Jak umyć materac piankowy na skrzynkę na jajka w 2 krokach?

Opanowanie, jak myć materac piankowy do skrzynek na jajka, wymaga tylko dwóch kroków! Pamiętaj, że podkładki pod materac również wymagają regularnego czyszczenia, aby wydłużyć ich trwałość i utrzymać higienę łóżka. Jednak podkładka pod materac skrzynki na jajka może nie być kompatybilna z pralką.

Porozmawiamy o najbezpieczniejszym sposobie jej wyprania, także tych, które zmieszczą się w pralce, jeśli Twoja jest mniejsza. Wszystko, czego potrzebujesz, jest już w Twoim domu i powinny skutecznie usuwać plamy i zapachy. Więc bez zbędnych ceregieli, oto jak możesz utrzymać materac z pianki na jajka w czystości i świeżości!

Jak umyć materac piankowy na skrzynkę na jajka w 2 krokach?

Jak prawidłowo myć materac z pianki na skrzynkę na jajka

Krok 1. Odkurzanie

Ze względu na ogólną masę piankowej podkładki na materac na skrzynie na jajka, zwykle nie można jej zmieścić w pralce. Zamiast tego wystarczy spryskać lub potraktować określone obszary, aby upewnić się, że materiał zostanie dokładnie pobrany. Chcesz go również wstępnie wyczyścić standardowym odkurzaczem, tak jak w przypadku materacy czyszczących.

Zamocuj mniejsze nasadki do modelu próżniowego, takie jak nasadka do tapicerki, aby pomóc Ci dotrzeć do szczelin materaca. Odkurz każdą stronę, upewniając się, że cały brud i nagromadzenie zostaną usunięte. Pomocną techniką, aby to zrobić, jest odkurzanie ruchem okrężnym na sekcję.

Krok 2. Spryskaj

Po wstępnym oczyszczeniu materaca piankowego na skrzynkę na jajka możesz usunąć plamy lub przeprowadzić dokładne czyszczenie za pomocą domowego roztworu czyszczącego. Oprócz odkurzania należy regularnie planować dokładne czyszczenie na tym etapie, aby zapewnić higienę łóżka i brak podrażnień.

Przygotuj roztwór wody i środka do czyszczenia tkanin i wlej go do butelki z rozpylaczem. Spryskaj dokładnie podpaskę bez przesycania i pozostaw na godzinę. Zrób to po obu stronach przed wypłukaniem środka do czyszczenia tkanin pod prysznicem.

Po zakończeniu chcesz wycisnąć piankę, aby pozbyć się nadmiaru wody. Nie ma potrzeby silnego wykręcania pianki, wystarczy złożyć podkładkę i nacisnąć ją, aby uwolnić wchłoniętą wodę. Na koniec umieść podkładkę na zewnątrz, aby wyschła na powietrzu i upewnij się, że nie jest wilgotna przed użyciem.

Jak wysuszyć piankową podkładkę pod materac

Nadmiar wilgoci, a nawet wilgoć, może powodować pleśń lub pleśń na materacu piankowym do skrzynek na jajka. Dlatego chcesz mieć pewność, że umieścisz go w ciepłym i przewiewnym miejscu, aby materiał całkowicie wyschł. Pomocna byłaby powierzchnia z listew, ponieważ do dolnej strony podkładki również dociera powietrze.

Jeśli producent dopuszcza suszarkę, najlepiej wybrać ustawienie bez ciepła, ponieważ ciepło może deformować piankę. Możesz nawet używać suszarki, o ile nie jest gorąca. Nacisk kładziony jest na sprawdzenie etykiety, czy możesz używać tego typu sprzętu z podkładką.

Czy piankowy podkład na materac można prać w pralce?

Pianka do skrzynek na jajka

Powyższy dwuetapowy przewodnik jest pomocny dla osób z bardziej rozbudowanymi i grubszymi podkładkami do skrzynek na jajka. Jednak niektóre produkty można prać w pralce, jeśli masz odpowiedni rozmiar i typ pralki. Możesz zaryzykować rozerwanie pianki w standardowej maszynie, więc lepiej, jeśli użyjesz ładunku ponadwymiarowego.

Wybierz najdelikatniejszy cykl z delikatnym detergentem, aby wykonać zadanie. Jeśli nie masz pewności co do tej metody, najlepiej skorzystaj z naszego przewodnika wcześniej, a następnie spłucz piankę. Możesz również dodać sok z cytryny i destylowany ocet do roztworu czyszczącego, jeśli chcesz zdezynfekować wacik.

Pianka pamięci

Ogólnie rzecz biorąc, nie można prać w pralce materaca z pianki z pamięcią kształtu, ponieważ istnieje ryzyko rozdarcia materiału. Zamiast tego najlepiej byłoby, gdybyś go odkurzył, a następnie potraktował dotknięte obszary miejsca, jak kroki, które omówiliśmy wcześniej. W zależności od tego, na co pozwala marka, możesz tworzyć różne środki czyszczące, używając zwykłych, domowych składników.

Najczęstszym rozwiązaniem jest woda i łagodny detergent do prania do usuwania większości plam lub do ogólnego czyszczenia. Zapachy i przebarwienia można również usunąć za pomocą sody oczyszczonej i zimnej wody. W przypadku bardziej uporczywych problemów wymieszaj destylowany biały ocet i wodę do spryskania lub posyp trochę kwasem borowym na wstępnie zwilżone obszary.

Jak czyścić posłanie z pianki dla psa?

Czy wiesz, że zwierzęta domowe również mogą skorzystać na piance ze skrzynki na jajka? W porównaniu do ludzi, którzy używają go jako nakładki na materac, wyboista powierzchnia tworzy funkcjonalne łóżko, szczególnie dla psów z zapaleniem stawów. Legowisko dla psa z pianki na jajka powinno być również łatwiejsze do czyszczenia ze względu na swój rozmiar niż materac dla ludzi.

Na początek wyjmij pokrowiec i wypierz go osobno zgodnie z metką. Zwykle wystarczy umieścić go w pralce do temperatury zimnej wody z detergentem do prania. Jeśli chodzi o samą piankę ze skrzynki na jajka, możesz ją również najpierw odkurzyć przed włożeniem do pralki delikatny cykl z łagodnym detergentem.

Wniosek

Pianka do skrzynek na jajka ze względu na swoją strukturę stanowi użyteczną podkładkę pod materac lub nakładkę. Dlatego warto wiedzieć, jak myć materac z pianki na skrzynie na jajka, aby łóżko było czyste i świeże. Wystarczy go odkurzyć, a następnie dokładnie spryskać mieszanką środka do czyszczenia tkanin i wody.

Opłucz podkładkę materaca i wyciśnij, aby usunąć nadmiar wody, i gotowe. Pamiętaj, aby dokładnie wysuszyć przed ponownym użyciem pianki.