta właśnie cecha pianki z pamięcią kształtu jest tym, co możesz wykorzystać na swoją korzyść w mroźną noc. Na rynku dostępnych jest również wiele rodzajów nakładek, więc możesz wybrać, co poprawi ogólny wygląd Twojego łóżka.

Warstwa ze śpiworem

Oprócz nakładki na materac możesz zamiast tego umieścić śpiwór nad lub pod dmuchanym materacem. Materiał i grubość śpiwora powinny regulować temperaturę na materacu dmuchanym, jeśli jest on na górze. Z drugiej strony umieszczenie go pod materacem powietrznym będzie stanowić barierę dla zimnej powierzchni.

Użyj koca

Ostatnim sposobem na utrzymanie ciepła na dmuchanym materacu jest użycie koca do przykrycia dmuchanego materaca oprócz prześcieradła. Zacznij od koca, a następnie przykryj go prześcieradłem, aby utrzymać go na miejscu przez całą noc. Ten dodatkowy materiał pokrywający winylową lub plastikową powierzchnię materaca powietrznego powinien zapewnić więcej ciepła i poprawić regulację temperatury.

Czy materace dmuchane są zimne do spania?

Materace dmuchane są zimne do spania, zwłaszcza gdy kładzie się je bezpośrednio na ziemi. Jeśli jest zimno, możesz się spodziewać, że Twój materac będzie tracił ciepło przez podłogę. Zimne będzie również powietrze wewnątrz materaca, dzięki czemu użytkownik będzie czuł się zimniej korzystając z niego.

Co więcej, materace dmuchane są cieńsze niż inne materace, a materiał, z którego korzystają, taki jak plastik lub winyl, nie wystarczy, aby zablokować zimne powietrze wewnątrz. W wyniku kontaktu z zimnym powietrzem tracisz ciepło, dlatego materace dmuchane są zimne do spania. Im zimniejsza temperatura na zewnątrz, tym zimniejsze będzie powietrze uwięzione w materacu.

Dlaczego śpię na materacu dmuchanym tak zimno?

Śpiąc na dmuchanym materacu, czujesz zimno, ponieważ, jak wspomniano wcześniej, materiał nie jest wystarczająco gruby, aby utrzymać ciepło Twojego ciała przed zimnym powietrzem uwięzionym w łóżku. Jeśli nie zaizolujesz swojego dmuchanego materaca, poczujesz chłód, ponieważ stanie się tak zimno, jak temperatura na zewnątrz. Dlatego najlepiej jest zastosować się do pięciu wskazówek omówionych wcześniej i trzymać materac z dala od podłogi, zwłaszcza w zimnych miesiącach.

Czy możesz położyć podgrzewany koc na materac dmuchany?

Możesz użyć podgrzewanego koca na dmuchanym materacu, jeśli wymaga tego sytuacja. Ale ze względów bezpieczeństwa większość ludzi radziłaby to robić tylko wtedy, gdy masz nakładkę na materac, która może bezpośrednio odizolować podgrzewany koc od materaca. Co więcej, zawsze czytaj instrukcję obsługi materaca, jeśli producent ma wskazówki dotyczące używania podgrzewanych koców.

Wniosek

Materace dmuchane mają słabą izolację, przez co zimne noce mogą być wyjątkowo chłodne. Jak utrzymać ciepło na dmuchanym materacu? Możesz zacząć od rzeczy oczywistych, takich jak ubieranie się warstwami i przykrywanie łóżka kocem.

Można jednak również użyć nakładki na materac, śpiwora, a nawet ogrzać sam materac termoforem. Techniki te powinny być bezpieczne, ale skuteczne, ale zawsze czytaj instrukcję obsługi materaca.