Jak ujędrnić materac. 3 najlepsze sposoby na spróbowanie

Jeśli chcesz wiedzieć, jak usztywnić materac, możesz to zrobić na trzy sposoby. O ile leżenie na miękkim materacu jest wygodne, to nie powinien on zbytnio tonąć, bo stracimy wsparcie. Podobnie jak w przypadku poduszek, materac odgrywa znaczącą rolę w naszej pozycji podczas snu.

Dlatego powinien być wystarczająco jędrny, aby utrzymać nasze ciało w jednej linii i uniknąć odchyleń w kręgosłupie. Zbyt duża przestrzeń między materacem a ciałem może powodować ból, a nawet problemy z postawą. Czytaj dalej ten artykuł, aby poprawić twardość materaca.

Jak ujędrnić materac. 3 najlepsze sposoby na spróbowanie

Jak mogę wzmocnić mój materac?

Modyfikacje

Podobnie jak w przypadku wgnieceń materaca, modyfikacje są doskonałym sposobem na zwiększenie twardości materaca. Na początek sprawdź sam materac, czy jest wilgotny. Możesz tego nie zauważyć, ale wilgoć może spowodować, że łóżko zatrzyma wodę z powietrza.

Wysuszyć materac

To zmiękczy Twój materac, nawet jeśli nie zauważysz widocznej wilgoci. Wyrób sobie nawyk wietrzenia materaca na zewnątrz w słoneczny dzień, aby dokładnie go wysuszyć. A jako bonus dezynfekujesz go i zapobiegasz rozwojowi pleśni i pleśni.

Dodaj lub zamień materiały

Kolejną modyfikacją do wykonania na materacu jest użycie nakładki na materac. To, co jest wspaniałe w tym rozwiązaniu, to znalezienie materiału odpowiedniego do wsparcia, którego potrzebujesz. Możesz również wymienić sprężynę pudełkową, ponieważ może z czasem stracić na jakości, zamiast wymieniać sam materac.

Jeśli nie jesteś zadowolony z tych modyfikacji, umieść płytę ze sklejki na spodzie materaca. Poprawi to twardość Twojego materaca, jeśli poprzednie rozwiązania są niewystarczające. Możesz umieścić go na listwach lub na górze sprężyny pudełkowej.

Sprawdź pokój

Ostatnim sposobem na zmiękczenie materaca jest modyfikacja pokoju. Ta konkretna metoda jest pomocna w przypadku materacy piankowych z pamięcią kształtu, ponieważ materiał ten reaguje na temperaturę. Pamiętaj, że gorące otoczenie zmiękcza piankę z pamięcią kształtu szybciej niż w chłodniejszym otoczeniu.

Możesz zauważyć, że Twój materac szybciej traci twardość w miesiącach letnich. W takim przypadku szybkim rozwiązaniem jest dodanie klimatyzatora w celu obniżenia temperatury w pomieszczeniu. Jako bonus, Twój materac nie będzie również gorący i niewygodny, ponieważ pianka z pamięcią kształtu ma słabą oddychalność.

Czy istnieje mocna nakładka na materac?

Jeśli wydaje Ci się, że nie musisz jeszcze wymieniać materaca, a nakładka na materac jest rozwiązaniem, aby go usztywnić, sprawdź twardość takiego produktu. Pamiętaj, że ta opcja zadziała tylko wtedy, gdy materac wymaga jedynie dodatkowej twardości. Na rynku można znaleźć różne rodzaje, które wykorzystują różne materiały i poziomy twardości, w których lateks, pianka z pamięcią kształtu i pianka są twardsze w porównaniu z puchem lub wełną.

Mogą mieć grubość od 1 do 4 cali, więc najlepiej spróbować samemu, ponieważ jędrność jest subiektywna. Być może niektórzy użytkownicy uważają, że materac nawierzchniowy jest miękki, nawet jeśli uważa się, że jest to dla nich idealna twardość. Weź pod uwagę wagę swojego ciała i materac, którego używasz, ale zawsze możesz dostać coś cieńszego, ponieważ zagwarantuje to dodatkową twardość niż uzyskanie czegoś grubego.

Jaka jest odpowiednia twardość dla Ciebie?

Jak wspomniano wcześniej, jędrność jest różna dla każdej osoby. Jednak chcesz również pamiętać, jaki jest właściwy poziom twardości dla Twojej pozycji do spania. Jeśli śpisz na plecach lub brzuchu, używanie czegoś mocnego jest idealne, aby zapobiec zapadaniu się bioder i opadaniu postawy.

Z drugiej strony osoby śpiące na boku mogą użyć czegoś mniej sztywnego, aby podążać za krzywiznami ciała. Pozwoli to zachować neutralny kręgosłup, aby zapobiec bólom pleców podczas snu na boku. I na koniec, musisz znać swoją dominującą pozycję, jeśli masz tendencję do spania w różnych pozycjach przez całą noc i wybrać do tego odpowiedni materac.

Jeśli materac jest dla Ciebie za twardy, możesz odczuwać mrowienie z powodu słabego odciążenia. Nadal potrzebujemy pewnej miękkości, aby amortyzować ciało, aby pomóc w utrzymaniu jego ciężaru podczas snu. Możesz sprawdzić wersję próbną produktu przed podjęciem decyzji.

Co sprawia, że ​​materac jest wyjątkowo mocny?

O ile twardość jest subiektywna, zawsze możesz skorzystać z określeń producentów, aby ułatwić zakupy materacy twardych. Skala sięga od 1 do 10, gdzie 9 do 10 oznacza bardzo jędrny. Średni materac miałby pięć punktów, a ocena od 7 do 8 oznacza, że ​​jest twardy.

To, co sprawia, że ​​dodatkowy materac jest twardy, zależy nie tylko od tej skali. Materiał, z którego korzysta, ma również wpływ, więc materace sprężynowe i lateksowe będą twardsze niż materace z pianki z pamięcią kształtu, mimo że oba mogą mieć wyjątkowo twardą ocenę. Co więcej, pamiętaj, że każdy materac ma unikalną konstrukcję i design, który może wpływać na twardość.

Wniosek

Czasami spanie na bardzo miękkim materacu nie jest idealnym wsparciem i postawą. Chcesz wiedzieć, jak usztywnić materac, jeśli zauważysz, że z czasem materac zmiękł. Możesz sprawdzić, czy wymaga suszenia, ponieważ wilgoć może zmiękczyć materac.

Jeśli używasz pianki z pamięcią kształtu, może to być również spowodowane wysoką temperaturą. Ochłodzenie pokoju powinno pomóc w usztywnieniu materaca. Jeśli te modyfikacje niczego nie zmieniły, możesz również użyć nakładki, a nawet dodać sklejkę, aby dostosować twardość materaca.