Jak usunąć mocz z materaca tempurpedycznego?

Ten artykuł o tym, jak usunąć mocz z materaca Tempurpedic, nauczy Cię czterech prostych kroków. Najpierw zajmiemy się dezodoryzowaniem i usuwaniem plam z moczu z łóżka Tempurpedic. A jako bonus poznasz cenne wskazówki dotyczące suszenia materaca Tempurpedic.

Ale zanim przejdziemy dalej, warto rozważyć zakup pokrowca na materac, ponieważ łatwiej jest go wyczyścić, jeśli wystąpią wypadki, takie jak mocz. Sprawdź ten przewodnik, jak prać na przykład pokrowiec na materac Tempurpedic.

Jak usunąć mocz z materaca tempurpedycznego?

Jak czyścić mocz z materaca Tempurpedic

Krok 1. Wchłoń jak najwięcej moczu

Jeśli mocz jest świeży, wchłoń go tak dużo, jak to możliwe, aby zapobiec jego osadzaniu się głębiej w materacu Tempurpedic. Następnie użyj kilku ręczników papierowych i przetrzyj dotknięte obszary. Po usunięciu nadmiaru płynu należy zdjąć pościel z materaca i odpowiednio ją wyprać.

Pokrycie materaca i inne materiały pościelowe można zazwyczaj prać w pralce. Można je jednak również spryskać punktowo przed praniem, aby uniknąć plam z moczu. Na przykład możesz zrobić sodę oczyszczoną i pastę wodną.

Krok 2. Wytrzyj materac Tempurpedic octem

W przypadku samego materaca Tempurpedic rozcieńczyć biały ocet wodą w równym stosunku. Następnie spryskaj miejsca moczem i osusz suchym ręcznikiem. Po co używać octu do usuwania moczu z łóżka Tempurpedic?

Ocet rozbija kwas moczowy w moczu, aby zneutralizować zapach i pomóc w usuwaniu plam. Jeśli Twoje zwierzęta również zabrudziły Twój materac, ocet może pomóc usunąć zapach psiego moczu. Nie przejmuj się kwaśnym zapachem octu w sprayu, ponieważ kolejny krok jeszcze bardziej odświeży materac.

Krok 3. Dezodoryzacja sodą oczyszczoną

Posyp sodą oczyszczoną leczone obszary, aby dodatkowo dezodoryzować materac Tempurpedic. Pozostaw na noc, aby usunąć wilgoć również z głębszej części pianki. Następnie pozostaw proszek do wyschnięcia i odkurz go następnego dnia.

Możesz powtórzyć spryskiwanie octem i sodą oczyszczoną, jeśli nadal czujesz smród moczu. Te składniki powinny skutecznie pozbyć się zapachu moczu z materaca. Ale w przypadku plam będziesz potrzebować silniejszej metody czyszczenia, ponieważ mocz zaschł w materiale Tempurpedic.

Krok 4. Traktuj plamy na siku

Połącz wodę utlenioną, mydło do naczyń, sodę oczyszczoną i olejek eteryczny do wyboru. Następnie wlej roztwór do butelki ze spryskiwaczem i nakieruj na plamy z sików. Pozostaw roztwór do wyschnięcia, aż zobaczysz pozostałości sody oczyszczonej do odkurzania.

Powtórz proces, jeśli nadal zauważysz plamy. Nie zapomnij całkowicie wysuszyć łóżka przed ponownym użyciem. Spróbuj przewietrzyć go na zewnątrz lub umieść go w pomieszczeniu z wentylatorem obiegowym.

Co się stanie, jeśli materac tempurpedyczny ulegnie zamoczeniu?

Materac Tempurpedic wykorzystuje markowy materiał Tempur, który jest rodzajem pianki wiskoelastycznej. Chociaż ma przewagę nad pianką z pamięcią kształtu, nadal będzie reagować w taki sam sposób jak pianka z pamięcią kształtu, gdy się zamoczy. Oznacza to, że musisz chronić łóżko Tempurpedic przed przesiąknięciem lub przesyceniem płynem.

Co się stanie, jeśli materac Tempurpedic zmoknie? Uszkodzenia, które wystąpią w materiale, zależą od stopnia wilgotności. Ryzykujesz powstawanie plam, zapachów lub może być konieczne sprawdzenie oznak pleśni materaca.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, z czego wykonany jest materac Tempurpedic oraz wskazaniach marki na ten temat, zajrzyj do tego artykułu.

Jak wysuszyć mokry materac tempurpedyczny?

Wiedza o tym, jak wysuszyć materac, jest niezbędna, aby go odtworzyć i zapobiec pogorszeniu się materiału w przypadku zamoczenia. A jeśli posiadasz łóżko Tempurpedic, musisz upewnić się, że szybko je wysuszysz, aby uniknąć problemów z integralnością materiału Tempur. Oto, co możesz zrobić, aby odzyskać mokry materac Tempurpedic:

 • Otwórz i zdejmij pokrywę materaca Tempurpedic
 • Zawieś pokrowiec materaca na zewnątrz, aby go wysuszyć i sprawdź na etykiecie instrukcje dotyczące prania
 • Wytrzyj mokre łóżko Tempurpedic, aby usunąć jak najwięcej nadmiaru płynu
 • Naciśnij materac, aby sprawdzić, czy jest suchy po osuszeniu
 • Suszyć piankę na powietrzu po obu stronach, najlepiej na zewnątrz
 • Posyp sodą oczyszczoną całe mokre łóżko, aby usunąć pozostałą wilgoć
 • Możesz skierować wentylator na materac, aby pomóc w suszeniu, lub użyć suszarki do włosów bez ogrzewania na materacu
 • Jaka jest żywotność materaca tempurpedycznego?

  Żywotność materaca Tempurpedic wynosi 15 lat. Jednak nadal musisz zastanowić się, w jaki sposób używasz i konserwujesz łóżko, aby mogło ono wytrzymać tak długo. A jeśli zauważysz problemy z podparciem lub utratą struktury materaca, najlepiej będzie go wymienić nawet po siedmiu latach.

  Wniosek

  Mocz jest jednym z najtrudniejszych problemów w łóżku ze względu na jego zapach i plamy. W tym artykule nauczyliśmy Cię, jak usunąć mocz z materaca Tempurpedic, aby odzyskać piankę w domu. Zaczynasz od usunięcia jak największej ilości siusiu, a następnie neutralizujesz je sprayem z octu i sodą oczyszczoną.

  Na koniec usuń plamy roztworem nadtlenku wodoru. Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą w walce z zabrudzonym materacem, a jeśli masz więcej, nie wahaj się zostawić żadnych pytań.