Jak uszyć zamek błyskawiczny w poduszce w 4 prostych krokach

Wiedza o tym, jak uszyć zamek błyskawiczny w poduszce, wymaga tylko czterech kroków. Jest to przydatna umiejętność, ponieważ posiadanie poduszki zapinanej na zamek pozwala dopasować wypełnienie lub wymienić poszewkę na poduszkę. Będziesz mieć więcej możliwości personalizacji swojej poduszki i będziesz mógł z niej korzystać dłużej.

Nie daj się zastraszyć podczas samodzielnego szycia zamka błyskawicznego, ponieważ jest to stosunkowo proste. Co więcej, jest to bezpieczniejszy sposób na zamknięcie poduszki niż pozostawienie jej otwartej lub użycie innych stylów zamykania. Dzięki tak prostej technice poprawisz jakość swojej poduszki.

Jak uszyć zamek błyskawiczny w poduszce w 4 prostych krokach

Jak uszyć zamek błyskawiczny na poduszce?

Krok 1. Przygotowanie

Ponieważ istnieją różne rodzaje poduszek, chcesz zaplanować, gdzie chcesz umieścić zamek błyskawiczny. Chcesz, aby zamek błyskawiczny nie wpływał na ogólny wygląd poduszki i nie powinien znajdować się w pozycji, która byłaby uciążliwa podczas używania poduszki. Najlepszym miejscem na zamek błyskawiczny jest dolny lub górny szew.

Po sprawdzeniu, gdzie umieścić zamek błyskawiczny, musisz uzyskać zamek tak długi, jak szew. Następnie możesz oznaczyć i wyciąć dwa wybrane kawałki materiału. Powinny to być wymiary szwów poziomych i pionowych, ale dodaj cal do każdego z nich.

Gdy masz już dwa kawałki materiału, przypnij je do siebie prawymi stronami i umieść zamek błyskawiczny na górze. Użyj pionowej szpilki, aby zaznaczyć wnętrze obu krawędzi i szyj, mając na uwadze pół cala naddatku szwu. Zacznij od początku szwu do pierwszej szpilki, a następnie przeszyj do następnej na przemian ze standardową długością ściegu i ściegiem wstecznym.

Krok 2. Wszycie zamka błyskawicznego

Drugim krokiem jest otwarcie zakończonego szwu i umieszczenie w nim zamka prawą stroną do dołu. Przydatną wskazówką jest wszycie końców zamków za pomocą zwykłej stopki. Możesz wziąć poduszkę i zwinąć jej brzegi.

Zszyj jedną stronę, aż zbliżysz się do suwaka zamka, a następnie zszyj wstecznie na początku. Podnieś stopkę dociskową i otwórz zamek za stopką przed ponownym opuszczeniem stopki. Szyj aż dojdziesz do linii, którą wykonałeś na końcu zamka przed stebnowaniem i zamknięciem zamka.

Szyj drugą stronę, aż nie będziesz mógł sięgnąć poza suwak zamka i ścieg wsteczny przed wyjęciem materiału z maszyny do szycia.

Krok 3. Wykończenie

Następnie chcesz zebrać szew między dwoma pionowymi rzędami na obu końcach zamka. W tym momencie możesz sprawdzić, czy zamek porusza się płynnie. Otwórz go przed zakończeniem zamka z stebnowaniem, aby zapewnić bezpieczeństwo zamka w czasie.

Krok 4. Szycie pokrowca

Ostatnim krokiem jest rozpięcie zamka do połowy, a następnie obszycie brzegów pokrowca z półcalowym naddatkiem. Powinieneś być gotowy do odwrócenia wkładki na prawą stronę i wypchania jej. W przeciwnym razie możesz pominąć ten krok, jeśli używasz istniejącej poduszki.

Inne sposoby zamykania poduszki

Oprócz zastosowania zamka błyskawicznego możesz również rozważyć inne projekty i techniki zamykania poduszki. Możesz zastosować te zamknięcia na samej poduszce lub poszewce na poduszkę, ale niektórzy używają osobnego ochraniacza na poduszkę.

Ściegi

Być może najprostszym sposobem wykończenia poduszki jest zszycie otworu. Po zakończeniu nadziewania można ręcznie zszyć niedokończony szew, aby całkowicie zabezpieczyć poduszkę. Ściegi również stworzą bardziej jednolity wygląd poduszki, ale później nie można usunąć zawartości.

Koperta

Z czasem może być konieczna wymiana wypełnienia poduszki lub samej poduszki. Możesz dodać zapięcie kopertowe na wyściółce lub poszewce na poduszkę, zamiast całkowicie zszywać wszystkie boki. Zapięcie na kopertę wykorzystuje klapkę i możesz dodać guziki, aby utrzymać poduszkę zamkniętą.

Kieszeń

Nieco podobną techniką z zamknięć kopertowych jest użycie kieszeni. Jednak zamknięcie w stylu kieszeni wykorzystuje zachodzące na siebie klapki z tyłu poduszki. Te kawałki materiału zapobiegną odsłonięciu wnętrza.

Dlaczego zamknięcie poduszek ma znaczenie

Szybka odpowiedź na pytanie, dlaczego nie możesz przeoczyć zapięcia poduszki, to dbanie o czystość poduszek. Utrzymywanie naszych poduszek w czystości nie podlega negocjacjom ze względu na jego wpływ na nasze zdrowie. Na przykład, jeśli poduszka lub poszewka na poduszkę ma otwór, może to zachęcać do gromadzenia się alergenów i patogenów w środku.

Mogą one obejmować kurz, roztocza, pluskwy, bakterie, a nawet grzyby. Jeśli Twoja poszewka na poduszkę jest otwarta, możesz również zabrudzić poduszkę w środku, więc wymiana pokrowca nie wystarczy, aby uchronić Cię przed gromadzeniem się kurzu lub owadów. Wreszcie, jeśli Twoja poduszka rozleje się, straci swoją strukturę i wpłynie na jakość podparcia i wygodę, jaką uzyskasz.

Wniosek

Robienie poduszek w domu to przydatne i satysfakcjonujące hobby. Jeśli wiesz, jak uszyć zamek błyskawiczny w poduszce, możesz ulepszyć podszewkę lub pokrowiec i lepiej zabezpieczyć ich zawartość. Zamknięcie na zamek błyskawiczny to trwały sposób na utrzymanie wypełnienia poduszki wewnątrz poduszki lub poduszki wewnątrz poszewki na poduszkę.

Zacznij od przygotowania dwóch kawałków materiału i samego zamka. Umieść zamek na wierzchu przypiętych kawałków tkaniny i zszyj przed otwarciem szwu i umieszczeniem w nim zamka. Postępuj zgodnie z prostym przewodnikiem powyżej, używając maszyny do szycia, i powinieneś szybko dodać zamek błyskawiczny do poduszki.