Jak umyć podgrzewaną podkładkę na materac? Najlepszy przewodnik dwuetapowy

W dwóch prostych krokach możesz opanować pranie podgrzewanej nakładki na materac. Ważne jest, aby zrozumieć właściwy sposób czyszczenia podgrzewanej podkładki na materac, aby uniknąć jej uszkodzenia, a także dla własnego bezpieczeństwa. Niemniej jednak nie jest to coś, przez co można się onieśmielić i możesz łatwo włączyć go do konserwacji swoich łóżek.

W porównaniu do nakładek na materac z pianki z pamięcią kształtu, czyszczenie podgrzewanej nakładki na materac wymaga sprawdzenia i przygotowania. Dobrą wiadomością jest to, że dzięki pralce możesz ją bezpiecznie i bez wysiłku wyczyścić. Jeśli chcesz poznać więcej wskazówek, czytaj dalej!

Jak umyć podgrzewaną podkładkę na materac? Najlepszy przewodnik dwuetapowy

Jak bezpiecznie prać podgrzewaną podkładkę na materac

Krok 1. Przygotuj

Podgrzewany materac działa dzięki cewkom wewnątrz, które wykorzystują energię elektryczną do ich ogrzewania. Dlatego przed przystąpieniem do czyszczenia należy zawsze wyłączyć podkładkę i odłączyć przewód. Chcesz również wyjąć przewód z samej wtyczki.

Podobnie jak w przypadku podgrzewanych koców, musisz regularnie sprawdzać podgrzewaną podkładkę, aby upewnić się, że nie ma uszkodzonych części. Skorzystaj również z okazji, aby sprawdzić przewody. Gdy wszystko będzie dobrze, napełnij pralkę letnią wodą i łagodnym detergentem do prania w najdelikatniejszym cyklu.

Pamiętaj, że lepiej jest sprawdzić etykietę używanej jednostki, aby poznać kompatybilne produkty i praktyki dotyczące jej czyszczenia.

Krok 2. Wstępne namaczanie, mycie i suszenie

Teraz możesz wstępnie namoczyć podkładkę pod materac przez 15 minut w pralce, a następnie wykonać cykl prania tylko przez 2 minuty. Odsączyć i wypłukać pad w zimnej wodzie w pralce przed wirowaniem. Na koniec użyj najniższego ustawienia temperatury suszarki przez dwie minuty, aby wstępnie podgrzać urządzenie, a następnie wysusz podkładkę przez 10 minut w środku.

Zakończ proces suszenia na sznurze do bielizny, nakładając na niego podkładkę, aby zapewnić, że powietrze i ciepło na zewnątrz dotrą ze wszystkich stron. I to wszystko! Pamiętaj tylko, że należy używać podkładki i podłączać ją tylko wtedy, gdy dokładnie wyschła.

Czy możesz umyć pokrywę poduszki grzewczej?

Ponieważ sam pad można prać, tym bardziej można prać jego pokrowiec. Większość ludzi woli punktowe czyszczenie pokrowca, aby skuteczniej usuwać plamy i brudne miejsca, ale można również prać ręcznie, aby dokładniej wyczyścić i usunąć trudniejsze plamy. W zależności od użytego pokrowca może być nawet możliwe użycie pralki do jej wyczyszczenia.

Do tej metody należy używać maszyn o małym załadunku i zimnej wodzie z łagodnym detergentem. Do pokrowca możesz dodać inne elementy, o ile się nie poplamią. Na koniec wysusz pokrowiec na powietrzu, ponieważ użycie suszarki może skurczyć materiał.

Czy możesz włożyć koc grzewczy do suszarki?

Podgrzewany materac można umieścić w suszarce, ale tylko w najniższym ustawieniu grzania, jak właśnie przeczytałeś. A koc grzewczy? Ponownie musisz sprawdzić etykietę i zobaczyć, czy producent ma konkretne wskazania.

Zwykle można umieścić koc grzewczy w celu częściowego wysuszenia w suszarce w ustawieniu chłodnym lub wolnym od ciepła. Użycie czegoś zbyt wysokiego może uszkodzić przewody, a nawet skurczyć materiał. Mówiąc o tym, suszarka powinna mieć wystarczająco dużo miejsca, aby koc mógł się przewrócić, aby nie skręcał się i nie wpływał na przewody.

Po włożeniu go do suszarki na 20 minut wyjmij go, gdy jest jeszcze wilgotny i dokończ suszenie na sznurku. Powszechnie wiadomo, aby nigdy nie używać koca grzewczego, gdy jest jeszcze mokry, dla własnego bezpieczeństwa. Co więcej, nigdy nie prasuj koca grzewczego, nawet jeśli jest pomarszczony, ponieważ grawitacja wygładzi go za Ciebie.

Jak prać koc grzewczy?

Pranie koca grzewczego jest podobne do tego, co robisz z poduszką grzewczą. Usuniesz sznurki, a następnie upewnisz się, że koc jest równomiernie rozłożony w środku. W razie potrzeby dodaj kilka arkuszy do środka, aby zrównoważyć obciążenie.

Użyj zimnej lub ciepłej wody z łagodnym detergentem w krótkim cyklu i zmniejsz do najniższego ustawienia końcowego wirowania. Po dwóch minutach pozwól kocowi przejść cykl płukania. Jeśli nie masz pralki, możesz ręcznie wyprać koc w wannie.

Jak czyścić narzutę ogrzewającą promienie słoneczne?

Jeśli używasz konkretnej marki, takiej jak Sunbeam, czyszczenie powinno być zgodne z wymaganiami producenta. Oznacza to moczenie narzutu w zimnej wodzie i delikatnym mydle przez 15 minut przed praniem przez dwie minuty w delikatnym cyklu. Po zakończeniu spłucz zimną wodą i odwiruj w pralce.

Następnie możesz wysuszyć powietrzem na sznurku lub w suszarce. W tym drugim przypadku rozgrzej urządzenie przez dwie minuty i susz narzutę w suszarce przez 10 minut. Na koniec weź wilgotny rzut i zakończ suszenie na zewnątrz bez używania spinaczy do bielizny.

Wniosek

Ciepło i przytulność dodane przez poduszkę grzewczą poprawiają sen. Czy jednak wiesz, jak prać podgrzewaną podkładkę pod materac? W końcu też się zabrudzi, więc pamiętaj o prawidłowych praktykach czyszczenia.

Proces jest prosty i dość powszechny. Odłącz i wyjmij przewód, użyj delikatnego cyklu w maszynie i używaj go dopiero po całkowitym wyschnięciu podkładki.