Jak szybko pozbyć się zapachu moczu na materacu?

W trzech prostych krokach dowiesz się, jak pozbyć się zapachu moczu z materaca. Ten samouczek nie tylko dezodoryzuje łóżko, ale także usuwa przebarwienia z moczu. Pamiętaj, że nie możesz dokładnie odświeżyć materaca, jeśli nadal jest zabrudzony siusiami.

Czy zauważasz również inne podobnie kolorowe plamy na swoim łóżku? Dowiedz się, co powoduje żółte plamy na materacu i odpowiednio je potraktuj.

Jak szybko pozbyć się zapachu moczu na materacu?

Jak pozbyć się zapachu moczu na materacu w domu

Krok 1. Namocz nadmiar moczu

Zapach moczu z materaca powinien być łatwiejszy do usunięcia, jeśli nie będziesz już więcej siusiu na łóżko. Jeśli mocz jest wciąż świeży, wchłoń jak najwięcej płynu, ponieważ zapach będzie trudniejszy do usunięcia, jeśli osadzi się głębiej w materacu. Następnie użyj kilku ręczników papierowych, aby osuszyć i wchłonąć siusiu.

Nie pocieraj ani nie szoruj moczu, ponieważ możesz rozprowadzić go na innych obszarach materaca. Unikaj mocnego naciskania podczas wcierania płynu, ponieważ możesz wepchnąć go głębiej we włókna materaca. Następnie posyp sodę oczyszczoną w dotkniętym obszarze, aby jeszcze bardziej wchłonąć pozostałą wilgoć.

Krok 2. Traktuj plamę

Posypanie sodą oczyszczoną zabrudzonych miejsc nie tylko wchłania resztki moczu. Używasz również sody oczyszczonej, aby wyeliminować nieprzyjemny zapach. Kolejnym artykułem gospodarstwa domowego, którego użyjesz do usuwania zapachu moczu oraz usuwania plam i plam w tym momencie, jest biały ocet.

Spryskaj dotknięte obszary octem, nie przesycając ich. Pozostaw na 10 minut i osusz miejsca papierowymi ręcznikami. Następnie posyp sodą oczyszczoną i pozostaw na noc, aby jeszcze bardziej dezodoryzować łóżko.

Krok 3. Wyczyść materac

Wymieszaj łagodny detergent do prania z zimną wodą i wlej roztwór do butelki ze spryskiwaczem. Spryskaj dotknięty obszar i osusz po godzinie. Ponownie wlej sodę oczyszczoną na leczoną powierzchnię i odkurz ją po 8 godzinach.

Usunięcie moczu i jego pozostałości powinno pomóc w zapewnieniu, że Twój materac jest bezwonny. Ocet, detergent i wielokrotne używanie sody oczyszczonej również zneutralizują zapach i unikną przebarwień na łóżku. Prosimy jednak o dokładne wysuszenie materaca, ponieważ resztki wilgoci mogą powodować nieprzyjemny zapach.

Jak pozbyć się zapachu sików z materaca bez octu?

Ocet pomaga rozkładać związki chemiczne, które powodują nieprzyjemny zapach moczu. Ale jeśli nie masz octu, możesz go zastąpić sodą oczyszczoną. Do tej metody użyjesz również sody oczyszczonej i płynnego detergentu.

 • Wymieszaj pięć części nadtlenku wodoru na każdą część sody oczyszczonej i kilka kropli płynnego detergentu
 • Wlej roztwór do butelki z rozpylaczem i spryskaj zabrudzone obszary łóżka
 • Pozwól, aby roztwór nadtlenku wodoru wyschł i odkurz obszar po kilku godzinach
 • Możesz też polać materac sodą oczyszczoną i odkurzyć następnego dnia
 • Jak wysuszyć mocz z materaca piankowego z pamięcią kształtu?

  Zaschnięty mocz już osiadł w materacu i powoduje ostry zapach ze względu na skład moczu. Jeśli twoje łóżko jest również pianką z pamięcią, siusiu może być wchłonięte głębiej. Niestety, nie możesz użyć silnego środka utleniającego, takiego jak nadtlenek wodoru, na łóżku z pianki z pamięcią kształtu, ponieważ ryzykujesz poplamienie i zbrylanie.

  Zamiast tego przetestuj enzymatyczny środek czyszczący w ukrytym miejscu łóżka. Jeśli nie powoduje żadnych przebarwień, postępuj zgodnie z instrukcjami czyszczenia. Enzymatyczny środek czyszczący powinien bezpiecznie rozbić zaschniętą plamę moczu i zająć się silnym zapachem łóżka.

  Jakiego środka domowego mogę użyć na śmierdzący mocz?

  Soda oczyszczona, ocet, woda utleniona i detergent to najlepsze domowe środki do usuwania śmierdzącego moczu. Powinieneś także oszczędzić sobie kłopotów w przyszłości, stosując ochraniacz na materac. Ale jak czyścić ochraniacz na materac?

  W razie wypadków typu siusiu, możesz łatwo zdjąć i wyprać pokrowiec materaca w pralce. Oczywiście nadal będziesz unikać ostrych środków czyszczących, takich jak wybielacz, ale czyszczenie przykrycia śmierdzącego moczu będzie znacznie łatwiejsze niż zabrudzonego materaca. Pamiętaj tylko, aby sprawdzić etykietę na ochraniaczu na materac pod kątem konkretnych wskazówek dotyczących czyszczenia.

  Czy materac jest zniszczony, jeśli zamoczy?

  Materac nie psuje się od razu po zamoczeniu. Należy jednak jak najszybciej zająć się wilgocią i usunąć ją, aby uniknąć plam, zapachu, a nawet rozwoju pleśni. Napisaliśmy przewodnik, jak sprawdzić, czy Twój materac ma pleśń, jeśli przez jakiś czas nie zauważyłeś, że łóżko jest przemoczone.

  Jak więc ożywić zamoczony materac? Najpierw oceń problem, jeśli jest za późno i suszenie łóżka byłoby bezużyteczne. Następnie namocz jak najwięcej płynu i użyj sody oczyszczonej, aby usunąć resztki wilgoci.

  Pozostaw materac do wyschnięcia na powietrzu lub umieść go w pomieszczeniu z otwartymi oknami i wentylatorem, który pomoże w suszeniu. Możesz również skorzystać z suszarki nieogrzewanej, aby dotrzeć głębiej do materaca. Aby dowiedzieć się więcej, oto najlepszy sposób na wysuszenie materaca.

  Wniosek

  Siusiu może pozostawić na łóżku ostry zapach. W tym artykule omówiliśmy, jak pozbyć się zapachu moczu z materaca, usuwając świeży mocz, posypując sodą oczyszczoną, aby wchłonąć zapach i spryskując octem, aby zneutralizować zapach. Jednak nadal zalecamy przetestowanie dowolnego środka czyszczącego na łóżku, aby upewnić się, że go nie poplami.

  Mamy nadzieję, że te domowe środki zaradcze pomogą!