Jak uszyć niewidoczny zamek w poduszce z kordonkiem? 7 prostych kroków!

Jeśli zależy Ci na czystym wykończeniu poduszki i jednocześnie podkreśleniu jej konturów, to sprawdź, jak uszyć niewidoczny zamek w poduszce z kordonkiem.

Sznurowanie można scharakteryzować ozdobną tkaniną owiniętą wokół cienkiego sznurka dla podkreślenia

Jak uszyć niewidoczny zamek w poduszce z kordonkiem? 7 prostych kroków!

. Wzmacnia również szwy i chroni cięte krawędzie poduszki.

Twój przewodnik po tym, jak uszyć niewidoczny zamek błyskawiczny w poduszce ze sznurkiem

W tym projekcie zainstalujesz niewidoczny zamek błyskawiczny na poduszce ze sznurkiem. Materiały, które zostaną użyte to maszyna do szycia, ołówek lub kreda, nóż, szpilki, żelazko, dwie tkaniny i poduszka w tym samym rozmiarze, sznurek i dodatkowa szmatka oraz zamek błyskawiczny.

Krok 1: Przygotuj paski tkaniny

Paski tkaniny odnoszą się tutaj do tkaniny owijanej wokół sznurka, który występuje w różnych typach i grubościach. Szerokość jest równa naddatkowi szwu i szerokości sznurka pomnożonej przez dwa, natomiast długość zależy od obwodu poduszki.

Krok 2: Przyszyj wycięty materiał wokół sznurka

Połóż sznurek na środku pasków tkaniny i złóż go wzdłuż. Następnie, używając maszyny do szycia ze stopką do zamków, szyj jak najbliżej kordu, ale jednocześnie upewnij się, że nie jest on zbyt ciasny.

Krok 3: Przymocuj przewód do przedniej pokrywy

Weź przednią tkaninę na poduszkę i zszyj lamówkę ze wszystkich stron. Upewnij się, że przeznaczyłeś dodatkowe cale na początku sznurka na naddatek. Kiedy jesteś tylko kilka cali od punktu końcowego, odetnij pozostałą rurę i połącz końce.

Krok 4: Ukryj zęby zamka błyskawicznego

Jeśli masz już niewidoczny zamek błyskawiczny z drobnymi zębami, możesz pominąć tę część. W przeciwnym razie upewnij się, że są otwarte i skierowane do dołu. Ustaw żelazko w najlżejszym położeniu, wciśnij zwinięte zęby i spłaszcz przeciwne boki.

Krok 5: Przyszyj niewidoczny zamek błyskawiczny do pokrowca

Po raz kolejny zamek błyskawiczny musi być otwarty i skierowany do dołu, aby wykonać ten krok. Zdobądź odpowiednią część i przypnij ją obok sznurka tak blisko, jak to tylko możliwe. Zszyj ją z jednej strony poduszki, aż pokryjesz całą długość. Zrób to samo dla lewego odpowiednika.

Krok 7: Zamknij wszystkie boki poduszki

Wyrównaj tkaniny z przednią i tylną okładką skierowaną w lewą stronę, a następnie zepnij je razem. Zszyj blisko kordu ze wszystkich stron, wyłączając otwór. Przed odwróceniem poszewki na lewą stronę odetnij rogi i pozostałą część zamka błyskawicznego.

Dodatkowe niezbędne wskazówki

Podczas śledzenia lub czytania samouczka są części, które eksperci zalecają do przestrzegania. Są to podstawowe wskazówki, które mogą wpłynąć na produkt wykończeniowy. Tutaj są niektóre z nich.

Podczas cięcia materiału na sznurek tnij ukośnie

Ta część nie jest obowiązkowa, ponieważ prosty krój oszczędza materiał, a elastyczność nie ma większego znaczenia, gdy poduszka nie ma precyzyjnych krzywizn. W przeciwnym razie tnij ukośnie lub po skosie, aby materiał dobrze rozciągał się na rogach.

Zszyj początek i koniec

To wskazówka, która może się przydać w wielu projektach szycia. Ścieg wsteczny pomaga we wzmocnieniu szwów i unieruchomieniu wykonanych ściegów. Dlatego jeśli nie chcesz, aby końce szwu łatwo się rozpadały, wykonaj tę technikę.

Korzyści z używania wysokiej jakości poduszki

Jeśli cenisz sobie dobry sen, to zaopatrzenie się w wysokiej jakości poduszki jest koniecznością. Oto niektóre z korzyści płynących z używania wysokiej jakości poduszek:

Poduszki zapewniają wyrównanie kręgosłupa

Konstrukcja naszej szyi jest wyjątkowa, ponieważ zakrzywia się do przodu, aby utrzymać ciężar naszych głów. Aby uniknąć problemów z kręgosłupem, konieczne jest utrzymanie tej krzywej nawet podczas snu lub odpoczynku.

Jeśli poduszka jest zbyt wysoka, gdy śpisz bokiem lub na plecach, szyja i ramiona znajdują się nienormalnie, powodując napięcie mięśni ramion i szyi. Ta pozycja może również zawęzić przewód powietrzny, co może skutkować utrudnieniem oddychania. Twoje mięśnie szyi mogą być również napięte, jeśli wysokość poduszek jest zbyt niska.

Idealna wysokość poduszki zależy od wymiarów Twojego ciała i Twoich preferencji. Ale ogólnie rzecz biorąc, twoja poduszka powinna mieć około 10 do 15 cm wysokości, aby odpowiednio podpierać głowę, szyję i ramiona.

Poduszki zapewniają wygodę

Co tworzy dobrą poduszkę? Wszystko sprowadza się do osobistych preferencji. Dobra poduszka powinna pomóc Ci zrelaksować się po długim dniu i poczuć się wypoczętym po przebudzeniu się rano. Poszewka na poduszkę również odgrywa rolę w wygodzie. Niektórzy wolą jedwabne poszewki na poduszki, inni wolą bawełnę lub flanelę.

Końcowe przemyślenia na temat uszycia niewidocznego zamka błyskawicznego w poduszce

Umiejętność uszycia niewidocznego zamka błyskawicznego w poduszce z kordonkiem z pewnością przyda się przy szyciu poduszek ze ściągaczem. W końcu niewidoczne zamki błyskawiczne dają czyste i płaskie wykończenie, które chciałbyś mieć w każdym z projektów związanych z majsterkowaniem poduszek.